1

Téma: Zápis do předmětů - už po druhém týdnu zkouškového

Dobrý den,
nevím jak vám ostatním, ale mně osobně to přijde velmi brzo. Jelikož se chci na zkoušky co možná nejvíce připravit, vyžaduje to trochu času. Nemám tedy všechny zkoušky hned za sebou, ale pokud je to možné, jsou v určitých intervalech, abych se mohl ještě něco naučit.
Problém je v tomto roce například SIN(softwarové inženýrství) s 5kreditovým ohodnocením. Na ústní zkoušce mi stačí získat 5 bodů z 15 možných, abych měl A. Jelikož je mám ale až 21.1., dopadne to tak, že těch 15 vážených kreditů, které bych měl navíc v době otevření rozvrhů, mi bude úplně k ničemu.

Vím, že tohle asi nezměním, ale je tu také někdo, komu by více vyhovovalo posunout aspoň o týden(tedy na polovinu zkouškového období, namísto současné třetiny) zápis do předmětů?

2

Re: Zápis do předmětů - už po druhém týdnu zkouškového

Dobrý den,
nevím jak Vám ostatním, ale mně osobně to přijde velmi pozdě. Jelikož jsem se chtěl na zkoušky co možná nejvíce připravit, vyžádalo si to trochu času. Přesto mám všechny zkoušky za sebou, pokud to bylo možné, byly v určitých intervalech, abych se mohl ještě něco naučit.
Nechtěl jsem Tě parodovat; omlouvám se, pokud Ti to tak připadá. Jde mi o to, ukázat tentýž problém z jiného úhlu pohledu. Mě by naopak více vyhovovalo otevřít zápis předmětů o týden až dva dříve, ušetřilo by mi to zbytečnou cestu do Prahy ve třetím týdnu. Z čistě sobeckých důvodů jsem tedy proti :-)

Potřebujeme malý a šikovný traktory, ale velký a silný chlapy!

3

Mě to také přijde  pozdě - na zkoušky se lze dobře připravit např už o vánocích. Pokud mě má přehlcená paměť neklame, tak vloni (před změnou na 13 týdnů a posunutím) ten zápis byl už v druhém týdnu zkouškového?

Ono dost také hraje roli, jak se povedl minulý semestr, ale myslím, že letos je to už pozdě, a že už bude dost přetlak. A bůhví, jak se zrovna vyspí KOS, protože přeci jen toto opatření je snad hlavně právě proti přetížení KOSu

PS: ale je určitě dobře, že to studenty (byť asi jen některé) motivuje k tomu jít za lepšími známkami, pak to splňuje účel

Naposledy upravil: mudrole1 (11.01.2010 21:47:45)

"Vím, že nic nevím." Sócratés

4

Já se letos taky neflákal(o Vánočních prázdninách jsem si pauzu dal - ale od toho jsou také podle mě prázdniny). Nicméně tenhle semestr se mi docela povedl a když nic vyloženě nepokazím, tak dostanu stipendium - čili nechci nic podcenit a chci mít (logicky) co nejlepší známky. A k tomu se váže i určitá doba přípravy.

"Ono dost také hraje roli, jak se povedl minulý semestr, ale myslím, že letos je to už pozdě, a že už bude dost přetlak."
Ideálním řešením proti přetlaku je eliminovat studenty se slušným prospěchem, ale delší dobou přípravy? A "vyhrají" ti, kteří si udělají všechny zkoušky nehledě na výsledek?

5

Libor Vilímek (vilimlib) napsal:

…A "vyhrají" ti, kteří si udělají všechny zkoušky nehledě na výsledek?

Za předpokladu, že vyhrají v loterii, tak ano. Pokud berou jen E, neměli by tak snadno…

6

Jen Honzu doplním takovou drobností: 1 zkouška, zakončená Ačkem, má cenu 3 zkoušek za E. Pokud uděláš 1 zkoušku týdně (což není moc) a budeš je mít za A, máš i bez předtermínu 6xE. Dál, dobrý student by už touhle dobou měl mít hotové všechny zápočty a lepší známky z KZ než "ti horší". Takže pokud jsi z těch lepších (a se stipendiem asi jsi), tak se neboj toho, že bys se dostal do rozvrhu pozdě...
P.S.: Pokud se Ti tenhle systém zdá motivující k "rychlému dělání zkoušek bez ohledu na známku", podívej se, jaký tu fungoval před rokem 2008 :-)

Potřebujeme malý a šikovný traktory, ale velký a silný chlapy!

