1

Téma: Festovní samolepky

Už jste někde potkali samolepku s pozvánkou na Fel Fest? Já jsem u jedné, zrovna vylepené na dveřích metra, postával cestou domu. Když jsem si dočetl program, začal jsem přemýšlet, jestli má FEL takovou formu propagace vůbec zapotřebí. Nejde mi o festival, ale o ty samolepky. Nálepková reklama mi připadá neslušná ne-li přímo nelegální, vzhledem k tomu, že za reklamní prostor zadavatel naplatí a za odstranění nálepek a případnou škodu po nich také ne. Za výlep je sice odpovědný ten, kdo ho provádí, nicméně k čemu jinému nálepka je, než aby se s ní polepilo kde co, takže ten, kdo to zadal, si toho musel být vědom. Pro mě je tohle za hranicí seriózního vystupování, které by měla univerzita mít. Co si o tom myslíte?

2

Re: Festovní samolepky

Ne, samolepku jsem nepotkal.. nad FELem a jeho marketingovým vyjadřováním jsem už zlomil hůl, tak doufám, že tam alespoň nikde nebylo logo ČVUT.

3

souhlasim. ja osobne nesnasim ty nalepkove reklamy, at uz jsou na cokoliv...

4

na Kulaťáku se totiž budou dít dost zajímavý věci ... Éterem se ponese spousta extrémně poslouchatelných decibelů [1]... hu húúú hned se cejtim líp, že jsem z tak hustodémonický fakulty

[1] Newsletter č. 7, [on-line] http://www.budit.cz/cs/newslettery {cite 2010-05-31}

5

Ing. Ondřej Kučera (kuceron3) napsal:

na Kulaťáku se totiž budou dít dost zajímavý věci ... Éterem se ponese spousta extrémně poslouchatelných decibelů [1]... hu húúú hned se cejtim líp, že jsem z tak hustodémonický fakulty

[1] Newsletter č. 7, [on-line] http://www.budit.cz/cs/newslettery {cite 2010-05-31}

Ja se zase citim hur, protoze na odkazu nic takoveho neni … Bohuzel nemuzu sdilet vasi hucivou naladu. sad

Proc si nikdo nestezuje, ze je clenem SU a SU porada Strahov Open Air?

Naposledy upravil: houfzden (01.06.2010 06:52:37)

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …
http://motor.feld.cvut.cz
„Kdyby každý dělal jen to, co umí, spousta z nás by se asi nenarodila“ J. K.

6

Bc. Zdeněk Houf (houfzden) napsal:

Ja se zase citim hur, protoze na odkazu nic takoveho neni …

oprava: http://www.budit.cz/cs/newslettery/news … ataku.html

7

At uz je to s nalepkami jak chce, tak stranky pise nejaky MARKETINGOVY GURU FEL. Kdyz uz chce nekdo byt blize lidu a pouziva slang, tak poradne. Sice se budou dit "zajimavy veci", hudba bude ale od patrne konformnich "neprustrelnych kapel".
Cele to pusobi dost uboze... Podobne stranky bych ihned zrusil - kolik tak za ne platime?

8

Ing. Tomáš Polcar, Ph.D. (polcatom) napsal:

At uz je to s nalepkami jak chce, tak stranky pise nejaky MARKETINGOVY GURU FEL. Kdyz uz chce nekdo byt blize lidu a pouziva slang, tak poradne. Sice se budou dit "zajimavy veci", hudba bude ale od patrne konformnich "neprustrelnych kapel".
Cele to pusobi dost uboze... Podobne stranky bych ihned zrusil - kolik tak za ne platime?

Jako hodně málo pochystaný stránky… smile

Prezentujeme se jako úplní idioti!!! Další perla ze stejného zdroje objasňuje strategii FEL do budoucna:

„Oproti minulému roku jsme sáhli o něco hlouběji do fantazie, aby se kampaň přiblížila studentům, které bychom rádi přivítali coby nové kolegy.“

9

http://www.sedmstatecnych.cz/spickova-pracoviste/
A co treba toto? Nemyslíte, že ryba začíná smrdět od hlavy?

