1

Téma: Dva dotazy ke KOSu

Zdravím,
předem se omlouvám, pokud je můj dotaz už zodpovězen a já ho přehlédl. Ale při zápisu konkrétního cvičení povinného anglického jazyka se mi nepodařilo donutit KOS zobrazit i nějaký identifikátor učebny (aby nedošlo k situaci, kdy se musím a 15 minut přesunout např. z Karláku do Dejvic). Tedy jediný postup, na který jsem přišel je: "zapsat, pokud vyhovuje, nechat být, pokud ne, zrušit zápis a zapsat jiný". Představa, že si takhle budu zapisovat několik předmětů mne docela děsí - ale možná je to jen o zvyku.
Druhý dotaz se týká tělesné výchovy - to, že i když je zapsaná na webu UTVS se nezobrazuje v rovrhu v KOSu je vlastnost nebo chyba?
Děkuji za alespoň malé osvětlení situace zmatenému prvákovi.

2

Re: Dva dotazy ke KOSu

Ahoj,
také nastupuji do 1.semestru.

a) K jazykům snad pomůže:
http://jazyky.feld.cvut.cz/ucebny.htm
http://www.feld.cvut.cz/glance/rooms.html

b) Mně se také nezobrazuje tělocvik v KOSu, ikdyž už ho mám delší dobu zapsaný na UTVS, tedy to asi bude vlastnost :-)

“Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving" ~Albert Einstein

3

Re: Dva dotazy ke KOSu

Zdravím,

tělocvik se v rozvrhu nezobrazuje, protože často začíná a končí jinak než většina ostatních předmětů. Takže to je feature. Co se týče přesunů mezi Dejvicemi a Karlákem, doporučuju ti to zase tolik neřešit. Ovšem pokud tě to fakt zajímá, tak rychlejší než zápis paralelky v KOSu je asi používat seznam předmětů s rozvrhem: https://www.feld.cvut.cz/education/rozv … ndexa.html

Ať se daří!

4

Re: Dva dotazy ke KOSu

Díky za odpovědi. A vím, že tady to bude trochu offtopic, ale jak je to v Dejvicích s parkováním jízdních kol? Po přečtení podmínek jedné nejmenované přepravní společnosti hledám alternativní způsoby dopravy.

5

Re: Dva dotazy ke KOSu

K jazykům:

na 99,9% bývají v dejvicích...

Jinak zapsat a odepsat si to nemusíš...ujasnění pojmů: zápisem se rozumí to, že proklamuješ, že chceš nějaký předmět, to ti musí potvrdit paní na studijním. Ale konkrétní cvičení si můžeš vybírat libovolně a už o tom nikoho nemusíš informovat.

Parkování kol:

V monobloku v dejvicíh je pár stojanů  - umístění je, když vlezeš hlavním vchodem, tak po pravici máš hned schody k šatnám - a u těch schodů jsou stojany. To samé je i na Karláku a to hend v Budově E u vrátnice po levici.

"Vím, že nic nevím." Sócratés

6

Re: Dva dotazy ke KOSu

Pokud ukazes na cislo hodiny (napr. 3+4), vyskoci titulek s mistnosti ;-)

Potřebujeme malý a šikovný traktory, ale velký a silný chlapy!