1

Téma: Přihlašování na fórum

Zdravím,
zajímalo by mě, z jakých důvodů se už neukládá informace o přihlášení do pc, abych tak nemusel činit každou svoji návštěvu? Popř. pokud to dělá jen mě, jaký by mohl mít důvod. Zkoušel jsem vícero prohlížečů, cookies jsou povolené...

Díky

Just have a little faith...

2

Re: Přihlašování na fórum

Dominik Mervart (mervad1) napsal:

Zdravím,
zajímalo by mě, z jakých důvodů se už neukládá informace o přihlášení do pc, abych tak nemusel činit každou svoji návštěvu? Popř. pokud to dělá jen mě, jaký by mohl mít důvod. Zkoušel jsem vícero prohlížečů, cookies jsou povolené...

Díky

Je to schvalne a je to z bezpecnostnich duvodu. Vic rici nemuzu smile.

Jede webmaster ve vlaku a slysi <td></td> ... <td></td> ... <td></td>
forum@fel.cvut.cz

3

Mě tato novinka taky 2× nenadchla. Ovšem zmínka o bezpečnostni je v kontextu nedávného ujišťování o nezávadnosti tohoto způsobu přihlašování docela pikantní ;]].

Ejector seat? You’re joking!

4

Lukáš Lipinský (lipinl1) napsal:

Mě tato novinka taky 2× nenadchla. Ovšem zmínka o bezpečnostni je v kontextu nedávného ujišťování o nezávadnosti tohoto způsobu přihlašování docela pikantní ;]].

Muzu Vas ujistit, ze to s tim nesouvisi smile.

forum@fel.cvut.cz

5

Mne to docela irituje, nevim, kolik z Vas bavi psat heslo po kazdem otevreni fora. Navic nerozumim tomu, proc je jako heslo pouzito HPH, kdyz by k tomu ucelu mohlo poslouzit napr. heslo do studoven popr. eduroamu. Tohle je opravdu vyreseno stylem "vypneme to abychom se vyhli problemum" ... nejjednodussi a nejmene namahave reseni smile Dekujeme!

6

Pre zdatnejsich uzivatelov: Cookie sa po prihlaseni samozrejme vytvori a jej jedina a v lepsich prehliadacoch jednoducho riesitelna chybicka krasy je expiracia nastavena na koniec session.

7

O heslo vubec nejde. Jde o uzivatele. Pokud je cookie nastavena na nekonecno (a ne na konec session, coz je zavreni prohlizece), pak je mozne, ze uzivatel zustane nalogovany i dlouho pote, co uz na FELu nestuduje a nema tu konto.

A abyste si nemysleli, ze si tu jen valime sunky a volime "nejjednodussi reseni", vam prozradim, ze v blizke dobe zacneme testovat single sign-on reseni, pod ktere bude spadat i forum. Nase snaha bude sjednotit co nejvic aplikaci pod jednom prihlasovacim systemu. Nicmene i tam po nejake dobe - hodina, den, tyden, ... session vyprsi a bude potreba se znovu prihlasit. S tim uz nejde nic udelat smile.

forum@fel.cvut.cz

8

A je opravdu nešťastnější takové lidi hned odřezávat? Btw: už jsem tu potkal lidi co měli pod jménem něco jako Bývalý člen akademické obce – ty to řeší jak?

Jednotné přihlášení zní jako rajská hudba, které aplikace pod něj budou spadat?

Ejector seat? You’re joking!

9

Ing. Michal Perďoch (perdom1) napsal:

Pre zdatnejsich uzivatelov: Cookie sa po prihlaseni samozrejme vytvori a jej jedina a v lepsich prehliadacoch jednoducho riesitelna chybicka krasy je expiracia nastavena na koniec session.

Diky, to me nenapadlo smile Uz sem si tu cookie patricne "vytunil"

10

Ing. Ivan Novakov (novakoi) napsal:

A abyste si nemysleli, ze si tu jen valime sunky a volime "nejjednodussi reseni", vam prozradim, ze v blizke dobe zacneme testovat single sign-on reseni, pod ktere bude spadat i forum.

Pohnuly se ledy ? :-)

11

Ivo Komárek (komari1) napsal:
Ing. Ivan Novakov (novakoi) napsal:

A abyste si nemysleli, ze si tu jen valime sunky a volime "nejjednodussi reseni", vam prozradim, ze v blizke dobe zacneme testovat single sign-on reseni, pod ktere bude spadat i forum.

Pohnuly se ledy ? :-)

Jiste, uz rok jedeme v testovacim rezimu a v soucasne dobe postupne prechazime do ostreho provozu. Co se tyce fora, tak pripravuju prechod na uplne jiny software a nova verze bude mit v sobe integrovane SSO.

forum@fel.cvut.cz

12

Diky za odpoved smile

13

Opět bych se rád dozvěděl, jaká je situace... :-)

14

Opět bych se rád dozvěděl, jaká je situace... :-)

Situace je takova, ze se ceka na novou verzi. V soucasne dobe je k dispozici ctvrta beta verze a jak dlouho to bude trvat, tezko rict.

forum@fel.cvut.cz

15

Třeba se dočkám toho, že než opustím tuto školu, budu se přihlašovat automaticky...

