1

Téma: Starý studijní plán z STM (ne ECTS) - opakování předmětů

Chtěl bych se zeptat, jak je to s předměty programu STM, které jsou vyučovány ještě před zavedením ECTS? Jsem ve druhém ročníku a budu muset bohužel opakovat Y01DMA a Y36PSI a asi i prodlužovat studium o rok. Nechci (nemůžu) si je však zapisovat již do zimního semestru třetího ročníku, jak mi to umožňuje KOS.

Nevím tedy, jestli budou tyto předměty ještě za rok znovu vypsány nebo jestli si je musím nutně zapsat teď.

Předem děkuji za odpověď.

Naposledy upravil: suchaon4 (15.06.2010 12:04:05)

Život je jen čekání na to, kdy se naše sny změní ve skutečnost. (Victor Hugo)

2

Re: Starý studijní plán z STM (ne ECTS) - opakování předmětů

Ondřej Suchánek (suchaon4) napsal:

...opakovat ... Y36PSI a asi i prodlužovat studium o rok. Nechci (nemůžu) si je však zapisovat již do zimního semestru třetího ročníku, jak mi to umožňuje KOS.

Nevím tedy, jestli budou tyto předměty ještě za rok znovu vypsány nebo jestli si je musím nutně zapsat teď.

Zdravim,

nejsou mi jasne duvody, proc si ted nemuzete PSI zopakovat. Nicmene pokud budete mit podle studijnich predpisu na absolvovani narok, bude vypsan i pristi rok. Vzhledem k tomu,
ze v novem STM jsou PSI prestehovani na leto, potom v zimnim B111 YPSI jiste vypsan nebude, pro zbyle studenty bude zrejme spojeno s A7 v B112, (samozrejme za puvodni kredity). Z kapacitnich
duvodu vsak budou uprednostneni A7, proto doporucuju absolvovat Y36PSI uz ted v B101.

Jirka Skvor
rozvrhar 13136

3

Děkuji.

Ještě by mě zajímalo, proč lze zapsat Y01DMA i do zimního semestru B101, když jde o předmět vyučovaný v letním semestru? To mě asi trochu mate.

Naposledy upravil: suchaon4 (15.06.2010 21:13:23)

Život je jen čekání na to, kdy se naše sny změní ve skutečnost. (Victor Hugo)

4

Děkuji.
... proč lze zapsat Y01DMA i do zimního semestru B101, když jde o předmět vyučovaný v letním semestru? To mě asi trochu mate.

Zdravim,

na to se zeptejte na 01 ;-) Domnivam se, ze matikare k tomu vede jednoducha vec - v letnim semestru by vsechno oducit nestacili. zvlaste po te, co nove STM pridalo do studijniho planu dalsi matiku :-o

jirka skvor

5

Ing. Jiří Škvor (skvorj) napsal:

Děkuji.
... proč lze zapsat Y01DMA i do zimního semestru B101, když jde o předmět vyučovaný v letním semestru? To mě asi trochu mate.

Zdravim,

na to se zeptejte na 01 ;-) Domnivam se, ze matikare k tomu vede jednoducha vec - v letnim semestru by vsechno oducit nestacili. zvlaste po te, co nove STM pridalo do studijniho planu dalsi matiku :-o

jirka skvor

Zdravím,
jakožto absolvent starého dobrého STM bych se rád zeptal - která matematika byla přidána? Ať počítám, jak počítám, stále vidím "pouze" MA1, ALG, MLO a DMA (přejmenovanou na matematiku pro informatiku).

Děkuji,
Filip Mach

Vitam regit fortuna, non sapientia (Cicero)

6

Chtěl bych se zeptat, jak je to s předměty programu STM, které jsou vyučovány ještě před zavedením ECTS? Jsem ve druhém ročníku a budu muset bohužel opakovat Y01DMA a Y36PSI a asi i prodlužovat studium o rok. Nechci (nemůžu) si je však zapisovat již do zimního semestru třetího ročníku, jak mi to umožňuje KOS.

Z důvodu neplánovaného přerušení studia na jeden celý ak. rok jsem se dostal do prakticky stejné situace. Do konce bakaláře mi tedy zbývají ještě dva roky podle starého studijního plánu STM. Bylo mi však hned jasné, že ten už pravděpodobně takovou dobu nevydrží, a tak jsem na tuto nestandardní situaci informoval přímo u autora nového STM-ECTS stud. plánu, pana profesora Jiřího Žáry. Dovolím si zde citovat jeho odpověď:
"Predmety Y*** budou vypisovany jeste po nekolik semestru (nejmene 1 rok), ale je zrejme, ze bude dochazet k jejich postupnemu utlumu a zaniku. Hodne to zalezi na katedrach, ktere predmety zajistuji (a tez na poctu studentu techto
predmetu). Obavam se, ze za 2 roky uz tyto predmety nebudou skoro existovat. Pokuste se tedy dokoncit studium do dvou let! V pripade, ze byste potreboval vice let na dokonceni, lze uvazovat o nahrazeni nevypsaneho predmetu Y*** novym predmetem A7B***. O uznani takove nahrady budete muset pozadat garanta sveho oboru."

7

STM-ECTS napsal:

Do plánu byl zařazen nový předmět programu – Pravděpodobnost a statistika (PAS). Do jeho náplně budou zařazeny okruhy ze zrušeného předmětu oboru MI - Statistika (STA).

Potřebujeme malý a šikovný traktory, ale velký a silný chlapy!