1

Téma: Dva dotazy k bezpečnosti a soukromí

Zdravím,
1) Netuší někdo, jaký čip je použit v ČVUT ISIC kartě, případně co vše je na kartě uloženo? Psal jsem dotaz na prukazyVictoriaCvutCz - bez odpovědi. Ono totiž je hezké, že dle podmínek držitel karty zodpovídá za transakce provedené touto kartou, ale jestli je tam třeba takový Mifare Classic, tak aby tu kartu nosil pro všechny případy obalenou alobalem...
2) Nemohl jsem si nevšimnout skutečně vysokého množství kamer na chodbách - jak v Dejvicích, tak na Karláku. Přirozeně by mne zajímalo, zda je systém napojený na nějaký systém rozpoznávání osob, jak dlouho se skladuje záznam a kdo k němu má přístup. Případně, na koho se mohu v této věci obrátit?
Díky za odpovědi.

2

Re: Dva dotazy k bezpečnosti a soukromí

Nezlobte se na mne, ale Vase starosti bych chtel mit. Co se tyce cipu tak Vam neporadim, ale prece necekate nejakou odpoved na mailovy dotaz zvlast v obdobi, kdy se prodluzuje platnost karet vsech studentu CVUT:-) Mj, karta slouzi akorat v menze, a tu bych posledni dobou nedoporucil ani uhlavnimu nepriteli :-)

Co se tyce kameroveho systemu, tak mam dojem, ze je priveden na monitory do vratnice, protoze co si pamatuji, tak v Dejvicich jsme meli problemy s kradezemi a pohybem jistych "smradlavych" individui po objektu. Samozrejme nevim jestli jsou zaznamy nekde skladovany, ale pokud ano, tak to asi bude zajistovat SVTI. Pokud Vas to opravdu trapi, doporucoval bych zeptat se tam.

Za sebe muzu rict, ze me to absolutne netrapi(pokud to nekdo sleduje, tak alespon vi, kdy chodim do prace a kdy ji opoustim.... Mozna by z toho slo vytvorit zajimavou statistiku jak kdo studuje/pracuje:-) ), ale pokud se dopidite nejake blizsi informace, klidne se o ni zde jen tak pro zajimavos podelte.

3

Radek Pilař (pilarra1) napsal:

Zdravím,
1) Netuší někdo, jaký čip je použit v ČVUT ISIC kartě, ....

Je to Mifare.

4

Ing. Jan Bauer (bauerja2) napsal:

Co se tyce kameroveho systemu, tak mam dojem, ze je priveden na monitory do vratnice, protoze co si pamatuji, tak v Dejvicich jsme meli problemy s kradezemi ...

Krádeže neřeší přeci kamery, ale uzavření bočního vchodu do fakulty, pokud se dobře pamatuji...

5

Dobrý den,

nevím jak v Dejvicích, ale na Karlově náměstí v budově E jsou kamery svedeny na monitor na vrátnici a na PVR záznamové zařízení v serverovně, kam sám o sobě má přístup omezený kruh lidí. K samotnému PVR je nutný ještě login, který mají asi dvě osoby. Záznamy se archivují několik týdnů. Může to být nepříjemné, ale bohužel dnešní doba už je taková. Poměrně pravidelně se řeší drobné bezpečností incidenty apod. (Např. kdo třeba šlohnul flashku z katedry v K1.) Kamerový systém má být tedy spíš odrazujícím faktorem, stejně tak jako turnikety na strojní fakultě.

SVTi a FELK Admin - IT135