1

Téma: Rovzrh bez kolizi v 1. semestru mag. etapy = temer nemozne

Rad bych si na tomto miste trochu postezoval na osobu, ci osoby nebo zkratka cokoliv, co vytvarelo rozvrhy pro jednotlive predmety v 1. semestru magisterskeho studia Ekonomika a rizeni energetiky/elektrotechniky (problem se po konzultaci s kamarady tyka obou oboru). Jelikoz mi zustal pristup do rozvrhu, tak jsem ze zvedavosti nahledl a nestacil jsem zirat na tu "spoust". Lehce popisu o co jde.

V prvni rade jde o to, ze spousta predmetu ma vypsanu vetsinu cviceni "pres sebe".  Tedy ve stejny cas.
Dost predmetu ma vypsana cviceni v dobe prednasek jinych predmetu. Napriklad predmet Financni ucetnictvi ma vypsany 3 cviceni. Avsak, 2 z toho jsou v dobe prednasek jinych predmetu!!! Tedy abych mohl chodit i na prednasky techto predmetu, bude nutne se "nacpat" na to jedine cviceni, ktere mi nekoliduje.
V jeden cas je dokonce vypsana 1 prednaska, a 2 dalsi cviceni!

Nejde samozrejme jen o muj rozvrh, ale i o rozvrhy mych budoucich spoluzaku a uz ted mohu tvrdit, ze na nektere prednasky spousta studentu zkratka chodit nebude, protoze jim to neumozni rozvrh. To je jen takove male upozorneni pro profesory, az se budou divit, ze jim tam nikdo nechodi.
Osobne je mi jasne, ze hybat ted s casy jednotlivych predmetu uz asi nejde. Pokud to jde, doporucil bych hloubkovou kontrolu toho co bylo vytvoreno. Za soucasne situace bude stat studenty vytvoreni "smysluplneho" rozvrhu spoustu nervu a sedych vlasu na hlave.

2

Re: Rovzrh bez kolizi v 1. semestru mag. etapy = temer nemozne

Souhlasím s výše uvedeným. K výše uvedenému přikládám i "rozpis" hodin na Ekonomice a řízení elektrotechniky v 1. semestru. K textu od Zbyňka Krebse bych jen chtěl doplnit to, že mezi studenty jsou také ti, kteří budou vzhledem k zaplnění kolejí do školy dojíždět pondělí - čtvrtek více, než 100km tam a 100km zpět (Pce-Pha-Pce) a navštěvovat přednášky od 7.30 je mimo mé schopnosti. Tím se předem přednášejícím omlouvám, byť bych jejich přednášky rád navštěvoval.

Jinak si myslím, že rozvrhy dostaneme "vygenerované" a nebudeme si je tvořit sami. To až od dalšího semestru...

3

Ahoj,
zkus svuj (Vas) problem napsat kontaktni osobe programu na vasicek {a} fel.cvut.cz
Tady na Foru to asi nikdo verejne nevyresi, ale tady by se ledy mohly pohnout.

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …
http://motor.feld.cvut.cz
„Kdyby každý dělal jen to, co umí, spousta z nás by se asi nenarodila“ J. K.

4

Můžu se zeptat, jestli se tohle stává i v prváku u bakalářů? Za týden jdu na zápis, kde si budu zapisovat předměty a vůbec nevím, jak mně to bude vycházet pokud se budu držet doporučeného průchodu a taky nevím, jestli si můžu "dovolit" dát nějaké předměty navíc, třeba další jazyk nebo volitelný. Poradíte mi prosím, jestli se to dá stíhat? Díky

5

Prvakum na bakalari je vzdy rozvrh vytvoren, cili se nemusis kolizi bat. Ovsem, to jestli ti pujde vsunou do rozvrhu nejaky jazyk, ci jiny volitelny predmet neni zaruceno. Kolidovat ve velke, aby to znemoznovalo vytvorit si rozvrh nesmi pouze povinne predmety.

6

K puvodnimu tematu dodam, ze jsem napsal Doc. Vasickovi a ten me ujistil, ze to co je zatim na webu, je pouze pracovni verze. Znamena to tedy, ze presne rozvrhy budou teprve vytvoreny, jen to chce trpelivost. Do zapisu mag. etapy, by tedy predmety mely byt vypsany tak, aby v nich nebyly kolize znemoznujici rozumne vytvoreni rozvrhu.