1

Téma: Neukončený předmět neznamená F?

Mezi některými studenty koluje fáma, že kdo nedostane z nějakého nepovinného předmětu ani zápočet, pak jej bude mít jako neukončený, ale do průměru se mu nepočítá. Naopak ten, jenž zápočet dostane a půjde na zkoušku (u které neuspěje), tak má samozřejmě F, což se do průměru počítá. Chtěl bych se zeptat, co je na tom pravdy. Já mám osobně již 30 kreditů a před sebou poslední zkoušku z nepovinného předmětu (prý doplňujícího).
Hledal jsem to i ve studijním řádu a různých předpisech, ale nic jsem nikde nenašel.
Snad odpoví někdo kompetentní nebo někdo, kdo už něco podobného řešil smile

2

Re: Neukončený předmět neznamená F?

Nedavno jsem resil stejnou vec s pani Demlovou (jsem ve stejne situaci jako ty :-)).
Snad se nebude zlobit, kdyz zde uvedu citaci s emailove komunikace.

...
Průměrná klasifikace studenta ve studiu v daném úseku studia (semestr, akademický rok nebo jiný definovaný blok
studia) je vyjádřena váženým studijním průměrem definovaným vztahem
      ΣΚ Z
           p p
      p
VP = ————,
        ΣK
            p
        p
kde
K je počet kreditů za předmět p ukončený zkouškou nebo klasifikovaným zápočtem,
p...
Z ... je klasifikace předmětu p
p
a kde p probíhá množinu všech předmětů absolvovaných studentem v daném úseku studia, zakončených zkouškou
nebo klasifikovaným zápočtem.

Ukoncenym predmetem se rozumi predmet, ktery byl absolvovan, tj. student ziskal jedno
z hodnoceni A,B,C,D,E. Ziska-li student z nejakeho predmetu hodnoceni F, pak predmet neukoncil,
(predmet neni studentem absolvovan).
...

Tak snad si dostal uspokojujici odpoved.

Naposledy upravil: vaclarom (13.01.2010 12:52:15)

3

Díky moc.
Pochopil jsem to tedy tak, že když dostanu ze zkoušky F, tak je to stejně jedno - do průměru se nepočítá.
Super smile

4

A nevěděl by někdo, jak je to se stipendiem? U něj je napsané: ".... kde Kp je počet kreditů za předmět p ukončený zkouškou nebo klasifikovaným zápočtem s hodnocením Zp a sčítá se přes všechny hodnocené předměty v letním semestru. ...". Tzn: Tam se počítají i ty neukončené (s F nebo bez zápočtu apod.)?

5

To, co jsem postnul Roman Václavíček je v rozporu s tím, co se zde uvedl některý z proděkanů v minulosti v souvislosti se získáním tzv. červeného diplomu (max. 1x F za ceé studium). Je to určitě k nalezení někde v historii v Zeptejte se svého proděkana nebo Co trápí studenty... On také zastával názor, že bez zápočtu = neukončený předmět, se zápočtem a bez zkoušky = F...

6

Bc. Ivo Komárek (komarivo) napsal:

To, co jsem postnul Roman Václavíček je v rozporu s tím, co se zde uvedl některý z proděkanů v minulosti v souvislosti se získáním tzv. červeného diplomu (max. 1x F za ceé studium). Je to určitě k nalezení někde v historii v Zeptejte se svého proděkana nebo Co trápí studenty... On také zastával názor, že bez zápočtu = neukončený předmět, se zápočtem a bez zkoušky = F...

Myslim, ze je lepsie verit sucasnej prodekanke, nez prodekanovi v historii. Co ak sa medzi tym pravidla zmenili?…

Не нужно пытаться осуществить мечту. Пусть так и остается мечтой.

7

Souhlasím, ale bylo by dobré si toto taky třeba nechat potvrdit na papír, aby pak člověk nebyl při promocích nemile překvapen.