1

Téma: Prospěchové stipendium se neuděluje v prodloužené době studia ?

Stipendijni rad CVUT, clanek 3, bod 2 b)  napsal:

Prospěchové stipendium může být přiznáno pouze studentovi, který v semestru nebo akademickém roce, ve kterém mu vznikne nárok na prospěchové stipendium studuje ve standardní době studia, nebo studuje ve standardní době studia prodloužené nejvýše o jeden rok, pokud studoval nejméně jeden semestr na zahraniční vysoké škole v rámci programů spoluorganizovaných ČVUT a o stipendium písemně požádá.

Má situace je následující:
Jsem v semestru, ve kterém mi vznikne nárok na prospěchové stipendium (za zimní semestr) a studuji ve standardní době studia prodloužené nejvýše o jeden rok a studoval jsem nejméně jeden semestr na zahraniční vysoké škole v rámci programů spoluorganizovaných ČVUT.

Chtěl jsem si tedy podat písemnou žádost o stipendium. Šel jsem na studijní a zeptal jsem se své studijní referentky, kde bych mohl najít formulář na takovouto žádost (na webu fakulty nic takového není). K mé nelibosti mi bylo sděleno, že na PS nemám nárok - že se PS v prodloužené době studia neuděluje.

Chtěl bych se tedy obrátit jednak na studenty, kteří s tímto mohli mít nějakou zkušenost. Spletla se má referentka nebo se již podle školního řádu nejede nebo mi z té formulace ve školním řádě něco uniklo?

Pokud někdo někdy takto žádal, mohl by sem postnout nějaké reakce ?

Také by mě zajímala reakce nějaké kompetentní osoby. Třeba senátorů ?

Naposledy upravil: spidljan (20.02.2010 17:25:23)

2

Re: Prospěchové stipendium se neuděluje v prodloužené době studia ?

Lenka Mudrová (mudrole1) napsal:

...někdo při psaní stipendijního řádu zapomněl na výjezdy studentů do zahraničí.

Nauč se číst, viz Stipendijní řád ČVUT a výňatek hned v prvním příspěvku.

Jinak pro kolegu, vytiskni si to, zajdi na studijní a když ti nevyjde referentka vstříc tak to žeň výš, protože očividně dochází k porušení Stipendijního řádu - můžeš se obrátit i na MŠMT jako na subjekt, který ho registroval.

3

Tak se omlouvám za zmatení, poučení pro příště je neodpovídat ve spěchu. Svůj horní post jsem smazala, jelikož byl k ničemu smile

to Radek Svoboda: Tak já se naučila číst, možná tobě by naoplátku neuškodilo se naučit vybranějšímu chování ;-)

"Vím, že nic nevím." Sócratés

4

Ted jsem mluvil s prof. Demlovou (zodpovida za stipendia) a vec se ma takto:

1. Student si muze podat zadost, ale stipendium mu muze a nemusi byt prideleno.

2. O prideleni rozhoduje pani prodekanka.

3. Jeji nazor na vec je takovy, ze stipendium prideli, pokud student nedostal prospechove stipendium za svuj vyjezd.
(to proto, aby se vyrovnal maximalni mozny pocet pridelenych stipendii za studium na studenta)

Takze vse je ok. Jdu do toho! wink