1

Téma: doba platnosti ISIC

Na stránkách ISIC http://www.isic.cz/index.php/karty/isic … ce-o-karte je jasně napsáno:
"ISIC platí až 16 měsíců, resp. vždy od 1. 9. (začátek akademického roku) do 31. 12. roku následujícího."

Proč proboha na FELu končí platnost 1.12.? Když jsem musel obcházet turnikety a v menze zaplatit za jídlo plnou cenu, tak jsem za to zvažoval žalobu.

Teď s chladnou hlavou... má to nějaký důvod nebo je to chyba systému? Bylo mi tvrzeno, že je to každý rok, i když jsem si toho na to že jsem v třeťáku nevšiml. Neboť mi není jasné, co by ČVUT opravňovalo ignorovat skutečnou platnost karty, tak by mě zajímalo, kde by se dala sjednat náprava.?

2

Re: doba platnosti ISIC

Platnost ISIC nekočí ani na FELu 1.12. Je totiž rozdíl mezi ISIC a ČVUT kartou, a ačkoliv to vypadá že máš pouze jednu, tak máš dvě víceméně nezávislé. Například pokud někoho v půlce roku vyhodí, ISIC mu zůstane platný, ale Čvut přístupy mu zruší. Čvut karta platí pouze do 1.12. a dobře si vzpomínám, že už to tak pár let je.

3

Petr Kraus (krauspe1) napsal:

Na stránkách ISIC http://www.isic.cz/index.php/karty/isic … ce-o-karte je jasně napsáno:
"ISIC platí až 16 měsíců, resp. vždy od 1. 9. (začátek akademického roku) do 31. 12. roku následujícího."

Proč proboha na FELu končí platnost 1.12.? Když jsem musel obcházet turnikety a v menze zaplatit za jídlo plnou cenu, tak jsem za to zvažoval žalobu.

Teď s chladnou hlavou... má to nějaký důvod nebo je to chyba systému? Bylo mi tvrzeno, že je to každý rok, i když jsem si toho na to že jsem v třeťáku nevšiml. Neboť mi není jasné, co by ČVUT opravňovalo ignorovat skutečnou platnost karty, tak by mě zajímalo, kde by se dala sjednat náprava.?

Kartový systém na ČVUT spravuje VIC ČVUT, resp firma IMA. Více se dozvíš na příslušných institucích.

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …
http://motor.feld.cvut.cz
„Kdyby každý dělal jen to, co umí, spousta z nás by se asi nenarodila“ J. K.

4

Bc. Luboš Jirák (jiraklub) napsal:

Platnost ISIC nekočí ani na FELu 1.12. Je totiž rozdíl mezi ISIC a ČVUT kartou, a ačkoliv to vypadá že máš pouze jednu, tak máš dvě víceméně nezávislé. Například pokud někoho v půlce roku vyhodí, ISIC mu zůstane platný, ale Čvut přístupy mu zruší. Čvut karta platí pouze do 1.12. a dobře si vzpomínám, že už to tak pár let je.

Oni taky někoho vyhazují 1.12. před koncem semestru?

Mimochodem našel jsem další důazy toho,že rušit platnost 1.12. je špatně: http://www.cvut.cz/informace-pro-studenty/prukazy/s     -Podmínky pro vydávání a používání průkazů studentů ČVUT:

III. 6) Průkaz pozbývá platnosti uplynutím data na něm uvedeného a v případě prodloužení platnosti průkazu uplynutím data uvedeného na prodlužovací známce (vždy bezprostředně po posledním dni uvedeného měsíce) a ve všech případech, kdy student ukončí nebo přeruší studium.

-studium jsem neukončil, ani nepřerušil. Na prodlužovací známce mám napsáno 12/2009,  poslední den 12 měsíce je 31 -> 31.12. . Bezprostředně po posledním dni je 1.1. 2010 0h 0 min. Ale turnikety na karláku a čtečky na dveřích a v menzách si stále myslí něco jiného...

Mohu vědět, kde jsi zjistil, že platí do 1.12., krom toho, že to tak "chodí" už x let. Možná jsem minul nějakou vyhlášku... Ale podle toho, kolik studentů bylo překvapených neplatností karty bych řekl že ne.
Každopádně běžím do výdejny průkazů, s tímhle asi nepohnu. Až bude čas tak napíšu zdvořilý mail na nějaká oficiální místa.