16

Třeba se dočkám toho, že než opustím tuto školu, budu se přihlašovat automaticky...

Tak si v ty punbb_cookie prepis, ze nema platit jen do konce relace. Potom se ti to bude prihlasovat "samo".

17

Bude nekdy mozne nastavit si individulane dobu prihlaseni na Forum? Prihlasovat se kazdy den IMHO je trochu neprakticke, zvlast, kdyz pristupuji z pocitace, ktery stale bezi na koleji.

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …
http://motor.feld.cvut.cz
„Kdyby každý dělal jen to, co umí, spousta z nás by se asi nenarodila“ J. K.

18

Mel bych dotaz, jak je mozne, ze kdyz se odhlasim z fora (naprosto normalne, dostanu i hlasku o odhlaseni), tak kdyz pak dam prihlasit, jsem rovnou prihlasen, aniz bych musel zadavat cokoliv? Dela to jak FF, tak IE7... Po vypnuti prohlizece to samo jde dobre, tj. musim vyplnit udaje...Predpokladam, ze kdybych smazal cookies, tak mam po problemu, ale presto, neslo by to nejak zmenit? Tohle mi neprijde jako funkcni odhlasovani...

19

Vladimír Říha (rihav1) napsal:

Mel bych dotaz, jak je mozne, ze kdyz se odhlasim z fora (naprosto normalne, dostanu i hlasku o odhlaseni), tak kdyz pak dam prihlasit, jsem rovnou prihlasen, aniz bych musel zadavat cokoliv? Dela to jak FF, tak IE7... Po vypnuti prohlizece to samo jde dobre, tj. musim vyplnit udaje...Predpokladam, ze kdybych smazal cookies, tak mam po problemu, ale presto, neslo by to nejak zmenit? Tohle mi neprijde jako funkcni odhlasovani...

Je to princip SSO - z foru se odhlasite, tj. zrusi se session, ale centralni session na login.feld.cvut.cz je porad aktivni, takze kdyz znovu kliknete na "Prihlasit", jste sice presmerovan na login.feld.cvut.cz, ale vzhledem k tomu, ze mate aktivni login session, system se Vas uz nepta na heslo a rovnou Vas presmeruje zpatky na forum, kde se vytvori lokalni session. Vice informaci zde:

https://wiki.feld.cvut.cz/net/felid/help#odhlaseni

forum@fel.cvut.cz

20

Bc. Zdeněk Houf (houfz1) napsal:

Bude nekdy mozne nastavit si individulane dobu prihlaseni na Forum? Prihlasovat se kazdy den IMHO je trochu neprakticke, zvlast, kdyz pristupuji z pocitace, ktery stale bezi na koleji.

Obavam se, ze to nebude mozne. Muze se to zdat jako zbytecne obtezovani, ale je lepsi to heslo obcas zadat, nez celit potencialnim problemum.

forum@fel.cvut.cz

21

změnit si platnost cookie přes nějaký nástroj třeba ve firefoxu nepomůže?

Tohle všechno se tam dělá? To snad není možný!!!

22

Ondřej Karlík (karlio1) napsal:

změnit si platnost cookie přes nějaký nástroj třeba ve firefoxu nepomůže?

Teoreticky ano, ale dotycny by musel vedet presne, co dela smile. A i tak to nebude na 100%.

forum@fel.cvut.cz

23

Mě to tedy blbne. Při každém druhém přihlašování mě to z té "login stránky" odskočí na "neexistující stránku". Musím shodit IE, znovu ho nastartovat a pak to většinou už jde. Ale je to otrava.

24

prof.Ing. Michael Šebek, DrSc. (sebekm1) napsal:

Mě to tedy blbne. Při každém druhém přihlašování mě to z té "login stránky" odskočí na "neexistující stránku". Musím shodit IE, znovu ho nastartovat a pak to většinou už jde. Ale je to otrava.

silne vam odporucam pouzivat nejaky browser, a nie parodiu - IE. clovek sa tym zbavi vacsiny problemov so strankami...

„Jsem jeden z posledních studentů ve starém studiu (nástup 2002) a to bylo oproti té současné frašce jaksi řádově drsnější“
Ing. Martin Zikmund

25

prof.Ing. Michael Šebek, DrSc. (sebekm1) napsal:

Pokud se Vam to stava casto, poslete email na felid@fel.cvut.cz a popiste za jakych podminek se to stava, jake kroky provadite. Zkusime Vas problem reprodukovat a pripadne i vyresit.

forum@fel.cvut.cz