1

Téma: Nové fórum

Nebylo by lepší zase zobrazovat nad avatarama jméno než školní zkratku?

2

Re: Nové fórum

Nebyl by jinej vzhled? Z tohohle mi uplne treste oci, je to prilis kontrastni (treba obarvit pozadi do nejake svetle barvy) sad A ergonomicky vzhled, nevim, nevim... Prijde mi, ze vsechno je v rameckach a ty maj moc velky okraje, ale mozna jsem jenom stoura smile Nicmene FELid mne docela prekvapilo smile Uz jsem myslel, ze jsme se prejmenovali na FELi a nejak se vetrelo "d" big_smile

Naposledy upravil: rihavla1 (05.02.2009 21:20:42)

3

To jmeno nad avatarem opravdu chybi, navic se mi libilo, ze tam bylo videt jaky kdo ma titul a jak ho mam tedy brat vazne wink Ja bych byl taky pro jiny vzhled, predchozi vubec nebyl spatny. U tohoto jsou ve vsech rameccich moc velke mezery od obsahu a pripada mi to jak navrat na rozliseni 800x600 sad Take kontrast je minimalni, takze nelze lehce ani poznat co je citace...

-FELid bude nejaky centralni autentifikacni nastroj? Jsem totiz ted ve Finsku a nase univerzita pouziva overovani identity pomoci Shibboleth http://shibboleth.internet2.edu/ a je to paradni. Staci se prihlasit jednou a pak uz vsechny informacni systemy spolupracuji a neni se znovu potreba hlasit. Napr. takova Katedra radia zacala heslovat kazdy predmet jinym heslem, menicim se navic kazdy rok ci semestr sad opravdu otravne!

Btw. pri odeslani prispevku se mi objevilo tohle:

Upozornění! Před odesláním vašeho příspěvku musíte opravit tyto chyby:

* Nelze potvrdit bezpečnostní znak. Pravděpodobný důvod je, že uplynul delší čas mezi vstupem na stránku a odesláním formuláře. Pro vyřešení problému znovu klepněte na "Odeslat".

to je nejaka nova funkcnost? No potes teda sad

4

FELid je prave postaveno na Shibbolethu a je to propojeno do organizace eduID. viz.: https://wiki.feld.cvut.cz/net/felid/about
take me to mile prekvapilo, cely minuly semestr jsme se prave s Shibbolethem v ramci jedne semestralni ulohy patlaly a stranky eduid a felid nam byly velmi prinosne, jen nam bylo lito, ze stranka se seznamem podporujicich aplikaci zeje prazdnotou ... evidentne se blyska na lepsi casy

5

Co vim, tak Shibboleth se pouziva i na FELu, ale nerikam, ze vzdy a vsude, kde by mohl big_smile

Naposledy upravil: rihavla1 (05.02.2009 21:35:08)

6

rihav1 napsal:

Nicmene FELid mne docela prekvapilo smile Uz jsem myslel, ze jsme se prejmenovali na FELi a nejak se vetrelo "d" big_smile

Tak to byla take ma prvni reakce big_smile
Jinak podekovani administratorovi.

Naposledy upravil: pulpimar (05.02.2009 21:39:09)

"Pochybuji, tedy myslím. Myslím, tedy jsem"
René Descartes

7

co takhle "nove funkce, stary vzhled" ? :-)
O dobrych vecech se casto zjisti jak byly dobre, az kdyz uz nejsou... proto bych se primluvil za vraceni stareho vzhledu :)

Potřebujeme malý a šikovný traktory, ale velký a silný chlapy!

8

lebedk1 napsal:

co takhle "nove funkce, stary vzhled" ? :-)
O dobrych vecech se casto zjisti jak byly dobre, az kdyz uz nejsou... proto bych se primluvil za vraceni stareho vzhledu smile

Také bych se přimluvil…

9

Také bych se přidal ke Karlovu názoru na to, že některé věci by bylo lepší neměnit - snad by se mohl z toho vzhledu udělat klidně i povinně volitelný skin, abychom si my, staromilci (divné označení, když jsem druhák), nemuseli zvykat na takové novoty.

