1

Téma: A4B01NUM - nová přednáška v pondělí

Dobrý den,
v rozvrhu se mi objevila další přednáška z tohoto předmětu v pondělí. Chci se zeptat, jestli to mám brát vážně, nebo je to opět nějaká chyba.
Myslím, že změny rozvrhu 14 dní před začátkem semestru nejsou vhodné, především u studentů, kteří mají rozvrh hotový už od června a počítají s ním, jak v práci, tak při dalších zájmových činnostech. Už dost nervozity přinesly problémy s PSI, kde nyní všichni doufají, že jim někdo nestihne zabrat paralelku, ve které byli zapsáni.

Děkuji za odpověď, Kabourek.

Naposledy upravil: kaboupa1 (07.09.2010 15:00:55)

2

Re: A4B01NUM - nová přednáška v pondělí

Dobrý den,
Velice se omlouvám, že obtěžuji. Jak jistě víte kvůli změnám v zápisu a rozvrhu předměnu A0B01PSI došlo k nenapravitelným časovým problémům studentů Otevřená informatika.
Jak si můžete všimnout zaplnění paralelek je zcela nevyvážené. Vím, že tvorba rozvrhu nemůže vyhovovat úplně všem, avšak poprosil bych o zvážení duplicitních paralalek na temíny, které jsou velmi frekventované či mnohonásobné navýšení kapacity.
Myslím, že v tomto problému přišel o svůj rozvrh (už z června) nejeden student. Nechci nikomu přikládat za chybu, co se stalo. Chtěl bych jen projednat přípustné řešení a nějak situaci vyřešit. Hlavně proto, že se začal praktikovat řád „Kdo dřív přijde, ten dřív mele“, což je zcela neohleduplné vůči osobím rozvrhům a činnostem studentům, kteří už s rozvrhem počítali.
Nevěděl jsem kam se obrátit, tak to zkouším touto cestou. Znovu se omlouvám za obtěžování a zdržování.
Děkuji Bílý

3

Doufám, že se pan navara nebude zlobit za citaci jeho mejlu, a zároveň věřím, že by se zde měl uvést.
Vazeny kolego!
Jen klidne hledejte viniky. Zacalo to u VR FEL, ktera nesetrne
zasahla do studijnich programu.
Nasledovalo nekolik nestastnych rozhodnuti, jak to resit - kazdy
sledoval jen sve hledisko.
Ja se uz od jara snazim najit prijatelne vychodisko.
Vysledkem je radikalni reseni prijate minuly tyden a realizovane v
tomto tydnu. Mame se vsichni na co tesit. I ja jsem odsunut do role
divaka, ac jsem garantem predmetu.

Pokud ma nekdo lepsi napad, at s nim prijde, ale napred at si necha
vysvetlit, proc rada alternativ byla zamitnuta. Proto asi i Vase
namety zustanou nevyslyseny, tim spis, ze je pozde.

Dekuji Vam za link na relevantni temata na foru, s tim bych se mel
seznamit.
        Zdravi Vas
                M. Navara

4

Dobrý den,
rád bych se také přidal k těm, kteří si myslí, že změny v rozvrhu jsou dost nepatřičné.Nejvíce zarážející ovšem je, že to vše se děje několik dnů před zahájením nového školního roku, jak již ostatně řekl kolega Kabourek.
Pokud by se tak dělo dál, nemělo by již snad ani smysl brát ohled na pouštění do rozvrhu podle prospěchu, jelikož v důsledku tohoto "postprocessingu" by to skončilo oním zmíněním "Kdo dřív přijde, ten dřív mele".
Když už je třeba nějakou změnu provést, pak by se tak mělo dít tím způsobem, že lidé odpovědní za daný předmět na to upozorní s patřičným předstihem(to bylo splněno) a v rámci možností se pokusí rozvrhy vrátit
do původního stavu nebo následný zápis zajistí tím způsobem, že se do rozvrhu dostanou nejprve ti, kteří na to mají studijní výsledky.Bohužel na FELu to funguje tak, že se o vstupu do rozvrhu dozvíte mailem, který si přečtete v době, kdy už jsou všechny paralelky, které potřebujete, obsazené, protože mail nekontrolujete každých pět minut.