5

Pred chvilou som odoslal p. Kalikovi (je pod uvedenymi pravidlami podpisany) nizsie uvedeny email. Uvidim, ci dostanem nejaku odpoved...

Od:      Karol Bujaček <bujackar@fel.cvut.cz>
Komu:     kalika@vc.cvut.cz
Dobry den,

Na zaklade podnetov na diskusnom fore FEL (https://forum.feld.cvut.cz/topic/2959/d … osti-isic/) Vas prosim Vas o uvedenie dovodu ukoncenia platnosti studentskych kariet (obyc., ISIC) 1. 12. 2009.

V dokumente "PODMÍNKY PRO VYDÁVÁNÍ A POUŽÍVÁNÍ PRŮKAZŮ STUDENTŮ ČVUT" (PpVaPPSC) z 13. 10. 2006 (http://www.cvut.cz/informace-pro-studen … d172f66132)
sa v casti "III. Platnost průkazu" pise:
2. Průkaz pozbývá platnosti uplynutím data na něm uvedeného (tj. bezprostředně po posledním dni uvedeného měsíce) a ve všech případech, kdy zaměstnanec ukončí pracovní poměr na ČVUT.
...
6. Průkaz pozbývá platnosti uplynutím data na něm uvedeného a v případě prodloužení platnosti průkazu uplynutím data uvedeného na prodlužovací známce (vždy bezprostředně po posledním dni uvedeného měsíce) a ve všech případech, kdy student ukončí nebo přeruší studium.

Zrusenie platnosti 1. 12. 2009 povazujem za porusenie PpVaPPSC zo strany skoly/VIC.

Za odpoved vopred dakujem.

S pozdravom,
Karol Bujacek

Не нужно пытаться осуществить мечту. Пусть так и остается мечтой.

6

Dle meho nazoru je karta stale platna a nepozbyla funkcnosti, pri placeni v menze, pro vstup do skoly, MHD apod. se ovsem overuje, zda jste studentem.
Nedonesenim prislusneho potvrzeni/indexu jste z teto databaze vypadli.

Chci tim rict, ze karta je stale asi funkcni (rozpozna vas to), jen nemate na tyto veci prava. Na poruseni podminek to tedy nevidim, protoze v nich (ani obecne) neni "funkcnost" nebo "platnost" definovana.

Naposledy upravil: komarivo (02.12.2009 17:05:22)

7

Bc. Ivo Komárek (komarivo) napsal:

Dle meho nazoru je karta stale platna a nepozbyla funkcnosti, pri placeni v menze, pro vstup do skoly, MHD apod. se ovsem overuje, zda jste studentem.
Nedonesenim prislusneho potvrzeni/indexu jste z teto databaze vypadli.

Chci tim rict, ze karta je stale asi funkcni (rozpozna vas to), jen nemate na tyto veci prava. Na poruseni podminek to tedy nevidim, protoze v nich (ani obecne) neni "funkcnost" nebo "platnost" definovana.

No to by dávalo smysl, pokud se najde nějaký oficiální dokument, který o tom studenty informuje. Krom  toho nás to vrací na začátek: proč 1.12.(uprostřed semestru) a ne 21.9.-neboli začátek semestru který jsem jim ještě nepotvrdil, nebo na konci roku.

8

No já mám na své kartě jedinou validační známku, ne pro ISIC a ČVUT zvlášť. Platnost je do 12/2009. O víc se nestarám. Pokud by mi zítra nebo kdykoliv jindy v prosinci nefungovala, holt zajdu do studentského domu prodloužit si ji. To mám ostatně v plánu co nejdřív udělat.

9

Podle toho jak to tady ctu, tak ted budu asi za divnou osobu, ale ja kdyz si jdu kupovat kupon mhd na zimni semestr (rozumej od konce zari do konce prosince), tak si pritom nechavam automaticky i prodlouzit isic. A jeste nikdy se mi nestalo, ze bych se v prosinci nedostal pres turnikety apod..

Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí..

10

Já si ISIC chodím prodlužovat až někdy v listopadu nebo prosinci, bo si kupóny ve studenstským domě nekupuju.

11

Já si taky kupony ve Studentském domě nekupjuju, ale za těch 5 let na FELu už jsem si zvyknul, že je potřeba tam jednou za rok zajít. Tak se tam vždycky stavím v prvních dnech školy, až opadnou fronty od prváků...

