1

Téma: 13. týdnů výuky

Zdravíčko kolegové, obzvláště ze senátu(?), zajímalo by mě, proč se upustilo od supr dupr novinky 13.týdnů na semestr?

2

Re: 13. týdnů výuky

Zrejme se nasel dostatek lidi, kteri loni nadavali panu rektorovi a senatu CVUT, tak nam to letos zase vratili k normalu.

3

Pane bakaláři Radku Svobodo,

byl jsem jeden z těch, kdo horovali pro prodloužení semestru, a to jak u pana rektora, tak i v Akademickém senátu ČVUT. Když je semestr delší, studenti dostanou od nás učitelů za stejné peníze od státu více péče. Budou více umět. A tak to má být.

Vašek Hlaváč

4

Jsem stejného názoru jako prof. Hlaváč. Také mnozí studenti si stěžovali na zkrácení semestru, neboť povinností, látky, úkolů atp. bylo stejně, jen času na to vše bylo méně.

5

Také mi 14.týdnů vyhovuje více.

6

smile Já 14 týdnů + konec před Vánocemi považuji za dobrou kombinaci, ale nerozumím tomu proč jsme vloni zkoušeli 13 týdnů a celkově proč je to každý rok jinak.

7

Pokud někomu schází 13 týdnů, tak si je klidně může udělat tím, že do školy chodit nebude wink V tom mu nikdo nebrání.

Já jsem velmi uvítala, že ten hrozný experiment je za námi a máme zase alespoň 14týdnů smile

A proč se to zkoušelo? Obecně se jako důvodů uvádí mnoho, ale snad ten "nejvážnější" je ten, že se chtělo docílit toho, aby bakálařské státnice byly pro všechny  už v červnu, to znamenalo to o 14 dní posunout. Bohužel se hodně lidí začalo cukat, že září je konferenční týden a posun počátku roku o 14dní do září není dobrý, tak se udělal nějaký zvláštní kompromis a to 13 týdnů.

"Vím, že nic nevím." Sócratés

8

Me osobne je celkem jedno, jestli tydnu 13 nebo 14, ale byl bych velice nerad, kdy by se cely akademicky rok zase posunul o 14 dni tak, ze jsme jeste po Vanocich chodili na dva tydny semestru do skoly a pote v letnim semestru se statnice protahli az do cervence. Pokud to vychazi tak jak letos, ze se zacne s akademickym rokem behem zari a 14 tydnu se stihne oducit do Vanoc, tak proc ne, hlavne at se semestr zase neprotahuje az za Vanoce.

9

Pro zajímavost: Některé americké školy mívají semestr „barevnější“: jen část je s přednáškami, cvičeními apod., pak je část bez přednášek, ale s možností chodit do laboratoří, dodělat úlohy, atd. Zkouškové často bývá krátké, semestr dlouhý. Výhodné je to pro studenty (víc času na vše) i pro učitele (mají i během "semestru" víc času na výzkum, konference, a jiné aktivity). Některé školy mají ještě letní trimestr, často za extra školné.

10

Nicméně musím poznamenat, že stále nedošlo k přeložení termínu bakalářských promocí a budou opět až v listopadu. Nechápu význam tohoto vzhledem k tomu, že státnice ti lidé absolvují všichni v červnu. Jako správný "rebel" jsem se rozhodl zítřejší promoci z tohoto důvodu bojkotovat. smile

11

Tato otázka je kladena opakovaně a odpověď je celkem očekavatelná - promoce vyžaduje zpracování a přípravu materiálů ve velkém rozsahu (podívejte se, co je obsahem desek a jaké jsou tam podpisy) a vezmete-li v úvahu, že od června je třeba zpracovat výsledky státnic do informačních systémů, zpracovat přihlášky do bakalářského i magisterského studia, přijímací řízení, zápisy a promoce, je jasné, že to nejde udělat vše najednou. Vzhledem k tomu, že zatím většina bakalářů pokračovala v magisterském studiu, celkem tím, že promoce bakalářů jsou až poslední z vyjmenovaných činností nevznikal zásadní problém, naopak některé věci se pro část studentů zjednodušovaly. Současný trend na výrazné zvýšení počtu těch, kteří skončí studium jako bakaláři možná změní i termín promocí. Jinak promoce je často vnímána spíše jako akce pro příbuzné než přímo pro její přímé účastníky, tedy studenty. Předpokládám, že toho jste si vědom a svým rozhodnutím jste nezklamal třeba babičku, která se těšila, jak se bude chlubit fotografií z promoce svého vnuka.

12

Dekuji za odpoved. Dovolom si polozit jeste nesouvisejici dotaz pro ty kdo dnes na promoci byli. Dostali jste za cerveny diplom nejakou financni „satisfakci”? :-)

13

loni se dávala, ale byla imho navázaná na prospěch, ne přímo na červenej/nečervenej diplom (a byla taková že ti s červeným něco dostali vždycky)

Tohle všechno se tam dělá? To snad není možný!!!

14

Letos taky, 3 tisice. Jestli dostavali i jini podle prospechu ("ti lepsi z modrych"), nevim.

Potřebujeme malý a šikovný traktory, ale velký a silný chlapy!

15

Jestli to bylo na prospěch a kolega Lebeda dostal 3k tak to potěš koště...

16

absolutní maximum za nás bylo 5k. Furt celkem slabota v porovnání se stipendii

Tohle všechno se tam dělá? To snad není možný!!!

17

Za mě na Mgr. promocích to bylo 3 tisíce za červený diplom a 2 tisíce za vynikající diplomovou práci. Na průměru to nijak víc (než přes červený diplom) nezáleželo.

18

http://www.fsv.cvut.cz/student/bakalmag … elvyzn.php - tady bych se nechal inspirovat.

19

Bc. Jan Dvořák (dvoraj44) napsal:

Me osobne je celkem jedno, jestli tydnu 13 nebo 14, ale byl bych velice nerad, kdy by se cely akademicky rok zase posunul o 14 dni tak, ze jsme jeste po Vanocich chodili na dva tydny semestru do skoly a pote v letnim semestru se statnice protahli az do cervence. Pokud to vychazi tak jak letos, ze se zacne s akademickym rokem behem zari a 14 tydnu se stihne oducit do Vanoc, tak proc ne, hlavne at se semestr zase neprotahuje az za Vanoce.

To bohužel nejde, podleháme nařízení z ČVUT, které právě úmyslně posunulo harmonogram tak, aby bakalářské státnice byly v červnu. při diskuzi ohledně 13 či 14 týdnů jsme přemýšleli i nad variantou, že by jeden týden výuky byl po Vánocích, tím by se zkrátilo zkouškové na 5týdnů. Jenže to nám ČVUT nepovolil, protože student má garantováno 6týdnů zkouškové.

Možná trochu potěšující pro lidi, co je bc. státnice čekají, že v září bude jeden den na opravu. Takže člověk, kterému se to nepovede, nebude muset čekat až do ledna, ale jen do září a v případě úspěchu stihne nastoupit do mgr. etapy, aniž by ztratil rok. Škoda jen, že to nebylo i letos... občas si připadám jak pokusný králík sad

"Vím, že nic nevím." Sócratés