7

Tak já se nedostanu vyloženě pozdě, ale zatímco bych se dostal do rozvrhu už 1.den, takhle se to protáhne asi až na 3...

8

Já bych to řekl takhle: Každý se tam nemůže dostat první den. A to ani ti nejlepší, pokud jim nevyjdou zkoušky. Život prostě není fér a je dobré si na to zvyknout. Pokud by se tam totiž dostal první den každý, kdo si myslí, že na to má právo, pak by to opatření postupného vpouštění studentů nemělo smysl.
Já osobně jsem měl jenom předměty zakončené zkouškou (žádný KZ) a otevření rozvrhu mi přijde tak akorát, možná i pozdě.

Naposledy upravil: zachama1 (12.01.2010 20:15:01)

9

Bc. Martin Zachar (zachama1) napsal:

Já bych to řekl takhle: Každý se tam nemůže dostat první den. A to ani ti nejlepší, pokud jim nevyjdou zkoušky. Život prostě není fér a je dobré si na to zvyknout. Pokud by se tam totiž dostal první den každý, kdo si myslí, že na to má právo, pak by to opatření postupného vpouštění studentů nemělo smysl.
Já osobně jsem měl jenom předměty zakončené zkouškou (žádný KZ) a otevření rozvrhu mi přijde tak akorát, možná i pozdě.

Neříkám, že by se tam každý měl dostat první den. Ale v samotném principu by bylo nejspravedlivější, kdyby se studenti hodnotili až když dostanou úplně všechny známky, což je jasné, že takový ideální stav nastolit nelze. Hlavně nerozumím tomu, proč je to pro většinu z vás tak nemožná představa? Změní se pro vás něco, když bude zápis do předmětů o týden později?

10

Libore, podle tvého popisu jsme zhruba na stejné lodi a myslím, že dle mého názoru se moc stresuješ. Nevím, kolik ti toho ještě zbývá, ale existuje určité (řekl bych nezanedbatelné) procento dobrých studentů, kteří kvůli zkrácené výuce v semestru (a to ještě navíc končící před Vánocemi) ještě nemají ani všechny zápočty, natož zkoušky. Tudíž podle mě ten tlak v prvních dnech otevírání rozvrhu nebude příliš velký, takže větší vliv budou mít studijní výsledky z předchozího semestru.

Když máš tak dobré známky, jak říkáš, tak se dostaneš do rozvrhu ještě v tom týdnu, kdy se rozvrh otevírá. I po pár dnech jde pořád sestavit krásný rozvrh, což vím z vlastní zkušenosti (jednou jsem kvůli vlastní blbosti, kdy jsem nevěděl, že už můžu do rozvrhu, sestavil naprosto dokonalý Po/Út/St rozvrh asi dva týdny po otevření zápisů). A často se mi podaří sestavit podobný rozvrh, jako mají známí šprti (čau Karle), takže je hodně vídám. Rozhodně není 3. den, kterého se obáváš, tragický. Snad jsem tě uklidnil víc, než notoričtí šprti, kteří si jindy než 1. den rozvrh nikdy nesestavovali (kdyžtak mě opravte).

Čili, já si myslím, že třetí tejden úplně vyhovuje:
1) notoričtí šprti si skočí v pondělí do školy, mají pak 4 týdny volna a je od nich klid :-D
2) na nás klidnější šprty se třeba dostane až o den dva později, ale beztak musíme v Praze být kvůli zkouškám, takže je tak nějak jedno, jestli si rozvrh sestavíme v den X nebo v den X+2, když zkouška je v X+1.

lebedkar napsal:

P.S.: Pokud se Ti tenhle systém zdá motivující k "rychlému dělání zkoušek bez ohledu na známku", podívej se, jaký tu fungoval před rokem 2008 :-)

Karle, on tu nějaký systém před r. 2008 byl? ;-)

11

Jan Matoušek (matouj10) napsal:

Libore, podle tvého popisu jsme zhruba na stejné lodi a myslím, že dle mého názoru se moc stresuješ.