Ne a teď trochu vážně. Ve městě, kde teď studuji se nacházejí 3 velké univerzity. Každá z nich pořádá svůj univerzitní den, kde se studentí baví, pijí, apod.
Díky univerzitám je ve městě o cca 100k lidí více. Proč ho na FELu, resp. ČVUT nemáme. Je to regulérní den bez výuky. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že to tam tak je. Při posledním dni univerzity se zastavil na cca 30 minut provoz na hlavní dopravní tepně městem, aby mohl projít průvod studentů přes město. Neházejme tedy klacky pod nohy někomu, kdo se snaží něco změnit.
ALE:
1) Nelíbí se mi samolepky náhodně rozesety
2) Nepředpokládám, že tu akci bude platit škola, při tak velkém množství sponzorů
3) Nikdo Vás nenutí na tu akci chodit

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …

10

To si nerozumíme, proti akci samotné nic nemám. Jen se mi nelíbí způsob její (a nejen její) propagace. Univerzita vychovávající technickou inteligenci to snad nemá zapotřebí.

11

No to je taková pecka, že to musím uctít!

Tohle všechno se tam dělá? To snad není možný!!!

12

No styl propagace je zvlastni. Jak stranku se spickovymi pracovisti tak stranky festivalu bych tipnul spis na stranky nejaky stredni skoly, ktera se chysta nalakat zaky ze zakladky do prvaku.

Trochu offtopic: Neni u spickoveho pracoviste ("Dopravu 21. století zvládáme levou rukou") ruka prava? Z obrazku je to trochu hure videt, ale jako leva ruka mi to neprijde...

13

Ondro, tvuj sarkazmus me opravu pobavil smile. Mohl bys nam delat PR big_smile. Me by jen zajimalo, jestli ten slang je in, nebo je pase jak kalhoty do zvonu.

14

Mě na té stránce víc irituje popis "unikátních vědeckých pracovišť". Zřejmě se každá fakulta popsala sama old-newspeakem (typuji tak před 30 lety?). Vypadá to, že se škola hlavně "orientuje" nebo "podílí", a to dokonce "aktivně," případně "zaměřuje". Vlastně tu chybí už jen oblíbené "pokrývá".

Zřejmě PR lumen každé fakulty dodal pár odstavců a pak to bez jakékoli úpravy nadřazený PR odborník naházel do jednoho pytle. Člověk by řekl, že se má v reklamním sdělení vážit jedno každé slovo tak, aby byl výsledek co nejpůsobivější. Ale kdež!

Níže cituji největší jazykové perly. Pokud jsou ty věty vůbec česky (?), je to čeština mizerná. Jakou by asi dostal známku gymnasista, který by ve svém slohu použil věty jako:

----
Výzkum na Fakultě stavební se orientuje nejen na oblasti teoretické a analytické, ale je zde vybudována kvalitní experimentální základna .... které tvoří základnu pro základní a aplikovaný výzkum nových progresivních konstrukcí.

Výzkumné aktivity ústavů a vědeckých pracovišť Fakulty strojní jsou ve velké míře orientovány na aplikace v praxi, kdy je transfer technologií a rozvoj inovací realizován zejména ...

Mezi unikátní pracoviště lze též zařadit ...

Naprostá většina kateder Fakulty elektrotechnické se aktivně podílí na aplikovaném výzkumu a vývoji s přímým dopadem do průmyslové i terciální sféry ...

Věda a výzkum na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské zahrnuje širokou oblast aplikací přírodních věd ...

Fakulta dopravní úzce spolupracuje při řešení konkrétních odborných problémů s průmyslovými subjekty, ...

Fakulta biomedicínského inženýrství se podílí na meziuniverzitním Společném pracovišti biomedicínského inženýrství ...

Masarykův ústav vyšších studií se v oblasti výzkumu a vývoje zaměřuje na uplatnění vysokoškolsky vzdělaných techniků ...

