1

Téma: Nedostatek kreditů

Dobrý den, kvůli nemoci jsem musel některé předměty v minulých letech dohánět a opakovat, přesto jsem ale studium nepřerušil. Před začátkem tohoto semestru jsem si zapisoval nové předměty do rozvrhu. V kontrole studijního plánu se mi ukázalo posléze číslo 38 kr. Nevšiml jsem si ale, že mi byl zapsán i předmět X38EMA (5 kr.) jako druhý zápis. V zimním semestru 010/011 jsem si zapsal ekvivalentní předmět A2B38EMB (5 kr.) a žádal jsem již v prvém týdnu o jeho uznání místo nesplněného X38EMA. Před začátkem semestru mi při potvrzení rozvrhu na studijním řekli, že nemám v indexu předmět X38EMA zapsán podruhé, ať si jej zapíšu do indexu, v KOSu ho prý mám. A já de*** jsem se nezeptal, zda je tento předmět v těch 38 kreditech na LS 010/011 započítán, nebo je navíc. Kdyby mi navíc na začátku semestru vyřídili ihned žádost o uznání, mohl jsem si chbějící kredity, vzniklé úředním zrušením předmětu dodatečně zapsat. Bohužel, zatímco má žádost hnila ve špatné osobní složce a já chodil uznání urgovat co dva týdny, čas ubíhal a má žádost se našla až v týdnu jedenáctém, a ve dvanáctém týdnu byla uznána. Takže nyní, pokud není nějaká alternativa, mne čeká odevzdání BP a následný ZS 011/012 se zapsanými třemi kredity a teprve pak státnice. Navíc bych na LS 011/012 ztratil status studenta a musel se zapojit do pracovního a platebního procesu jako většina občanů. Poraďte - není něco, o co bych se mohl pokusit, abych mohl ve studiu kontinuálně pokračovat ? Díky za vaše rady.

2

Re: Nedostatek kreditů

Jestli ti chybí tři kredity, není nic jednoduššího než si zapsat cizí jazyk a dojít si na zápočtový test, který vyhlašuje katedra jazyků v KOSu pro studenty učícící se samostudiem. Budeš pravděpodobně muset zvládnout *0Z a *0L, pokud už nemáš náhodou nějaký jazyk zimní bez letního, ale dostaneš 3 kredity za letní semestr a na studijním ti pak ten předmět dopíšou.

3

Dobrý den,
studuji magisterský program Elektrotechnika, energetika a management - Ekonomika a řízení elektrotechniky, jsem v prvním semestru, bohužel mi hrozí, že budu mít jenom 19 kreditů, limit uvedený na stránkách PEO je 20 kreditů pro průchod prvním semestrem. Můžete mi poradit jestli se ještě mohu nějak zachránit? Jak je to s  tím hromadným zápočtem z jazyka na nulté úrovni? Předesílám, že jsem již splnil v bakalářském programu angličtinu a ruštinu na nulté úrovni. Na stránkách katedry jazyků (stejně tak v KOSu) vidím pouze hromadné zápočty z angličtiny. Zdá se, že žádné hromadné zápočty z jiného jazyka nejsou. Nebo se mýlím? Pokud Vás něco napadá, poraďte prosím. Ještě mě napadla jiná možnost. Zkouškové sice teprve začíná, ale mám slušnou šanci (Body ze semetru, podařená písemka, která se počítá ke zkoušce atd.) absolvovat těch 19 kreditů se slušným prospěchem. Napadlo mě jestli by mi třeba za průměr pod 1,5 na studijním neprominuli jeden kredit... To už je asi čirá spekulace. Ty ostatní kredity jsem nedostal, protože jsem z určitých důvodů na tyto předměty nedocházel, bohužel jsem si to špatně spočítal (jeden předmět byl za 4 kredity namísto 5 kr. v součtu je to pak 19 kreditů).

4

Bohužel 1 kredit se nepromíjí. Navíc uznané předměty se nezapočítávají do těch 20 kreditů. Opravte mě, jestli se pletu. Zkus následující možnosti:
1) domluvit se s učiteli předmětů kam si nechodil na doplnění věcí, které Ti chybí.
2) domluv si konzultaci na studijním.

Wikipedia: Я знаю всё! Google: Я найду всё! ВКонтакте: Я знаю всех! Internet: Без меня вы ничто! Электричество: Молчать …
http://motor.feld.cvut.cz
„Kdyby každý dělal jen to, co umí, spousta z nás by se asi nenarodila“ J. K.

5

Podle mě rozdělením studia na bakalářské/magisterské došlo k tomu, že člověk může absolvovat jeden předmět dvakrát, protože se změnila jeho instance a je veden jako nový student. Tipoval bych že můžeš znovu jít na angličtinu A0 za 3 kredity z volitelných předmětů a KOS to schroustá...

6

Bc. Radek Svoboda (svobora4) napsal:

Podle mě rozdělením studia na bakalářské/magisterské došlo k tomu, že člověk může absolvovat jeden předmět dvakrát, protože se změnila jeho instance a je veden jako nový student. Tipoval bych že můžeš znovu jít na angličtinu A0 za 3 kredity z volitelných předmětů a KOS to schroustá...

KOS je "mazanější" než se může zdát. Mohu se přihlásit na hromadný zápočet z angličtiny v sekci "jednorázové akce" v KOSu. Ale je trochu matoucí skutečností, že v sekci "zápis předmětu"  vůbec není možnost zapsat si ty předměty, které jsem již absolvoval. No zkuste to sami a uvidíte asi totéž. Prostě angličtiny nulté, 1. a 2. úrovně nejsou v nabídce..... Studujní referentka má však asi trochu jiný přístup do KOSu, je možné, že jí to půjde.... každopádně děkuji za rady, dám vědět jak to dopadlo.....