1

Téma: Zákaz vjezdu v ulici Technická

Dobrý den,
Jedu autem od příbuzných (příbuzní bydlí kousek od FELu) a potřebuju se stavit na fakultě. Když jsem chtěl odbočit do Technický a někde zaparkovat, tak jsem si všiml cedule zákaz vjezdu. Ještě, že se snažim dodržovat pravidla silničního provozu, takže to objíždímk kolem Billy. Cestou narazim na policejní hlídku, která trpělivě čekala, až se někdo vynoří z Technický.

Můžu se zeptat na důvod toho zákazu vjezdu?

2

Re: Zákaz vjezdu v ulici Technická

Slyšel jsem, že zákazová značku se tam objevila na přání strojní fakulty.  Proč, to netuším...

3

Mno, né že by tam někdy policie ten vjezd či parkování na chodníku hlídala wink
Myslím, že v některých částech Prahy, kde je s parkováním problém se na to zas tak nehledí.

Sebevražda není řešení.

4

Většina parkujících v Technické tam podle mých zkušeností ráno dá auto, odjede metrem a večer se vrací. Se školou nemají nic společného. Pokud jim v tom tohle opatření zabrání a zbude víc míst pro zaměstnance a studenty ČVUT, bude to dobře. Snad bude.
Dikce oznámení, které jsme od školy dostali, mě také překvapila. Čekal bych něco milého jako: "Milí kolegové a studenti: Zařídili jsme vám nová parkovací místa. Chcete-li jich využít, udělejte prosím to a to...". smile

5

Josef Pačes (pacesjos) napsal:

Mno, né že by tam někdy policie ten vjezd či parkování na chodníku hlídala wink
Myslím, že v některých částech Prahy, kde je s parkováním problém se na to zas tak nehledí.

Hlídala, hlídala a rozdávala zatím jen upozornění, že příště už budou zlí.

6

prof.Ing. Michael Šebek, DrSc. (sebekm1) napsal:

Pokud jim v tom tohle opatření zabrání a zbude víc míst pro zaměstnance a studenty ČVUT, bude to dobře. Snad bude.

Jestli chapu spravne oznameni, ktere sem vlozil kolega Scheirich, tak studentum CVUT byla naopak timto opatrenim moznost parkovani znemoznena, protoze karty se pujcuji pouze zamestnancum.

Ing. Ján Scheirich (scheij1) napsal:

Karta bude zapůjčena na základě zaměstnanecké karty. Kartu pro hosta
zařídí na vrátnici zaměstnanec fakulty.

7

Tak mě napadá.... Jak může škola vydávat parkovací karty? nějaká novela silničního zákona či souvislých vyhlášek, která by mi unikla? :-)
jinak řečeno: taková parkovačka vydaná naší školou je dobrá akorát tak na dvě věci.... a kdokoliv může její efekt napadnout....

btw: pak tam také parkují profesoři, kteří bydlí na P6 ;-) (jestli si tam to auto nechávají nevím... ale chápal bych to... na Karláku je to s parkplatzy ještě horší  smile

8

Chci permanentní "parkovací kartu" do Technické ulice. Nehodlám nadále sponzorovat MPP a přicházet o body kvůli tomu, že se musím dostavit do školy.
Na koho se mám se svou žádostí obrátit?

Děkuji

9

Bratr si pro jistotu znacky nevsiml, jelikož je hodně vystrčená a když se jede o Zikovky a hned se zatočí, tak si ji snad rozumně všimnout nejde. Šel si jen odskočit do školy na stavárnu vrátí se a lístek za oknem a policajti obchází zbytek... jo to asi zase nějaký pan učitel neměl kde zaparkovat, tak zavolal na pomoc městské strážníky.

Naštěstí se ukázalo, že jsou ještě lidé, co mají trochu rozumu, když strážník viděl, že brácha je student, dostal to za 200... Aneb sleva na isic big_smile

"Vím, že nic nevím." Sócratés

10

Bc. Ondřej Kuba (kubaond1) napsal:

Chci permanentní "parkovací kartu" do Technické ulice. Nehodlám nadále sponzorovat MPP a přicházet o body kvůli tomu, že se musím dostavit do školy.

Děkuji

Chci permanentní nájem v rekonstruovaném bytě o 180 m2 v centru Prahy. Nehodlám nadále sponzorovat vlastníka bytu, ve kterém bydlím, a přicházet o peníze kvůli tomu, že se musím vyspat na měkké posteli v teplém a suchém bytě.

Děkuji

:-)

11

Ing. Ján Scheirich (scheijan) napsal:

...