To, že nevidím lidi, ale nějaké kódy, té atmosféře diskusního fóra moc nepřidává a osobně to považuji za větší vadu na kráse, než ten vzhled.

PS. Když kliknu na Náhled příspěvku, vidím toto:

Upozornění! Před odesláním vašeho příspěvku musíte opravit tyto chyby:
Nelze potvrdit bezpečnostní znak. Pravděpodobný důvod je, že uplynul delší čas mezi vstupem na stránku a odesláním formuláře. Pro vyřešení problému znovu klepněte na "Odeslat".

Opravdu si nemyslím, že píšu tak pomalu...

10

Tak tak.. Take bych se vratil k puvodnimu vzhledu a i k tem jmenum. Ty prihlasovaci "nicky" mi prijdou dost divne..

Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí..

11

Mně se to líbí. Celkem nemám co bych vytknul, až na ten login místo jména. Ale to určitě půjde snadno změnit. A ten FELid už byl potřeba, moc tomu fandím.

12

Pro i proti:
Nové fórum má konečně dobré vyhledávání. Pochvala!
Vzhled se mi líbí, ale je to bohužel nějak mnohem méně přehledné. Alespoň pro mě, ale možná už jsem na to starý sad
A jméno autora by tam být zobrazeno mělo, zvláště když jsou naše "uživatelská jména" tak stupidní, na což si stěžuji jinde.

13

Z nového vzhledu taky moc nadšen nejsem. Hlavně kvůli té přehlednosti. Nejvíc mi vadí, že podpis je uplně stejným písmem jako text příspěvku...a naprosto nenápadně oddělen. Takže vždy čtu příspěvek a přečtu ho i s podpisem odesílatele a pak přemýšlím, co to píše za kraviny smile

14

Muj dojem je z vetsi casti negativni.
Pozitiva: 
- Nove Prispevky/Aktivni temata jsou vlevo nahore, je to pouzivany link, dobre pristupny

Negativa:
- Zmizela jmena. Proc (vubec nechapu, jak to nekoho mohlo napadnout)? Zadna vyhoda, jen pseudo-anonymizace. Osobne bych privital opak, tj. vice informace, napr. u studentu rocnik/obor.
- Proc musim mit vlevo i vpravo (alespon ve firefoxu) 1cm bileho mista? Nahore 0.5 cm? Abych si zacal myslet, ze mam maly display?
- Vse je strasne nekompaktni. Ted pisi do okenka, ktere ma siri cca 60% obrazovky, 2x1cm okraj "fora", 2x1 cm okraj ramecku "Odpovedet" (u kazdeho by stacilo mozna 4 pixely), 1/4 toho co zbyde se ztrati na slova "Text Prispveku"). Pod okenkem 2 volby. Proc nemohou byt zasebou, a okenko vyssi? Ve chvili, kdy udelam "nahled" je vyhodne, aby se nahled i text vesel cely na obrazovku.
- Seznam temat: kdyby v poli "poslední příspěvek" byl   "cas od osoba" na jedne radce, ne "cas\n od osoba" uvidim tech temat 2x tolik (oci jsou mnohem rychlejsi nez scroll).

Preci neni tak tezke novy navrh interface ukazat na nejakem linku, poslechnout si zpetnou vazbu (ty mezery, ramecky apod. vadi hodne lidem), a pak prepnout do vyladene formy.

15

Nove forum je uplna katastrofa.

1) biele pozadie vytvara velmi silny kontrast. Je to neprijemne na dlhsie citanie a horsie sa orientuje v texte.

2) citacie maju rovnako biele pozadie. Pri vnorenych citaciach sa uz nejde vyznat co je odpoved ku comu.

3) mena u citacii, ako uz zaznelo.

4) ciara nad individualnym "mottom"

Navrhujem pouzit farebnu skalu ako u povodneho fora.

Naposledy upravil: matispet (06.02.2009 11:40:15)

16

To je hnus, velebnosti. To si to nejdřív nemůžete vyzkoušet, než sem dáte takovouhle hrůzu? Neergonomické a bolí z toho oči... Dá se nastavit jiný skin? Zbtečně všechno velké, zbytečně kontrastní.