12

Já si taky kupony ve Studentském domě nekupjuju, ale za těch 5 let na FELu už jsem si zvyknul, že je potřeba tam jednou za rok zajít. Tak se tam vždycky stavím v prvních dnech školy, až opadnou fronty od prváků...

Iste, lenze…

Existuju podmienky (PpVaPPSC) v ktorych je uvedeny termin konca platnosti preukazu. Podmienky by mali byt dodrziavane a VIC by nemal preukazy deaktivovat skor, pretoze „moze“.

Ak su zavazne dovody, preco by mali byt preukazy deaktivovane skor, mali by byt PpVaPPSC upravene, schvalene prislusnymi organmi a podpisane prislusnou osobou.

Spoliehat sa na to, ze „kazdy predsa vie, ze to tak funguje“ je v rozumnej spolocnosti neakceptovatelne. Alebo CVUT tvori vynimku…?

13

Bc. Karol Bujaček (bujackar) napsal:

Podmienky by mali byt dodrziavane a VIC by nemal preukazy deaktivovat skor, pretoze „moze“.

To je otazka, zda jsou ty prukazy opravdu deaktivovane=neplatne, pak by to bylo poruseni Tebou popsanych podminek. Pokud prukazy funguji, a jen jsi timto krokem vypadl z databaze studentu, proti ktere se vse overuje, patrne s timto argumentem neuspejes. Ja to neimplementoval, ja nevim jak to funguje.

Btw dnes jsem sel kolem VIC a ta fronta byla celkem velka, takze tech lidi, co na to zapomneli, asi bylo dost smile

14

Jinak dneska jsem se přihlašoval pomocí svojí ISIC v počítačový učebně a bylo to bez problémů. Později téhož dne jsem si ji byl prodloužit.

15

Tím je vidět, že ta karta funguje, jen na něco je potřeba být studentem.

Mimochodem, termín 1.11. mi přijde lepší než konec roku, pak by byly návaly hned první den po svátcích. Špatně je, že se o tom člověk nikde nedozví.

16

Mimochodem je celkem vtipny jak dokaze VIC operaci zruseni karty provest svizne...naopak pri jejim obnoveni to uz tak neni

17

Pred chvilou som odoslal p. Kalikovi (je pod uvedenymi pravidlami podpisany) nizsie uvedeny email. Uvidim, ci dostanem nejaku odpoved...

Už jsi/jste(tady je to samý bakalář, já už nevím jestli vám mám tykat nebo vykat pánové big_smile ) dostal nějakou odpověď na tvůj email? A mohl by jsi ho případně zde zveřejnit? Moc by mě zajímala jejich odpověď.

18

Petr Kraus (krauspe1) napsal:

Už jsi/jste(tady je to samý bakalář, já už nevím jestli vám mám tykat nebo vykat pánové big_smile ) dostal nějakou odpověď na tvůj email? A mohl by jsi ho případně zde zveřejnit? Moc by mě zajímala jejich odpověď.

Zatial bez odpovede.

(lepsie „ty“, az tak stary snad nie som;) )

Tím je vidět, že ta karta funguje, jen na něco je potřeba být studentem.

Takze auto, ktore ma zablokovane dvere, ale inac jazdi taktiez nie je pokazene ;-)

Kto viac nez VIC, spravca KOSu, by mohol vediet, ci som student? Trill? ;-) Ale fajn, v pripade ISIC ide tak trocha aj o zaplatenie a nalepcicku…

19

Ja jsem presvedcenej, ze je to prachsprosta (omluvte to slovo) buzerace. Protoze kdyz jsem slozil statnice, tak mi kartu deaktivovali ukamzite. Na konci zari jsem se opet stal studentem a karta mi byla aktivovana, 1.12. mi opet byla deaktivovana...cili v mem pripade je zcela jasne, ze studentem byt musim...protoze kdyz by me vyhodili, tak se karta zneplati hned (na to evidentne paky jsou, kdyz jde zrusit okamzite absolventum) a zaroven je zrejme, ze jsem nastoupil....

btw: neni vic ta sama vec, co ma pod sebou celej KOS s databzi studentu a muze tedy IHNED zjistit, kdo studuje a kdo ne? A i kdyby ne, tak jsem presvedcenej, ze tohle by melo fungovat bez zasahu (prichodu) studentu...tady jenom opet jde o to, aby nekdo ukazal, jak moc je zapotrebi a jak by se bez nej svet zhroutil.

