26

Re: Přihlašování na fórum

Musím se krátce vyjádřit k novému systému přihlašování na fórum pomocí FELid. Systém jako takový je to bezpochyby dobrý nápad, sjednocení loginů pro celý fakultní web a jeho součásti to opravdu chce. Nicméně pokud jde o mě, tak se již začíná vcelku projevovat má lenost smile (dříve jsem si upravil login cookie, aby nevypršela její platnost, proto mi to vadí až teď)
Abych to vysvětlil, tak používám jako HPH to heslo, které my systém vygeneroval na začátku studia a poněvadž je to heslo docela silné a dlouhé, tak mě nebaví jej psát pokaždé když se chci mrknout, jestli není na fóru něco nového. Řešením by bylo si buď heslo změnit a zjednodušit (což z principu nechci, protože to je silné heslo smile ), nebo si v prohlížeči hesla ukládat (také raději nechci)... Ve výsledku dochází k tomu, že na fórum prostě chodím méně. Zajímalo by mě, jestli má někdo podobný problém. Musím se přiznat, že mě nenapadá jak tu situaci řešit a chápu, že "pamatovatelnost" mé přihlašovací session nejde prodloužit z určitých "bezpečnostních" důvodů. Myslím si ale, že možnost uložení přihlašovací session na fórum alespoň na jeden den by stálo za zvážení. Já za sebe si myslím, že tato nekomfortnost dost nabádá k používání slabých a krátkých hesel..

27

OT// HPH generovaný na začátku studia je po heslu "pokus", "12345" a shodným s username to nejslabší, jaký si dokážu představit, protože třeba náš učitel algoritmizace měl první hodinu papír s loginy a vypsanými hesly, kdyby se někomu nešlo přihlásit. A protože mě se nešlo přihlásit, tak jsem ten papír dostal do rukou a mohl jsem si spokojeně opsat kolik hesel jsem chtěl (což jsem bohužel neudělal big_smile)

Tohle všechno se tam dělá? To snad není možný!!!

28

Bc. Ondřej Morávek (moravo2) napsal:

Myslím si ale, že možnost uložení přihlašovací session na fórum alespoň na jeden den by stálo za zvážení. Já za sebe si myslím, že tato nekomfortnost dost nabádá k používání slabých a krátkých hesel..

Na jednu stranu, centralni login server drzi session 12 hodin, coz znamena, ze pokud nezavrete prohlizec, nemusite po tuto dobu heslo psat. Na druhou stranu je fakt, ze se asi nic spatneho nestane, pokud zvysim dobu trvani session (cookie) na strane foru (treba taky na tech 12 hodin).

Jede webmaster ve vlaku a slysi <td></td> ... <td></td> ... <td></td>
forum@fel.cvut.cz

29

Ondřej Karlík (karlio1) napsal:

OT// HPH generovaný na začátku studia je po heslu "pokus", "12345" a shodným s username to nejslabší, jaký si dokážu představit, protože třeba náš učitel algoritmizace měl první hodinu papír s loginy a vypsanými hesly, kdyby se někomu nešlo přihlásit. A protože mě se nešlo přihlásit, tak jsem ten papír dostal do rukou a mohl jsem si spokojeně opsat kolik hesel jsem chtěl (což jsem bohužel neudělal big_smile)

zdravim,

nemyslis nahodou heslo "na solaris" ? rikali nam ze algoritmus generovani tohoto hesla je znamy (pravdepodobne z username)...
dost bych se divil kdyby nekde byly HP hesla v otevrene forme:-)

Naposledy upravil: svestpet (13.02.2009 18:59:03)

Den Charakter eines Menschen erkennt man dann, wenn er Vorgesetzter geworden ist.
--Erich Maria Remarque

30

už nevím, jestli tam bylo i HPH, ale jak říkám, za bezpečný bych ho stejně nepovažoval wink

Tohle všechno se tam dělá? To snad není možný!!!

31

U nás (a předpokládám, že všude) měl každý vytisknuté své HPH na zvláštním papíře. Možnost opsat cizí heslo samozřejmě byla, ale jen těžko to tehdy někdo udělal a samotné heslo je opravdu velmi silné, já ho nikdy nezměnil, v plánu to nemám a necítím se ohrožen :).

32

Omlouvam se, ze oteviram mrtve tema, ale vypada to, ze byla aktualizovana verze systemu FELid a mam stejny napad jako jsem tu uz kdysi uvadel. Chci navrhnout prodlouzeni platnosti prihlaseni do systemu FELid na nejakou rozumnou dobu. Pokud si rano otevru prohlizec a prihlasim, bylo by myslim rozumne, aby toto prihlaseni mohlo "vydrzet" cely den. Myslim, ze v posledni dobe se doba platnosti vyrazne zkratila.

Diky za odpoved!

33

Ing. Ondřej Morávek (moravon2) napsal:

Omlouvam se, ze oteviram mrtve tema, ale vypada to, ze byla aktualizovana verze systemu FELid a mam stejny napad jako jsem tu uz kdysi uvadel. Chci navrhnout prodlouzeni platnosti prihlaseni do systemu FELid na nejakou rozumnou dobu. Pokud si rano otevru prohlizec a prihlasim, bylo by myslim rozumne, aby toto prihlaseni mohlo "vydrzet" cely den. Myslim, ze v posledni dobe se doba platnosti vyrazne zkratila.

Diky za odpoved!

Tak to pozoruju a budu se to snazit opravit.

Jede webmaster ve vlaku a slysi <td></td> ... <td></td> ... <td></td>
forum@fel.cvut.cz