1

Téma: Nejkratsi varianta CTU, FEE afiliace

Dobry den,

dorazilo ke me narizeni tykajici se uvadeni afiliaci na prispevcich na konference a rad bych si v tom udelal jasno.
Evidentne nejspravnejsi je uvest "Czech Technical University, Faculty of Electrical Engineering".
Jenze ja mam afiliace dve, ta druha je "Saarland University" a kdyz k tomu napisu tenhle roman tak to vypada hrozne divne.
Existuje nejaka oficialni zkratka alespon neceho z toho?
Pripadne neslo by alespon na fakultni urovni vyrobit oficialni zkratku fakulty (FEE), ktera by byla postavena na stejnou uroven jako cele jmeno?

"When you were born, you cried and the world rejoiced. Live so that when you die, the world cries and you rejoice."

2

Re: Nejkratsi varianta CTU, FEE afiliace

Ing. Tomáš Davidovič (davidt2) napsal:

Jenze ja mam afiliace dve, ta druha je "Saarland University" a kdyz k tomu napisu tenhle roman tak to vypada hrozne divne.
Existuje nejaka oficialni zkratka alespon neceho z toho?

Proc CVUT trva na presnem zneni: chce, aby ne Web of Science byly publikace autoru z CVUT a jejich citace snadno dohledatelne tak, aby je tam nalezly napriklad i Lidove noviny, kdyz delaji poradi ceskych univerzit.
Mimochodem, delaji to podle fakult. A vetsinu nasich publikaci a citaci nam nepocitaji, protoze se neobtezuji vyhledavat zkratky a zkomoleniny. 
Mohu Vam poradit jen to, ze vynechanim Saarland University u nas o nic neprijdete :-)

3

Dekuji za radu, bohuzel vynechat druhou afiliaci neni v soucasne dobe prijatelny reseni.
Je smutne ze kvuli tomu ze se lidove noviny neobtezuji a nase PR jim neni schopne vysvetlit ze by se opravdu obtezovat meli mame afiliaci jako tri jiny univerzity dohromady.
Zkusim ji tam nejak celou vmestnat, kdyz nejsou alternativy.

"When you were born, you cried and the world rejoiced. Live so that when you die, the world cries and you rejoice."

4

Evidentne nejspravnejsi je uvest "Czech Technical University, Faculty of Electrical Engineering".

Myslim, ze oficialni anglicky nazev CVUT je jeste delsi - Czech Technical University in Prague (aspon tak to mam na svem Transcript of Records, coz je oficialni dokument v anglictine, takze by to snad melo byt spravne)... Cili by to potom vypadalo na "Czech Technical University in Prague, Faculty of Electrical Engineering".

Nahoru musí každý sám, dolů ti všichni pomůžou.

5

Dekuji za radu, bohuzel vynechat druhou afiliaci neni v soucasne dobe prijatelny reseni.
Je smutne ze kvuli tomu ze se lidove noviny neobtezuji a nase PR jim neni schopne vysvetlit ze by se opravdu obtezovat meli mame afiliaci jako tri jiny univerzity dohromady.
Zkusim ji tam nejak celou vmestnat, kdyz nejsou alternativy.

Ad "není schopné vysvětlit":

Já se loni pokoušel s Lidovakmi domluvit sám, konkrétně o podivných statistikách přijímaček (kupodivu nejlépe vycházely u fakult, které berou každého).
Šéfredaktor slušně odpověděl, obratem, ale více méně ve znění: "Dělá to pro nás jedna firma".
Ta firma také slušně odpověděla, nechala si vše vysvětlit a omluvila vše slovy: Dostali jsme data ze státního výzkumáku bez patřičného vysvětlení.
Vše vypadalo nadějně a moudře.
Letos to ale udělali úplně stejně blbě jako loni. Už jsem jim nepsal.

Podle mě jsou možné tyto varianty:
a) Nekupovat Lidovky - to jsem udělal já, stejně za moc nestojí.
b) Fakulta u nich objedná drahou placenou inzerci a pak-před tím-přitom s nimi vážně promluví na toto téma. Buď udělají korektní statistiky, anebo už žádná placená inzerce. Možná to pomůže. Fakt je, že většina škol u nich inzeruje, tedy právě v tom "hodnotícím týdnu".
c) Názor PR FEL: Je to pro nás bezvýznamná tiskovina, pro nás důležití lidé (cílová skupina) je nečtou, mají malý náklad a tak. Dávějme přednost Hospodářským novinám. Něco na tom je.

Jinak se proslýchá, že Lidovky nadržují Brnu. Osobně si to nemyslím. Soudím že jsou to troubové a svou práci flákají. Ale kdo ví?

Naposledy upravil: sebekm1 (20.02.2009 21:47:24)

6

Pokud je tohle duvod proc mame v afiliaci roman a ne neco pricetnyho jako ETH Zurych nebo TU Munich, tak to je dost smutny.
Rad bych tam psal CTU in Prague (pripadne jeste to FEE)...

7

Pokud je tohle duvod proc mame v afiliaci roman a ne neco pricetnyho jako ETH Zurych nebo TU Munich, tak to je dost smutny.
Rad bych tam psal CTU in Prague (pripadne jeste to FEE)...

Mimochodem, ani já nevím toto:
Je "CTU" vůbec nějaká oficiální zkratka, anebo máme požívat i v angličtině zkratku "CVUT"?
Mě se tedy líbí víc to CVUT (sí ví ju tý), používám to jako zkratku nejčastěji.
Podobně kolegové na ETH Zurich, EPFL Lausanne, .... používají i v angličtině původní zkratku německou, francouzskou,....
Skoro bych řekl, že je to ve světě častější.

Naposledy upravil: sebekm1 (21.02.2009 18:14:46)

8

No, jelikoz evidentne nemame evidentne pouzivat zkratku zadnou, tak jestli je lepsi CTU nebo CVUT je jaksi bezpredmetny.

9

No, jelikoz evidentne nemame evidentne pouzivat zkratku zadnou, tak jestli je lepsi CTU nebo CVUT je jaksi bezpredmetny.

Není. Uvedené pokyny se týkají jen psaní adresy v publikacích.
Jsou ale přece i stovky dalších použití zkratek: korespondence včetně emailů, vizitky, reklama, různé seznamy,
třeba co mít na jmenovce při konferenci, slajdy (v zápatí), popiska na obrázku popíjejících strejdů na konferenci (Hanz - ETH, Tomas-???), ....

Naposledy upravil: sebekm1 (21.02.2009 21:33:10)

10

prof. Ing. Michael Šebek, DrSc. (sebekm1) napsal:

Není. Uvedené pokyny se týkají jen psaní adresy v publikacích.
Jsou ale přece i stovky dalších použití zkratek: korespondence včetně emailů, vizitky, reklama, různé seznamy,
třeba co mít na jmenovce při konferenci, slajdy (v zápatí), popiska na obrázku popíjejících strejdů na konferenci (Hanz - ETH, Tomas-???), ....

Dobrý den,
po pročtení vlákna mi stále není jasné, zda by použité "CTU / FEE / STM / MI" mělo nějaký význam. wink
Děkuji.