Pavel Mička

And the people bowed and prayed
To the neon God they made.

20

Tak to víš, že kdyby se chtělo, tak se tyhle tanečky pro ČVUT kartu vůbec dělat nemusí, po mě teď nechtěli ani vidět index.

Pro ISIC karty je to bohužel nezbytné, protože tu nálepku v mnoha obchodech opravdu kontrolují.

Když jsem tam minulý týden byl, tak fungovalo jediné okýnko z pěti a byla tam fronta asi 25 lidí. Naštěstí byla paní za tou jednou přepážkou až neuvěřitelně výkonná, takže jsem čekal jenom asi 20 minut.

21

Bc. Lukáš Frélich (freliluk) napsal:

Tak to víš, že kdyby se chtělo, tak se tyhle tanečky pro ČVUT kartu vůbec dělat nemusí, po mě teď nechtěli ani vidět index.

Pro ISIC karty je to bohužel nezbytné, protože tu nálepku v mnoha obchodech opravdu kontrolují.

Když jsem tam minulý týden byl, tak fungovalo jediné okýnko z pěti a byla tam fronta asi 25 lidí. Naštěstí byla paní za tou jednou přepážkou až neuvěřitelně výkonná, takže jsem čekal jenom asi 20 minut.

to je sice pekny...ale ja prisel dneska v 15:35...a ani jedna z nich tam nebyla...pokud jde o to skoncit na cas, tak v tom maj prvni misto :-)

22

Bc. Pavel Mička (mickapa1) napsal:

to je sice pekny...ale ja prisel dneska v 15:35...a ani jedna z nich tam nebyla...pokud jde o to skoncit na cas, tak v tom maj prvni misto :-)

Tak tímhle si mě dostal kolego, proč by tam jako měla některá být??? Pracovní doba je do 15:30, a nevím, proč by tam měla zadarmo sedět.

23

Pavle, napis http://vic.cvut.cz klikni na "Vydavatelstvi prukazu" -> "Prukaz studenta CVUT a ISIC" pod obrazkem -> v menu vlevo "Elektronicka rezervace" -> "Rezervace vydani prukazu CVUT / ISIC v Praze" -> postupuj dale tim, co vidis...

Pak prijd do studentskeho domu, zadej "magic code" do krabicky u dveri a s patricnym usmevem predbehni vsechny cekajici studenty smile)...

Jinak ja tam byl dnes rano v 8.30 a nikdo tam nebyl. Parada :-)...

Ahoj,
Filip

Vitam regit fortuna, non sapientia (Cicero)

24

Radek Svoboda (svobora4) napsal:

Tak tímhle si mě dostal kolego, proč by tam jako měla některá být??? Pracovní doba je do 15:30, a nevím, proč by tam měla zadarmo sedět.

Pokud trvaji na tom, ze budou delat praci, ktera se vyresi jednim databazovym dotazem, tak tam maj zadarmo sedet i ve 3 rano... muj nazor je stejne iracionalni, jako nahnat 24 000 lidi na obnovu karty, misto toho, aby se to vytahlo z kosu :-))...za tuhle praci bych jim osobne nezaplatil ani korunu...delaj to leda pro vlastni poteseni, protoze jinak z toho vysledek nevidim :-D

Pavel Mička

25

Bc. Filip Mach (machfili) napsal:

Pavle, napis http://vic.cvut.cz klikni na "Vydavatelstvi prukazu" -> "Prukaz studenta CVUT a ISIC" pod obrazkem -> v menu vlevo "Elektronicka rezervace" -> "Rezervace vydani prukazu CVUT / ISIC v Praze" -> postupuj dale tim, co vidis...

Pak prijd do studentskeho domu, zadej "magic code" do krabicky u dveri a s patricnym usmevem predbehni vsechny cekajici studenty smile)...

Jinak ja tam byl dnes rano v 8.30 a nikdo tam nebyl. Parada :-)...

Ahoj,
Filip

Ja hlavne vubec nechapu, proc bych tam mel vubec chodit...je to zcela iracionalni postup...navrhuju, aby vydejni okynko VICu bylo na ripu a clovek tam musel napred 4x skocit pres svihadlo, skocit 2x panaka, vysplhat na lano a preprat skolnika....a melo by to zhruba stejnej smysl :-)