26

Re: Pozastaveni se nad stavem KOSu - nasi alfy a omegy ;)

Bc. Vladimír Říha (rihavla1) napsal:

Nebudu komentovat funkcnost nebo nefunkcnost KOSu, ale srovnat dostupnost KOSu s dostupnosti YouTube apod. je trochu mimo misu. Narozdil od CVUT ma Google trochu jiny financni prostredky smile

...ale přepočteno na jeden přístup vyšel KOS mnohem, mnohem dráž.

27

doc. Dr. Jan Kyncl (kyncl) napsal:
Bc. Vladimír Říha (rihavla1) napsal:

Nebudu komentovat funkcnost nebo nefunkcnost KOSu, ale srovnat dostupnost KOSu s dostupnosti YouTube apod. je trochu mimo misu. Narozdil od CVUT ma Google trochu jiny financni prostredky smile

...ale přepočteno na jeden přístup vyšel KOS mnohem, mnohem dráž.

Nevidím smysl v komentování více jak rok starých příspěvků...

28

Tak jako tradičně, před zápisem rozvrhů KOS nefčí už druhý den... sad

"Věc, kterou na světě nejvíce nechápu, jsou daně z příjmů." A.Einstein - http://petr.kollert.cz

29

Bc. Petr Kollert (kollepet) napsal:

Tak jako tradičně, před zápisem rozvrhů KOS nefčí už druhý den... sad

Možná přispěla i stávka odborářů.

“Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving" ~Albert Einstein

30

Terminálový KOS funguje, ale při pokusu zapsat do databáze (třeba se přihlásit na důležitou zkoušku, která má zítra uzávěrku, kterou bych si přál nepromeškat) zamrzne. Dále potom... už v pátek nám vyučující kvůli stejnému problému nemohl zapsat známky, což je před otevíráním rozvrhů velmi velmi příjemné.

31

To je opradu takový problém aby ČVUT mělo fungující informační systém? Je opravdu takový problém aby se to někdo pokusil dát do pořádku i když je víkend? Je opravdu takový problém dát na web informaci "KOS mimo provoz, spadla databáze, očekáváme nápravu v pondělí"?

32

A víte co je na tom všem nejsmutnější?

Podle toho, co slyším od ostatních, tak KOS je nejlepší a nejdokonalejší systém informační systém všech vysokých škol v ČR smile. Ne nadarmo mnozí z nás věří, že si KOS 21.12.2012 uvědomí sám sebe.

33

Radek Pilař (pilarra1) napsal:

To je opradu takový problém aby ČVUT mělo fungující informační systém? Je opravdu takový problém aby se to někdo pokusil dát do pořádku i když je víkend? Je opravdu takový problém dát na web informaci "KOS mimo provoz, spadla databáze, očekáváme nápravu v pondělí"?

KOS spravuje podle mě externí firma... Alespoň nás škola připravuje důsledně na praxi, i tohle se stává, že servery pod náporem padají.

“Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving" ~Albert Einstein

34

Libor Vilímek (vilimlib) napsal:

Podle toho, co slyším od ostatních, tak KOS je nejlepší a nejdokonalejší systém informační systém všech vysokých škol v ČR

No, nevím... Na UK jsem výpadek nezažil, ale ovládalo se to hrozně. Na VŠE zas byla bezpečnostní díra (XSS). Člověk si nevybere.

wolkemar napsal:

KOS spravuje podle mě externí firma... Alespoň nás škola připravuje důsledně na praxi, i tohle se stává, že servery pod náporem padají.

Stává, znám to z vlastní zkušenosti. Ale v případě problému byl vždycky k dispozici někdo kdo to řešil, nebo alespoň informoval ostatní. A to to byl hobby projekt! Proč by to tady nešlo?
A to, že KOS spravuje externí firma? Tím hůř, protože taková firma bude mít určitě víc takových webů ve správě. Tam bych bral nějakého admina držícího pohotovost jako samozřejmost.

35

Nevím, jestli to je teď moudré sem psát, ale už opět jde.

36

No, nevím... Na UK jsem výpadek nezažil, ale ovládalo se to hrozně. Na VŠE zas byla bezpečnostní díra (XSS). Člověk si nevybere.

Tak já měl na mysli hlavně otázku přihlašování předmětů (což je ale vlastně hlavní důvod, proč studenti takový systém mají a chtějí).

Vím, že ne na všech fakultách je to tak hezky vyřešené jako na FELu, ale tady musím smeknout - postupný otevírací systém, který zvýhodňuje lepší studenty je motivační a zároveň zabraňuje přehlcení sítě.

37

A víte co je na tom všem nejsmutnější?

Podle toho, co slyším od ostatních, tak KOS je nejlepší a nejdokonalejší systém informační systém všech vysokých škol v ČR smile. Ne nadarmo mnozí z nás věří, že si KOS 21.12.2012 uvědomí sám sebe.

Souhlas - kdo někdy měl tu možnost zažít STAG - ZČU, TUL, UJEP,... tak pro něj je KOS absolutní jednička. I když teď v době povoleného vstupu do rozvrhu mi ani jeden z předmětů zapsat nejde a polovina předmětů nemá ani vypsané paralelky. Na nepřítomnost jmen vyučujících u paralelek jsem si už zvykl. Pro pořádek - magisterské studium - Energetika.

"Věc, kterou na světě nejvíce nechápu, jsou daně z příjmů." A.Einstein - http://petr.kollert.cz

38

Tak já měl na mysli hlavně otázku přihlašování předmětů (což je ale vlastně hlavní důvod, proč studenti takový systém mají a chtějí).

Vím, že ne na všech fakultách je to tak hezky vyřešené jako na FELu, ale tady musím smeknout - postupný otevírací systém, který zvýhodňuje lepší studenty je motivační a zároveň zabraňuje přehlcení sítě.

Má to ovšem i nevýhody: neoblíbené termíny cvičení jsou obsazeny studenty s horším prospěchem a někdy je tam výrazně nepříjemnější učit...

39

doc. Dr. Jan Kyncl (kyncl) napsal:

Má to ovšem i nevýhody: neoblíbené termíny cvičení jsou obsazeny studenty s horším prospěchem a někdy je tam výrazně nepříjemnější učit...

Dokud jsem student, tak mi to vrásky nedělá smile.