1

Téma: Nácvik resuscitace s pomocí AED

V čtvrtek 20. května se mohou zájemci z řad studentů i zaměstnanců FEL formou nácviku seznámit s poskytováním první pomoci s použitím automatického externího defibrilátoru (AED).
Zaškolení provede externí lektor autorizovaný v školení práce s AED a s praxí v záchranné službě.
http://www.feld.cvut.cz/misc/aed.html
Přihlásit se na praktický zácvik poskytování první pomoci s použitím AED se můžete s pomocí tohoto fóra. Ve vláknu s odpovídajícím termínem  budete citovat větu:
„Přihlašuji se na termín nácviku resuscitace s použitím AED dne 20. 5. 2010 od  XX:YY hodin.“.
Seznam termínů je na
https://forum.feld.cvut.cz/viewforum.php?id=80
Kapacita každého termínu je 15 lidí. Prvních patnáct přispěvatelů, kteří citují výše zmíněnou větu ve vláknu daného termínu, je považováno za přihlášené.
Odhlásit z termínu se můžete smazáním svého příspěvku.
Očekávaná doba nácviku je 45-50 minut.
Nácvik se bude konat:
Od  10:00 a 11:00 v monobloku v Dejvicích v místnosti T2:B2-48. (Katedra fyziky FEL)

Naposledy upravil: kriha (17.05.2010 15:55:07)

2

Re: Nácvik resuscitace s pomocí AED

Dobrý den,

je to hodně zajímavá akce a velice rád bych se jí zúčastnil. Ve všech kurzech první pomoci jsem se zatím s AED setkával jen teoreticky, praktické "osahání" by nemuselo být na škodu. Bohužel, na nejbližší 3-4 dny mívám většinou již sestavený program. Tak je tomu i nyní a nezbyde mi tedy než tiše závidět těm, co mají pozítří čas a doufat, že další termín to vyjde i mně. Nebo že se o něm dozvím dříve (o tomto jsem se dozvěděl před chvilkou z RSS "Aktuality FEL").

S pozdravem,
Jan Pospíšil

3

Ing. Tomáš Polcar, Ph.D. (polcatom) napsal:

Neslo by udelat z onoho nacviku nejake instruktazni video a dat ho na web?

Děkuji za skvělý dotaz. Samosebou instruktážní video udělat jde a již je díky obětavé práci našeho SVTI uděláno z předchozích kurzů.

Smyslem tohoto nácviku však není pouze pozorovat a poslouchat. To nejdůležitější je fyzicky zakleknout a zkusit si sám za sebe ovládat AED a provádět nepřímou srdeční masáž. Hlavním přínosem nejsou samotné znalosti, ale zvýšení Vašeho sebevědomí.

I kdybyste denně strávil několik hodin pozorováním filmů pro dospělé, nepomůže vám to, až nakonec budete držet v náručí ženu či muže, o kterého budete mít zájem.

V obou případech jde o pocit: Dokážu to, můžu to udělat a teď to udělám.

A jak se říká: Co je nějaké "Miluji tě!" proti "Je nezhoubný!"

4

Bc. Jan Pospíšil (pospij17) napsal:

Dobrý den,

je to hodně zajímavá akce a velice rád bych se jí zúčastnil. Ve všech kurzech první pomoci jsem se zatím s AED setkával jen teoreticky, praktické "osahání" by nemuselo být na škodu. Bohužel, na nejbližší 3-4 dny mívám většinou již sestavený program. Tak je tomu i nyní a nezbyde mi tedy než tiše závidět těm, co mají pozítří čas a doufat, že další termín to vyjde i mně. Nebo že se o něm dozvím dříve (o tomto jsem se dozvěděl před chvilkou z RSS "Aktuality FEL").

S pozdravem,
Jan Pospíšil

Výtku beru.  Přesto je lépe narychlo, než vůbec.