1

Téma: Minimální počet kreditů pro další semestr?

Dobrý den,
v průvodci prváka (a určitě i v nějakých podmínkách studia) se píše o minimálním počtu kreditů, který je potřeba splnit, abychom byli vpuštěni do dalšího semestru. V prvním semestru se jednalo o 15 kreditů pro vstup do druhého semestru (od druháku se jedná tuším o 20 kreditů).

Jenže jak je to s přechodem do třetího semestru? Potřebuji tak jako tak za první rok dohromady aspoň 30 kreditů. Znamená to tedy, že pokud mám z prvního semestru plný počet (30), jsem vpuštěn automaticky nejen do druhého semestru, ale i do třetího? Nebo i když jsem v prvním semestru uspěl ve všem, musím ve druhém získat 15 kreditů?

Děkuji.

2

Re: Minimální počet kreditů pro další semestr?

V prvaku to je 30 kreditu za rok, od druhaku to je 40 kreditu za rok.. (respektive posledni 2 semestry)
To jestli ziskas 30 a 0, nebo 0 a 30 je vsem jedno, ale tim ze ziskas "malo kreditu" si komplikujes zivot. Myslim, ze ziskat 20 kreditu za kazdy semestr neni takovy problem a v tom pripade pak nemusis resit minima pro postup do dalsiho semestru.

Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí..

3

prvák je výjimka, tam je 0 30 vyhazov

Tohle všechno se tam dělá? To snad není možný!!!

4

Ve vsech rocnicich je povinnost splnit 40 kreditů. Pokud je nezískas zkoncil jsi. Tyto kredity se kontrolují na konci akademicného roku (tj je jedno kdy kredity získas dulezity je, aby za rok byl prirustek > 40 kreditu). Jediný rozdíl je první rok. Tam se kredity kontroluji uz v pulce (tj. po prvním semestru), ale pozadavek je snizen na 15 kreditu. Tj. za první rocník musís získat minimálne 30 kreditů z toho alespon 15 v prvním semestru (alespon tak mi to bylo vylozeno na studijním).

P.S. nicmene silne doporucuju se vykaslat na podobne tabulky a proste splnit vse. Tj. nenechat se v půlce zkouskového ukolébat tím, ze uz mas x kreditu... Proste makej do posledního zapsaneho kreditu wink

Naposledy upravil: sibajan (13.04.2009 23:28:36)

5

Nalistoval jsem tu tabulku v průvodci a je to tam, za první semestr 15 kreditů a za první rok 30 (tj. 0 30 je vyhazov, ale 30 0 ne). Takže díky za potvrzení smile

Chtěl jsem se zeptat jen pro uklidnění, v prvním semestru jsem splnil vše, ale rozhodně neplánuji vypnout smile

Díky.

6

Platí tyhle limity i pro letošní prváky (09/10)?

7

Jan Franc (francja3) napsal:

Platí tyhle limity i pro letošní prváky (09/10)?

Ano

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …
http://motor.feld.cvut.cz
„Kdyby každý dělal jen to, co umí, spousta z nás by se asi nenarodila“ J. K.

8

Ještě jsem k dotazu chtěl dodat (nevšiml jsem si, že to tu zaznělo), že 15 kreditů limit je jen pro prváky na bakalářském studiu, na magisterovi je tento limit 20.

Firma, kde působím: www.workswell.cz, www.termogram.cz - poskytované termovizní měření