Nevím, jak to souvisí s tématem a taky mě to docela uráží, takže být vámi si kontroluji,co říkáte. děkuji

Naposledy upravil: mudrole1 (25.03.2010 08:58:07)

12

Mgr. Michal Píše (pisemich) napsal:
Bc. Ondřej Kuba (kubaond1) napsal:

Děkuji

Chci permanentní nájem v rekonstruovaném bytě o 180 m2 v centru Prahy. Nehodlám nadále sponzorovat vlastníka bytu, ve kterém bydlím, a přicházet o peníze kvůli tomu, že se musím vyspat na měkké posteli v teplém a suchém bytě.

Děkuji

:-)

To je dost ubohý. Zadal jsem seriózní dotaz.

Jinak před fakultou stojí hodně aut s kartou na SPZ, které mají roční platnost, takže to jistě jde. Nikde na stránkách jsem se nedočetl, jak se k podobné kartě dostat. Půjdu tedy oficiální cestou, oficiální žádosti. Jen bych chtěl vědět kam jí podat? Na městskou část, sekretariát fakulty nebo studijní odd.?

13

to Ján Scheirich:

Ano, uznávám, že můj příspěvek může lehce pobouřit, psala jsem ho v odlehčené formě a měl spíše za úkol pobavit, než-li informovat o něčem důležitém. Nijak jsem se zde nesnažila ospravedlnit nevšimnutí značky, ani nic jiného. proto mě vadil váš post, kde jste přimíchal úplně jinou situaci a úplně jiné závažnosti, a proto jsem se tedy vůči vašim slovům ohradila.

to všem:
Chápu o čem se v tomto auditku mluví, jen si bohužel myslím, že se s tím nic nenadělá, ale velmi ráda bych se mýlila. Tak před rokem jsem zaslechla fámu, že v nově vznikající budově architektury by mělo být podzemní parkoviště, kde by se dalo rozumně zaparkovat... a ta fáma je, že snad dokonce pro učitele, studenty zdarma, či za nějaký symbolický poplatek. To by asi tento problém z části řešilo. Ale berte to prosím jen jako "jedna paní povídala".

14

http://www.parkingpraha6.cz/cenik ... přes den 30,-Kč/h. Pro studenty nebo zaměstnance žáné výhody. Je vidět, že se opět nikdo nezajímal, kde se bude po dostavění parkovat. Zástupci ČVUT jistě mohli vyjednat zvláštní podmínky, ale nestalo se. V okolí budov ČVUT se postavila budova NTK a nyní se staví nová budova architektury...obě na místech, kdy byla neplacená parkoviště dohromady pro stovky aut.

Ulice technická je teď tedy parkovací zóna pro vyvolené papaláše z ČVUT.

Lenko: volili jsme tě, tak doufám, že se budeš snažit toto téma prosadit na jednání akademického senátu. Podmínky získávání parkovacích povolenek nejsou známé a smrdí to protekcionismem. Jinak je taky zvláštní, že povolenky k "zásobování" jsou stvrzené razítkem čvut, protože pokud je mi známo tak vyjímky do zákazů vjezdu a jiná zvláštní pověření má v kompetenci vydávat město resp. jeho odbor dopravy.

15

Nekteri studenti si zde stezuji, ze nemaji moznost parkovat u skoly na rozdil od papalasu CVUT. Proc by proboha meli mit studenti moznost parkovat zadarmu hned pred skolou? Proc jim nevadi, ze nikde pred uradem ci nemocnici nejde zaparkovat (ono to nejde obvykle vubec, i kdyz se plati), a pritom urednici i doktori tam misto maji? Muzou dat priklad jine univerzity, ktera umoznuje studentum zadarmo parkovani pred budovou, aniz by mela prostor, kam muze prijet treba pozvany nobelista?
To ze je v systemu povolenek zmatek mne neprekvapuje, ale to je jina debata. Ze ci CVUT nic neprosadilo nemohu potvrdit, ale nijak by mne to neprekvapilo. Ale at je to tak nebo tak, parkovani v Dejvicich zadarmo pro studenty pred skolou mi prijde jako nesmyslny pozadavek.

16

Neřekl jsem, že nejsem ochoten za parkování platit. Klidně budu, ale 30Kč/h je nereálné. Jinak pokud zde nyní otevřeně hovoříme o "VIP parkovací zóně", tak nechápu proč není v ulici zaveden zvláštní parkovací režim a je to řešeno formou zákazu vjezdu. Je to normální pozemní komunikace. Navíc porušení zázaku stání je "jen" za pokutu. Vjetí (byď do nesmyslného) zákazu je bonifikováno jedním bodem do karty řidiče.
Prostě to vidím jako velmi výhodný byznys jak pro vedení ČVUT tak pro MPP. Docela se divím, že ČVUT ještě nepronajala ve svých prostorách kancelář stážníkům MPP, alespoň by ti chudáčci měli vyhřívanou čekárnu.