17

prof.Ing. Michael Šebek, DrSc. (sebekm1) napsal:

... Nové fórum má konečně dobré vyhledávání...

Zkusil jsem a dozvedel se:
"Před další hledáním je nutno vyčkat alespoň 30 sekund. Prosím počkejte a hledání opakujte později."
Hm... :-))

18

Realna jmena vs. uzivatelska jmena

Ve sve vychozi verzi software zobrazuje prave uzivatelska jmena a nepodporuje nic jineho. Ve zmeti uprav a adaptaci, ktere jsem musel provest, jsem na tohle zapomnel a jsem rad, ze jste me na to rychle upozornili smile. Realna jmena by se uz mela zobrazovat jak v pohledu diskuse, tak i u citaci.

FELid a Shibboleth

Autentizacni system FELid je opravdu postaven na Shibbolethu. V testovacim rezimu ho pouzivame interne uz skoro dva roky a tohle je prvni zatezkavaci zkouska. V dalsi fazi se budeme snazit dostat pod FELid co nejvic aplikaci, ktere vyzaduji hlavni pristupove heslo. Cilem je, aby uzivatele zadavali svoje prihlasovaci udaje vzdy a pouze do FELid.

Novy vzhled

1) Neni to neco, co jsem si vymyslel a navzdory vsem implementoval. S novou verzi fora prichazi i novy defaultni vzhled.

2) Vzhledem k tomu, ze doslo k pomerne rozsahlym zmenam, odhaduji, ze adaptovat stary vzhled na novou verzi nebude uplne trivialni.

3) V mych silach je tu a tam neco pozmenit, pripadne vyladit trochu barvy. Napriklad, zmensil jsem bile okraje po stranach a nahore az na esteticke minimum (podle me smile).

4) Nejsem grafik, ani HTML/CSS guru, takze si netroufnu delat vetsi upravy. Nicmene, pokud navrhnete alternativni styly, nebranim se tomu pridat je k tomu defaultnimu a pak by si kazdy mohl zvolit.

5) A nakonec, nazory na vzhled se hodne lisi, ostatne je to patrne i z teto diskuse. Mne osobne prijde vzhled celkem v poradku, verte mi, ze jsem posledni dny na nic jineho nekoukal a neboli me z toho oci smile. Proto bych byl pro zachovani stavajiciho vzhledu jako vychozi (mozna s mensimi upravami) s tim, ze zustava otevrena moznost alternativnich stylu z bodu 4).

Jede webmaster ve vlaku a slysi <td></td> ... <td></td> ... <td></td>
forum@fel.cvut.cz

19

Dobry den,
diky za opravu sirky stranky, ted uz to tolik do oci netresti (subjektivne) a bude to jen o zvyk.

Jeste bych navrh jednu malou zmenu. V CSS stylu Oxygen.css je tento radek:

.brd-page {
    font: 75%/1.5em Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif;
    }

Tato velikost fontu mi ale v FF prijde "obrovska" (na jinych strankach je to ok), tak mam momentalne nastaveny zmenseny font pro forum, ale stacila by mala uprava:

.brd-page {
    font: 70% Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif;
    }

A vypada to prehledneji a lepe (opet alespon u mne smile ).

20

Ing. Ivan Novakov (novakoi) napsal:

3) V mych silach je tu a tam neco pozmenit, pripadne vyladit trochu barvy. Napriklad, zmensil jsem bile okraje po stranach a nahore az na esteticke minimum (podle me smile).

Bylo by super i trochu poupravovat padding u jednotlivych boxu. Napr. hlavicka kazdeho prispeveku obsahuje 1 radek textu, ale velka je skoro 1 cm (na mem monitoru). To by se opravdu mohlo zmensit. A slo by odstranit to upozorneni o delsi necinnosti? Je to neuveritelne otravne sad

21

Ing. Ivan Novakov (novakoi) napsal:

Ve sve vychozi verzi software zobrazuje prave uzivatelska jmena a nepodporuje nic jineho. Ve zmeti uprav a adaptaci, ktere jsem musel provest, jsem na tohle zapomnel a jsem rad, ze jste me na to rychle upozornili smile. Realna jmena by se uz mela zobrazovat jak v pohledu diskuse, tak i u citaci.

