1

Téma: Zápis do letního semestru 2011

Dobrý den,
zajímalo by mě co přesně znamená v Zápisu do letního semestru ak. r. 2010/2011 tato informace:
Studenti, kteří si v zimním semestru akad. r. 2010/2011 podruhé zapsali jeden či více povinných či povinně volitelných předmětů, budou do letního semestru zapsáni až po jeho/jejich absolvování (nejpozději však do 25. 2. 2011). Doporučujeme proto při volbě strategie pro první vstup do rozvrhu zvážit i toto opatření.

To jako znamená, že pokud mám jeden předmět zapsán podruhé, tak mě do rozvrhu nepustí dokud ho neudělám? To je docela fajn (sarkasmus), protože přednášející vypsal jenom tři termíny v rozmezí čtrnácti dnů, takže to pro mě znamená, že když už mám všechno ostatní hotovo i s celkem dobrými známkami, tak kvůli tomu, že jeden předmět opakuji a první zkouška se mi nepovedla, mě všichni ve vstupu do rozvrhu předběhnou?

Jenom by mě zajímalo, jestli to chápu dobře a případně, koho to napadlo, něco takového udělat?

Život je jen čekání na to, kdy se naše sny změní ve skutečnost. (Victor Hugo)

2

Re: Zápis do letního semestru 2011

Také se mě to týká a napsal jsem kvůli tomu přímo proděkanovi.

Je to přesně tak, jak to píšou - do rozvrhu se dostaneš, ale na studijním ti nepotvrdí zápis (razítko do indexu), dokud nebudeš mít ten opakovaný předmět uzavřený. A to potvrzení musíš mít do osmi dnů od "vstupu do rozvrhu" (prvního zápisu do nějaké paralelky). Pokud to do osmi dnů nestihneš, ze všech paralelek budeš odhlášen a můžeš začít znovu. Což zas není taková pohroma, protože v zápisu rozvrhu nefunguje systém náhradníků, takže po odhlášení se to bude dát stihnout hned naklikat.

Také nechápu, co to vedení fakulty napadlo a o co jim jde. Asi chtějí zamezit "falešné" obsazenosti cvičení.

3

Re: Zápis do letního semestru 2011

Spíš bych to viděl na omezení podvádění s dobou studia. Neukončíš-li předmět 2x bude Ti studium ukončeno. 40 kr. se kontroluje jen v létě.

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …
http://motor.feld.cvut.cz
„Kdyby každý dělal jen to, co umí, spousta z nás by se asi nenarodila“ J. K.