Opět vidím nepochopení co pro školu zanamená studenstvo. Nebýt studentů, není škola. Díky tomu, že má škola studenty, má peníze ... resp. existuje. To by si vedení mělo říct každé ráno a nesnažit se ke studentům chovat, jako k onuci.

17

Jednoduchý...MPP mají za pár hodin splněnou denní normu na pokuty a můžou se zašívat, no a papaláši dostatek volného místa na parkování. A obyčejný smrtelník má smůlu. Dřív bylo kde parkovat a teď je možná v lokalitě stejný "tabulkový" počet parkovacích míst díky parkhausu pod NTK, ale cena 1500Kč/měsíc je trochu jinde.
Zákaz vjezdu do technické ulice je proste blbost. Když má živnostník hospodu, tak musí mít ze zákona určitý počet parkovacích míst odvozený z kapacity míst podniku. A platí nemalé peníze za vyhrazená parkovací místa. ČVUT má grátis zábor na 2 veřejných komunikacích.
Takže nevěřím, že za tím není dohoda. Už jen proto, že MPP považuje "cár papíru" vydaný ČVUT, za veřejnou listinu opravňující k vyjímce ze zákona.

Osobně bych do Dejvic taky autem nejezdil, protože vím, jaké je to peklo tam dojet, natož zaparkovat, ale 2x týdně prostě musím. Takže musím rovněž řešit problém kde zaparkovat. Proto sem oživil tento topic. Budu rád, když mi někdo řekne, komu mám adresovat svou žádost.

18

Ing. Tomáš Polcar, Ph.D. (polcatom) napsal:

Nekteri studenti si zde stezuji, ze nemaji moznost parkovat u skoly na rozdil od papalasu CVUT. Proc by proboha meli mit studenti moznost parkovat zadarmu hned pred skolou? Proc jim nevadi, ze nikde pred uradem ci nemocnici nejde zaparkovat (ono to nejde obvykle vubec, i kdyz se plati), a pritom urednici i doktori tam misto maji? Muzou dat priklad jine univerzity, ktera umoznuje studentum zadarmo parkovani pred budovou, aniz by mela prostor, kam muze prijet treba pozvany nobelista?
To ze je v systemu povolenek zmatek mne neprekvapuje, ale to je jina debata. Ze ci CVUT nic neprosadilo nemohu potvrdit, ale nijak by mne to neprekvapilo. Ale at je to tak nebo tak, parkovani v Dejvicich zadarmo pro studenty pred skolou mi prijde jako nesmyslny pozadavek.

Autem nejezdim, nicmene nevidim nic spatneho na tom, aby se system rozdelovani povolenek zmenil (vytvoril). Mimochodem na americkem Union College system povolenek bezne fungoval. Ale pravdou je, ze tam bylo parkoviste plus stani v ulicich mezi budovami.
Jediny problem vidim v omezenem mnozstvi parkovacich mist tady - ale to opet narazime na moznost, ze CVUT si nic nevyjednalo...
Treba doplni nekdo kdo o tom vi vice.

Den Charakter eines Menschen erkennt man dann, wenn er Vorgesetzter geworden ist.
--Erich Maria Remarque

19

Když jsem se dneska procházela halovkama, nešlo si nevšimout docela volných míst na parkování v prostoru mezi fakultou a halovkami... možná by stálo za to, kdyby někdo zauvažoval i nad tímto.

Jinak problém parkovišť není v občasném dojezdu pár studentů, problém je v těch lidech, kteří by tam parkovali plus minus trvale. To by se myslím mělo nějak ošetřit.

Naposledy upravil: mudrole1 (27.03.2010 10:13:38)

20

Jen pro úplnost: Na jihozápadní straně Technické jsou vjezd a parkování omezeny už mnoho let a to pro VŠCHT, což (ještě wink ) není ČVUT a mimochodem je mnohem menší.
Teprve mnohem později si ČVUT (FEL a FS?) "zabralo" tu severovýchodní stranu. Míst tam není mnoho, přitom mají tyto fakulty dohromady asi 30 kateder, několik stovek zaměstnanců a cca 10 tisíc studentů. Jedno parkovací místo v Technické tak připadá na několik stovek či tisíc lidí z ČVUT.

Argument "kdo si koho váží a proto mu zajišťuje parkovací místo" lze v Praze 6 mnohem trefněji (ale ještě zbytečněji) uplatnit třeba u Městského úřadu Prahy 6 či podobných institucí. Ten je doslova placen právě z daní svých zákazníků (obyvatel Prahy 6) a přesto jim pro jejich návštěvy žádná parkovací místa zdarma nerezervuje. Pár míst tam je, ale jen pro zaměstnance. A to ani nemluvím o mnoha částech Prahy, kde zdarma nezaparkuje vůbec nikdo.