FELid a Shibboleth

Autentizacni system FELid je opravdu postaven na Shibbolethu. V testovacim rezimu ho pouzivame interne uz skoro dva roky a tohle je prvni zatezkavaci zkouska. V dalsi fazi se budeme snazit dostat pod FELid co nejvic aplikaci, ktere vyzaduji hlavni pristupove heslo. Cilem je, aby uzivatele zadavali svoje prihlasovaci udaje vzdy a pouze do FELid.

Novy vzhled

1) Neni to neco, co jsem si vymyslel a navzdory vsem implementoval. S novou verzi fora prichazi i novy defaultni vzhled.

2) Vzhledem k tomu, ze doslo k pomerne rozsahlym zmenam, odhaduji, ze adaptovat stary vzhled na novou verzi nebude uplne trivialni.

4) Nejsem grafik, ani HTML/CSS guru, takze si netroufnu delat vetsi upravy. Nicmene, pokud navrhnete alternativni styly, nebranim se tomu pridat je k tomu defaultnimu a pak by si kazdy mohl zvolit.

5) A nakonec, nazory na vzhled se hodne lisi, ostatne je to patrne i z teto diskuse. Mne osobne prijde vzhled celkem v poradku, verte mi, ze jsem posledni dny na nic jineho nekoukal a neboli me z toho oci smile. Proto bych byl pro zachovani stavajiciho vzhledu jako vychozi (mozna s mensimi upravami) s tim, ze zustava otevrena moznost alternativnich stylu z bodu 4).

Ahoj Ivane,

slo by nejak zvyraznit okraje citacii? Alebo pozadie citacii nejak oddelit od pozadia zvysneho textu? Myslim, ze ked si pozries na vnorene citacie, je to dost neprehladne, ktora odpoved komu patri.
Co sa tyka bieleho pozadia. Myslim, ze vacsina by uvitala aspon malu upravu smerom k sedej smile

22

Určitě bych zmenšil levý padding u boxu se jménem a fotkou tak, aby byl stejný jako horní padding. Takhle to vypadá poněkud neuspořádaně.

23

Na testovani tweaku vzhledu jsem pouzil novy styl "Oxygen WS", ktery si muzete nastavit v profilu. Zatim jsem tam zmensil pismo a je tam trochu upravene zahlavi/zapati.

Zkusim neco vymyslet i ohledne zvyrazneni citovaneho textu, ale nebude to tak jednoduche, jak to vypada. Vzhled je IMHO docela vyvazeny a pokud se nekde zmeni odstin, rozhodi to zbytek.

Jinak, omlouvam se, ale rady typu "tady bych zmenil padding, protoze to na mem monitoru vidim takto" ackoliv jsou dobre minene, nemuzu nijak zuzitkovat. Typy monitoru, prohlizecu a nastaveni se u kazdyho lisi a tezko se zavdecit vsem. Nehlede na to, ze plati stejna zakonistost jako u barev - tady neco zmenim a zbytek se rozhodi. Nehlede na to, ze casto jde o subjektivni nazor. Proto jsem ochoten prijmout spis hotovy styl se vsim vsudy, pokud ho nekdo doda.

forum@fel.cvut.cz

24

Jinak, co se tyce toho otravneho potvrzovani, je to nejaka nova feature, ktera by mela zamezit CSRF. Zatim jsem v konfiguraci nenasel moznost tu vec prenastavit, takze nejspis budu muset zase zasahnout do kodu.

forum@fel.cvut.cz

25

Jan Stejskal (stejsj5) napsal:

Nejvíc mi vadí, že podpis je uplně stejným písmem jako text příspěvku...a naprosto nenápadně oddělen. Takže vždy čtu příspěvek a přečtu ho i s podpisem odesílatele a pak přemýšlím, co to píše za kraviny smile

Za úpravu podpisu bych se také přimlouval.

Naposledy upravil: krejzvac (06.02.2009 15:50:39)