1

Téma: Prodloužení studia

Zdravím, mám dotaz - na stránkách fakulty jsem se dočetl, že bakaláře lze studovat max. 6 let. Zajímalo by mě, pokud ve třetím ročníku nebudu mít dostatečný počet kreditů (180), a nebudu tedy moci skládat statní závěrečnou zkoušku, budu normálně dál pokračovat ve studiu do čtvrtého ročníku a bakalářskou práci (a tedy stát. zkoušku) si zapíšu až když daný počet kreditů získám (pravděpodobně letní semestr čtvrtého ročníku), nebo se musí nějak speciálně požádat o odložení zkoušky, prodloužení studia, atd.?

2

Re: Prodloužení studia

Deje se to automaticky tim, ze si v KOSu nezapises predmet bakalarska prace. Pokud ho uz mas zapsanej (tj. ze neudelas co mas zjistis az v sestym semestru) tak se tusim pise zadost.

"When you were born, you cried and the world rejoiced. Live so that when you die, the world cries and you rejoice."

3

Díky. Mě jenom zmátlo, že na stránkách fakulty jsem četl, že

Studenti, kteří nesložili státní závěrečnou zkoušku ČI Z JAKÝCHKOLI DŮVODŮ ŽÁDAJÍ O PRODLOUŽENÍ BAKALÁŘSKÉHO STUDIA NAD 3 ROKY, mají pro úspěšné dokončení studia dvě možnosti:

Přerušení:
=======
...

Individuální studijní plán (ISP):
====================
Na základě PÍSEMNÉ ŽÁDOSTI studenta může proděkan povolit absolvování individuálního studijního plánu, jehož průběh a podmínky zároveň stanoví. ...

(http://www.fel.cvut.cz/aktuality/treti-rocnik.html)

Jen ještě jeden dotaz, do těch nutných 180 kreditů se počítají i kredity z toho semestru, ve kterým si zapíšeš předmět Bakalářská práce? Předpokládám, že ano, vzhledem k tomu že podle doporučeného studijního plánu na tři roky jich dosáhneš až v šestym semestru...

4

Počítají se kredity za celou dobu studia, včetně kreditů za bakalářskou práci.

5

Rad bych se take zeptal - da se napr. zimni semestr v tom prodlouzenem roce vyuzit k zapsani predmetu z magisterskeho oboru (ktere si pak zpetne uznam) a letni k nejakemu studijnimu pobytu (napr Leonardo da Vinci)? Diky

6

Dobrý den,
také bych měla dotaz ohledně prodloužení studia. Mám v plánu prodlužovat o rok a nerada bych si dávala individuálni plán.

Jak je to s počtem kreditů, za ten prodlužující rok? každý semestr musím mít zapsáno minimálně 20kreditů, to vím. Jen nevím jestli je nutné získat za ten rok v součtu minimálně 40. Slyšla jsem, že to na prodlužující rok neplatí. Jak to tedy je?

děkuji moc za odpověď

7

Martina Pachtová (pachtmar) napsal:

Dobrý den,
také bych měla dotaz ohledně prodloužení studia. Mám v plánu prodlužovat o rok a nerada bych si dávala individuálni plán.

Jak je to s počtem kreditů, za ten prodlužující rok? každý semestr musím mít zapsáno minimálně 20kreditů, to vím. Jen nevím jestli je nutné získat za ten rok v součtu minimálně 40. Slyšla jsem, že to na prodlužující rok neplatí. Jak to tedy je?

děkuji moc za odpověď

Pokud vím, tak 40 kreditů za semestr je potřeba k pokračování ve studiu.
Nicméně ten poslední rok už těch 40 kreditů potřeba není, jestli je tam nějaká nižší hranice(slyšel jsem něco o 10 kreditech za semestr), to přesně nevím.