1

Téma: Windows 7 a MSDNAA

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli ví škola něco o náhlém stažení Windows 7 ze serverů MSDNAA? Dnes jsem chtěl pro jeden můj stroj stáhnout nové Windows a byl jsem docela nemile překvapen, že v nabídce je pouze Win Server a XP. Popřípadě dá se sehnat školní licence někde jinde?

Stačil by mi sériový klíč. Instalačku mám. Vím, že jsem jednou slyšel o člověku, který měl na starosti přidělování licencí pro Windows, ale bohužel jsem zapomněl jeho jméno, tak pokud by mi ho někdo napsal, byl bych vděčný.

2

Re: Windows 7 a MSDNAA

Bc. Martin Soukup (soukuma6) napsal:

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli ví škola něco o náhlém stažení Windows 7 ze serverů MSDNAA? Dnes jsem chtěl pro jeden můj stroj stáhnout nové Windows a byl jsem docela nemile překvapen, že v nabídce je pouze Win Server a XP. Popřípadě dá se sehnat školní licence někde jinde?

Stačil by mi sériový klíč. Instalačku mám. Vím, že jsem jednou slyšel o člověku, který měl na starosti přidělování licencí pro Windows, ale bohužel jsem zapomněl jeho jméno, tak pokud by mi ho někdo napsal, byl bych vděčný.

Windows7 ve své nabídce MSDNAA stále mám.

3

No jak tak koukám, tak mně už se tam taky zase objevily (btw nebyl jsem jediný, kdo je tam neměl). Tak jestli to způsobil nějaký konkrétní člověk ze školy, tak mu děkuji.:)

4

Je možné využít MSDNAA licenci na dva stroje? Pracuji na notebooku i na PC, tak by se to hodilo. Nebo platí pravidlo: jeden student = jedna licence?

Děkuji předem za odpověď.

“Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving" ~Albert Einstein

5

Nevím, jestli jde použít jedna licence na dva stroje (spíš myslim, že ne), ale určitě jsou na msdn celkem 4 licence: 32bit cz/en, 64bit cz/en. A mám osobně ozkoušeno, že funguje klíč od 64bit en na instalaci 64bit cz. Možná budou fungovat klíče i 32bit na 64bit, ale to už jsem nezkoušel...