Podobně další vysoké školy umístěné v centru neposkytují zdarma parkování pro své studenty, třeba VŠE na Vinohradech určitě ne, ani UK v centru, UMPRUM a další.

Ani jinde v Evropě to nebývá lepší, pokud zrovna není kampus daleko za městem, což nebývá často.
Namátkou: Když jsme pracoval na ETH v Zurichu, na univerzitní parkovací místo jsem čekal měsíce a pak za něj těžce platil. Tam policie chodila i dovnitř podzemní univerzitní garáže. Přestože jsem měl od garáže klíč (jinak bych se tam ani nedostal), jednou jsem zapomněl dát za sklo povolení a dostal jsme pokutu a zaplatil 20 SFR. Pokutu za parkování uvnitř univerzitní garáže!

Nebo jsem pár let žil v Holandsku a pracoval na Uni Twente v Enschede, to je malé město, krásný kampus za městem, ale v podstatě zapadákov. Kampus byl rozlehlý, lesy, tráva, ale skoro žádná parkovací místa, vjezd přes závoru se strážným. Student se autem dovnitř ani nedostal. Všichni tam jezdili na kolech.

Problém tedy není "vinou ČVUT", ale nejspíš obecnější. Nemyslíte?

Naposledy upravil: sebekm1 (27.03.2010 14:03:22)

21

Lenka Mudrová napsal:

Tak před rokem jsem zaslechla fámu, že v nově vznikající budově architektury by mělo být podzemní parkoviště, kde by se dalo rozumně zaparkovat... a ta fáma je, že snad dokonce pro učitele, studenty zdarma, či za nějaký symbolický poplatek. To by asi tento problém z části řešilo. Ale berte to prosím jen jako "jedna paní povídala".

Tou "jednou pani" byl rektor CVUT na zasedani senatu FEL 25. 9. 2009, 192. minuta zaznamu (doslova):

Novák: Ja bych měl jenom malý dotaz: s jakým režimem parkování se počítá v té nové budově?

rektor: tak zatím jsme to ještě neřešili. Myslím, že teda je na to dost času, aby to řešilo nové vedení ČVUT, nicméně bude to záležet na nás. Národní technická knihovna situaci řešila tak, že potřebuje peníze, aby udržela život té budovy, takže to svěřila soukromému nájemci na základě smlouvy za nějakou dohodnutou cenu, a nám nabídli možnost parkování takového množství aut, které si tam objednáme za standardní cenu s nějakou malou slevou množstevní. My jsme se obrátili
na všechny fakulty v našem areálu, zda jsou ochotny platit pro své zaměstnance takovouto službu, ze všech fakult kromě fakulty architektury jsme dostali odpověď "nula", z fakulty architektury jsme dostali odpověď, že by měli zájem o čtyři místa, takže jsme to skrečovali. Na to by nám množstevní slevu nedali. A jak to uděláme u nás (pozn.: rozestavěná budova u studentského domu), to skutečně záleží na tom, když řekneme, že to bude pro zaměstnance a studenty zadarmo systémem kdo dřív přijde, ten dřív mele, tak to může tak být. Ale když se rozhodneme prostě vybírat třeba i na dvou různých úrovních pro cizí osoby a pro akademické pracovníky a studenty. Rozhodně bych nerozlišoval akademické pracovníky a studenty. Takže buď stejně platit všichni anebo nikdo. Když to bude volný pro všechny, tak je jasný, že se to ani do tý nový budovy všechno nevejde, i když tam jsou tři patra podzemních parkovišť, takže to reprezentuje výrazný nárůst parkovací kapacity proti tomu parkovišti, které tam bylo.

Skalický: Když už jsme u těch prkovišť, já bych se jenom zeptal: buduje se ve dvoře jak strojní fakulty tak elektro parkovací místa. Pro koho jsou určeny nebo jaký to má statut?

rektor: Pro akademické pracovníky a případně studenty těch fakult zúčastněných. To bude záležet na rozhodnutí vedení fakulty. Rektorát jenom zajistil projektovou přípravu, stavebni povolení a tak dále. Financování je částečně spoluúčastí fakulty, takže samozřejmě fakulta má rozhodovací právo.

22

Výborně! Tak to jsem ani nedoufala, že je na tom tolik pravdy. Tak teď jen aby se to takhle realizovalo. Myslím, že i kdyby si AP+studenti měli něco málo platit, tak by to takový problém nebyl....