---

Takhle se snad mluvilo jen v televizi před třiceti léty? Nebo styl odhaluje, že to na těch pracovištích dodnes jako před těmi třiceti léty vypadá?

Naposledy upravil: sebekm1 (02.06.2010 11:16:17)

15

A to máme jako ČVUT nejkreativnější reklamní kampaň smile
https://forum.cvut.cz/viewtopic.php?pid=326#p326

16

Ing. Tomáš Polcar, Ph.D. (polcatom) napsal:

... Sice se budou dit "zajimavy veci", hudba bude ale od patrne konformnich "neprustrelnych kapel".

Neobhajuji formu kampaně, jen mi nepřipadá, že jeden z hlavních hudebních taháků - Psí vojáci Filipa Topola - by zrovna byli vzornou konformní kapelou :-) Ostatní neznám. Koncert této legendární kapely výrazně doporučuji. Pokud jste na podobné rockové vlně, tak to, co při něm (hudebně) zažijete, se nedá slovně sdělit. I když trošku depres, no...

17

Ing. Zdeněk Hurák, Ph.D. (hurak) napsal:

...jen mi nepřipadá, že jeden z hlavních hudebních taháků - Psí vojáci Filipa Topola - by zrovna byli vzornou konformní kapelou :-)

Aha, tak nepochopeno :-)
Chtel jsem naznacit, ze kdyz nekdo pouziva spojeni jako "zajimavy veci", "kterej", tak navazat v dalsi vete  "...poslouchatelných decibelů od řady neprůstřelných kapel" vypada trochu podivne. Jelikoz PR odbornik nepochybne vi, ze je neobvykle kombinovat v jednom sdeleni spisovnou a hovorovou cestinu, tak jsem usoudil, ze pouziti spravnych koncovek (poslouchatelnych misto poslouchatelnejch ci tak neco) bylo jakymsi poselstvim. Kdyz jsem se snazil ono poselstvi rozlustit, tak mne napadlo, ze spisovny jazyk je pruvodnim znakem konformity. Jelikoz kapely neznam, cekal bych na zaklade vyse uvedene informace neco jako recital basni nemeckych romantiku 19. stoleti :-)

18

FEL vzdy dokaze prekvapit. My nejenze platime nekoho, aby polepil nalepkami kde co, ale jeste se k tomu hrde hlasime, viz http://www.novinky.cz/veda-skoly/194111 … rilly.html!
Pokud po FEL bude nekdo zadat nahradu skody, tak je jasne, ze ji musime zaplatit, nebot u soudu bychom to nejspise prohrali. Co na to nase vedeni, ktere se ustavicne zaklina strachem ze soudu a pokut jako v pripade ankety? Tohle mu nevadi?

19

hm... myslíte že je možný si vydupat Ing. diplom, na kterým nebude napsáno jméno fakulty, ale jen ČVUT?

20

Jsem si jist, ze nase PR odvadi skvelou praci, nicmene znacne pochybuji o kompetentnosti zadani a omezeni, ktere dostalo.

21

Bc. Ondřej Karlík (karliond) napsal:

hm... myslíte že je možný si vydupat Ing. diplom, na kterým nebude napsáno jméno fakulty, ale jen ČVUT?

Proč?
Přes veškerou kritiku patří FEL mezi špičku ČVUT v kvalitě i náročnosti a veřejnost to dobře ví. Chcete snížit hodnotu svého diplomu podezřením, že jste absolvoval některou z těch horších méně náročných fakult?

Pokud, což je stále jedna možnost, bude MŠMT v nadcházejícím hodnocení univerzit třídit na "výzkumné" a "nevýzkumné" fakulty a ne celé školy, pak FEL v prestižní třídě výzkumných nejspíš bude, zatím co mnohé jiné fakulty, zvláště ty menší nové tam zřejmě nebudou. Prostý náhled do VVVS o tom přesvědčí každého.