Díky za odpověď. Já jsem v prvním semestru taky zapomněl se zapsat a dělal jsem to dost pozdě - a taky jsem neměl špatný rozvrh smile. Ta zpráva neměla působit depresivně, jenom jsem si povzdychl, že by to mohlo by mi to vyhovovalo jinak. Opravdu dobré výsledky mám až tenhle semestr(protože mi přišel dost zajímavý), tak jsem si chtěl užít i nějaké benefity, jako třeba dostat se do rozvrhu první den smile.

12

Opravdu dobré výsledky mám až tenhle semestr(protože mi přišel dost zajímavý), tak jsem si chtěl užít i nějaké benefity, jako třeba dostat se do rozvrhu první den smile.

Tak to jsme na tom tentokrát zase stejně my. Já jsem se dřív do rozvrhu dostával hodně pozdě, protože jsem míval horší známky než teď. Tento semestr jsem se konečně dostal k tomu, co mě hodně baví, takže se to projevilo i na známkách a minimalizaci času na zkoušky.
Neříkám, že se do rozvrhu dostanu první den. Ani druhý. Zatím nevím, kdy to bude, ale nestresuju, protože vím, že tady se dá rozvrh sestavit kdykoliv docela v poho (pokud to nezesloní už někdo v samotné nabídce cvičení apod.).

13

Opravdu dobré výsledky mám až tenhle semestr(protože mi přišel dost zajímavý), tak jsem si chtěl užít i nějaké benefity, jako třeba dostat se do rozvrhu první den smile.

Jak už jsem psal, ty "benefity" tam jsou ještě pár dalších dní. Větším problémem jsou rozvrhokazy typu jazyky a těm včasným vstupem do rozvrhu nepředejdeš. smile

14

Nerekl bych, ze brzky vstup do rozvrhu je benefit :-) Pokud na to mas, na nejaky vstup do rozvrhu se vykasli a radsi se soustred na dobre znamky.

Tenhle system, ktery "ridi" vstup do rozvrhu, je tu hlavne proto, aby se nepretizil KOS. Klidne by to mohlo byt tak, ze prvni den muzou rozvrh delat treba lidi v prvni tretine abecedy, bylo by to to same. Takhle aspon existuje nejake oduvodneni, proc muze nekdo do rozvrhu driv a nekdo pozdeji.

Ve skutecnosti je to ale tak, ze mit pristup do rozvrhu hned od zacatku neni zadne terno. Vetsinou nikde nejsou napsani cvicici, nejsou spravne otevreny vsechny cvicici atp., nekolikrat se mi uz stalo, ze jsem rozvrh vytvoreny prvni den treba po ctyrech dnech komplet predelaval.

Story na zaver :-) Kdyz jsme si poprve tvorili rozvrh sami, tak kamarad si nevsiml, ze ho musi do tydne potvrdit na studijnim a tak mu ho zrusili a musel si vytvorit komplet novy - a nakonec ho mel z nas vsech nejlepsi :-)

15

jen takovy bombonek na zaver:

KOS mi neumoznil vstup do rozvrhu, pac neni schopny brat v potaz i kredity za minuly semestr, ktery jsem studoval v zahranici a ktere jsou napsane nejak "bokem", takze i kdyz mam vse za A (chybi mi jen jedna zk), tak se tam stejne nedostanu...

ten system je k nezaplaceni !!!!!

16

Jan Špidlen (spidljan) napsal:

jen takovy bombonek na zaver:

KOS mi neumoznil vstup do rozvrhu, pac neni schopny brat v potaz i kredity za minuly semestr, ktery jsem studoval v zahranici a ktere jsou napsane nejak "bokem", takze i kdyz mam vse za A (chybi mi jen jedna zk), tak se tam stejne nedostanu...

ten system je k nezaplaceni !!!!!

System je k nezaplaceni. Zajdi si na studijni, tam by te pani mela pustit do rozvrhu.

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …
http://motor.feld.cvut.cz
„Kdyby každý dělal jen to, co umí, spousta z nás by se asi nenarodila“ J. K.