5

Pokud ste si všimli, tak dne 13. září někdy okolo druhé hodiny došlo ke zrušení další paralelky, tentokráte jiného předmětu. Po prvních změnách jsem byl rozhněván, jelikož nestíhám přesun Dejvice-Karlovo náměstí za 15 minut. Ovšem teď se musím opravdu pousmát. Zdá se mi, že osud podporovaný několika dalšími lidmi mě pokouší, kolik toho ještě vydržím. Než rozvážu všechny styky s lidmi , kterým jsem něco slíbil o volném čase, který mám teď jinak, si přeji PROSÍM UŽ ŽÁDNÉ ZMĚNY. A pokud budou nevyhnutelné, tak trochu korektněji a ohleduplněji ke všem, ne jen k těm kteří zrovna sedí u PC. Dál už se o tom nemá cenu bavit. Děkuji Bílý.

6

V pripade 01PSI bylo nutno zrusit podrizenost predmetu 01MVT a vse zacit znovu, pricemz k tak zasadnimu rozhodnuti se dospelo po mnohamesicni diskusi az v zari.

V pripade 01NUM ale nikdo nic menit nepotreboval ani nechtel. Druha prednaska (v pondeli), kterou kolega Velebil ani mit nemohl, protoze tou dobou prednasi neco jineho, je pouze sum KOSu, zadny zamer. Nedarilo se ji vymazat, protoze nebyl ani videt zaznam, ktery ji vygeneroval. Proc naprava trvala vic nez tyden, nevim.

K obojimu: Je mi to lito, ale to je asi vse, co s tim mohu delat.
Krome dodatecneho projednani s vedenim fakulty na pude AS FEL.

7

Petr Švec (svecpet6) napsal:

... nebo následný zápis zajistí tím způsobem, že se do rozvrhu dostanou nejprve ti, kteří na to mají studijní výsledky.Bohužel na FELu to funguje tak, že se o vstupu do rozvrhu dozvíte mailem, který si přečtete v době, kdy už jsou všechny paralelky, které potřebujete, obsazené, protože mail nekontrolujete každých pět minut.

A jak bys to chtel resit jinak? smile Mela by snad Tvoje studijni referentka zazvonit u Vas doma nebo Te vytahnout z hospody??? Nevim, jake jsou Tvoje studijni vysledky, mozna je to take oborem studia, ale ja jsem nikdy nemel problem s obsazenymi paralelkami i kdyz jsem zacal rozvrh tvorit druhy nebo treti den po obdrzeni mailu... Jako problem bych videl spis to, ze kdyz se do rozvrhu dostanes prilis brzo tak nikde nejsou jmena cvicicich, coz je pro me dost podstatna vec...

Naopak upozorneni mailem je perfektni, vzdyt si prece muzes nechat preposlat upozorneni na mobil, a navic, vzdycky se da odhadnout ktery den Te do rozvrhu pusti... Zapis predmetu na FELu je naopak luxus, ktery na spouste jinych skol nenajdes smile

8

Pane kolego Němec, bohužel jste vůbec nepochopil o čem je řeč a děláte osla z druhého přitom jste jím sám...

9

No, je patek, po vikendu zacinam ucit a porad nevim, co bude s nekterymi cvicenimi.

Nejistota je integralni soucasti volby, kterou v mnoha smerech mate. Dokud rozvrhar nevi, kolik studentu se zapise na ktery predmet, tak nemuze sestavit rozumny rozvrh, ale dokud neni sestaven, studentum se nechce zapisovat. Takze napriklad neoficialne ocekavame, ze do jisteho predmetu by melo vstoupit cca 50 lidi, ale jeste vcera vecer bylo zapsano 17. Kolik trid byste na miste rozvrhare otevreli?

Rozvrh tedy vznika prubeznymi iteracemi, rozvrhar cely tyden sedi na pocitaci, kouka, jak se meni cisla, a otevira/presouva atd., neco jako obchodnik na akciovem trhu.

Letos je to vyrazne zhorseno tim, ze v nekterych programech musi jet paralelne nove a stare verze kursu, coz se musi zkoordinovat, plus problemy popisovane kolegou Navarou.

Pridejte k tomu fakt, ze KOS jevi znamky umele inteligence (svebytne chovani, ktere neumi vysvetlit ani autori), a vysledek je hotov. Nebojte, druhy tyden v semestru uz je vzdy jasne, kdo, co, kdy a kde uci.

10

Bc. Radek Svoboda (svobora4) napsal:

Pane kolego Němec, bohužel jste vůbec nepochopil o čem je řeč a děláte osla z druhého přitom jste jím sám...

Nazyvas me kolegou a nasledne oslem, to o necem vypovida :-) Myslim ze z meho predchoziho prispevku pomerne jasne vyplyva, ze jsem reagoval pouze na utrzek konverzace, rozhodne jsem se nesnazil pochopit o cem je rec a uz vubec ne delat z nekoho osla... A pokud se chces o necem dal dohadovat, tak  http://www.reoiv.com/images/random/argu … ternet.jpe