22

protože jsou chvíle, kdy se stydím že studuju tu školu s holčičkou co šlape na notebook a samolepkama na dveřích v metru hned vedle reklamy na strip klub a potraty. Většina lidí totiž nevidí výzkum, ale právě tuhle propagaci. A samozřejmě to byla nadsázka wink

23

Ing. Ján Scheirich (scheijan) napsal:

Jsem si jist, ze nase PR odvadi skvelou praci, nicmene znacne pochybuji o kompetentnosti zadani a omezeni, ktere dostalo.

Já se bojím, že v zadání pro PR oddělení chybu nenajdeme. Je totiž natolik široké, že se do něj vejde cokoli, a omezení jsou především finanční. Pro ilustraci: Příští rok se vedle kampaně pro masy má objevit i spolupráce se středními školami -- abychom nalákali i elitu. Pokud máte úplně jakékoli nápady, paní Weiserová je uvítá...

Při tom všem si kladu 2 otázky:

1) Je možné, aby fakulta měla směrem ke středoškolákům dva obličeje: jeden „profi‟ a druhý „cool‟? Budou je maturanti schopni odlišit? Nebo naopak: O co se ochudíme, když by se články Sedmi statečných napsaly spisovnou češtinou a umístily na hlavní stránku ČVUT?

2) Kdykoli se mluví o kampani FEL, padá jedno zásadní zdůvodnění pro její současnou podobu: Mladá generace je jiná, za posledních pár let se povaha středoškoláků změnila a my neznáme jejich očekávání od vysoké školy, nerozumíme jazyku, kterým mezi sebou mluví, a tím pádem ani podnětům, na které jsou schopni reagovat. Může na tom být něco pravdy?

24

Bc. Radomír Černoch, MSc. (cernorad) napsal:

Mladá generace je jiná, za posledních pár let se povaha středoškoláků změnila ... Může na tom být něco pravdy?

a) Ano, je to pravda. Zatimco trvani "geneticke generace" je cca 20 let, "kulturni generace" se vymenuje po cca 5 letech (muj hruby odhad zalozeny na sledovani lidi kolem plus zkusenosti s mladsimi pribuznymi atd.) Posloucha se jina hudba, v mladi se koukalo na jine filmy atd. I slovnik se meni. Povazuji napriklad za mozne vytvorit relativne malou mnozinu filmu a z reakce cloveka na jejich nazvy urcit relativne spolehlive jeho vek plus minus par let, totez u skupin.

b) Jako zduvodneni sedmi statecnych to ovsem neobstoji. Kdo ty texty smoli? Delaji to opravdu prislusnici te "spravne" generace, nebo tricatnici (v lepsim pripade), kteri se zoufale snazi napodobit neco, co odposlouchali buhvikde? Tyto pokusy vetsinou u "spravne" vekove skupiny budi spis posmech, nez pocit spriznenosti ("Je trapnej!").

c) Neni to zadna novinka. Kdyz jsem byl na zakladce, byl jsem jeden z mala, kdo mluvil vicemene cesky. Taky jsem byl jeden z mala, kdo skoncil na vysce, ostatni ucnak. Mene vyhrocene se to pak opakovalo na stredni. Otazka je, koho chceme na nasi skole mit. Ty, kteri nejsou schopni prijmout informaci, pokud je delsi nez 1.73 sekund a neni "cool" zabalena?

Kolega prede mnou uhodil hlavou o hrebicek s tim zadanim. Zadani totiz je "privedte co nejvic lidi", tedy kvantitativni meritko. Ze pak polovina neprezije ani pri zvysene peci prvni semestr uz se v tom nejak neodrazi.

Naposledy upravil: habala (03.06.2010 20:40:14)

25

doc. Mgr. Petr Habala, Ph.D. (habala) napsal:

Otazka je, koho chceme na nasi skole mit. Ty, kteri nejsou schopni prijmout informaci, pokud je delsi nez 1.73 sekund a neni "cool" zabalena?

Omyl. Otázka je, za koho dá stát víc peněz.