26

Re: Nové webové stránky FELu

Zastávám názor, že funkčnost by měla převyšovat krásu a v tomhle případě se podle mého názoru bohužel nepovedlo ani jedno. Alespoň bych přidal jednoduché rozjížděcí css menu, abych nemusel proklikávat půlku webu a hledat co tím autor myslel.
Hodně štěstí s vylazováním.

Naposledy upravil: veigejan (01.06.2011 20:11:25)

27

Ing. Peter Matisko (matispet) napsal:
Bc. Petr Koukal (koukape1) napsal:

Copak to nikdo nevidíte? Ta nejdůležitější část stránky - optický střed, je věnována OZDOBNÝM obrázkům! Copak jsme nějaká webová fotogalerie?
....

Spravny nazor na nove stranky FEL, asi to uz lepsie napisat nejde.  Vzhladom na to, ze sme technicka skola, stranky maju byt hlavne intuitivne, prehladne a plne informacii. Uz v dobe, ked som sa hlasil na FEL som ocenoval vsetky dostupne informacie, od skladby oborov az po osnovy jednotlivych predmetov. "Moderny" dizajn je velmi relativny. Ked som otvoril predoslu verziu stranok hned som videl pred sebou dolezite novinky. Teraz ma otravi priserna uvodna fotka, ktora absolutne nehovori nic o nasej fakulte.

On byl problem uz v zadani: http://www.fel.cvut.cz/aktuality/2010/soutez-web.html

Zejmena vety: "Cílem je moderní webová prezentace FEL jako fakulty, zaměřené na kvalitní výuku a výzkum v oblasti elektrotechniky, informatiky a navazujících oborů. Ve srovnání se stávajícím stavem by na titulní stránce měl být redukován prostor pro provozní informace (jejich poskytování bude řešeno jinak, např. RSS kanály), posílen by měl být prezentační charakter stránky. "

28

Též se chci připojit k nesouhlasným názorům na nový web školy,..nemám slov. Zejména překlikávání z "obrázkové části" do "bílé" je naprosto úděsné. Aktuality v pravém dolním rohu, jak vidno už bylo v zadávacím návrhu.... Koukám že už třeba někdo odstranil chybku jako, že se přes logo nešlo dostat na úvodní stránku, ale myslím že to chce mnohem více.
Začal bych třeba tím, že bych prosil o zvežejnění výběrové komise webu? Proč nebyly návrhy zveřejněné k připomínkování širší akademické obci?

"Věc, kterou na světě nejvíce nechápu, jsou daně z příjmů." A.Einstein - http://petr.kollert.cz

29

Bc. Vojtěch Křížek (krizevoj) napsal:
Ing. Peter Matisko (matispet) napsal:
Bc. Petr Koukal (koukape1) napsal:

Copak to nikdo nevidíte? Ta nejdůležitější část stránky - optický střed, je věnována OZDOBNÝM obrázkům! Copak jsme nějaká webová fotogalerie?
....

Spravny nazor na nove stranky FEL, asi to uz lepsie napisat nejde.  Vzhladom na to, ze sme technicka skola, stranky maju byt hlavne intuitivne, prehladne a plne informacii. Uz v dobe, ked som sa hlasil na FEL som ocenoval vsetky dostupne informacie, od skladby oborov az po osnovy jednotlivych predmetov. "Moderny" dizajn je velmi relativny. Ked som otvoril predoslu verziu stranok hned som videl pred sebou dolezite novinky. Teraz ma otravi priserna uvodna fotka, ktora absolutne nehovori nic o nasej fakulte.

On byl problem uz v zadani: http://www.fel.cvut.cz/aktuality/2010/soutez-web.html

Zejmena vety: "Cílem je moderní webová prezentace FEL jako fakulty, zaměřené na kvalitní výuku a výzkum v oblasti elektrotechniky, informatiky a navazujících oborů. Ve srovnání se stávajícím stavem by na titulní stránce měl být redukován prostor pro provozní informace (jejich poskytování bude řešeno jinak, např. RSS kanály), posílen by měl být prezentační charakter stránky. "

Pánové,

já nový web vítám, ale sám na jeho realizaci mnohé kritizuji (viz výše) a s mnohou další kritikou souhlasím.

Avšak, v tomto s vámi vůbec nesouhlasím!  Jak známo, obecně obrázek (tedy dobrý obrázek) nese více informace (včetně reklamy) a lépe ji lidem předává.
Je se podívejte na weby špičkových světových technik, třeba
MIT - http://web.mit.edu/ (obrázek umístěn podobně)
Stanford - http://www.stanford.edu/ (obrázky sice menší, ale hodně)
apod.

30

Přijde mi úsměvné lákat studenty na povrchní obrázky a vzhled. Nalákáme takové, co neznají procenta...
Důvody změn jsou v podstatě fráze a klišé, stejně jako když se mluví a zkvalitňování a modernosti a 300 letech a střední Evropě.
Když už jinak nejde, chtělo by to mít stránky, kde snadno najdeme to, pro co jsme si na stránky často chodili (rozvrhy, kontakty, studijní plány, harmonogram rokum aktuality atd.).
Ovšem celkově spolu s cedulkománií (i když poznat, že ta podivná postava znamená pánské záchody, cvičí mozek) mi to přijde jako natírání asfaltu na černo a trávy na zeleno na vojně...

31

Kdyz pominu nektere podivnosti stranek vyse zminena, tak mne zarazi hlavne zjevna nefunkcnost nekterych casti a zjevne chyby. Proste to neni dotazene a hlavne odladene. Treba na titulni strance jsem intuitivne klikal na sede policko Aktuality, abych zjistil, ze je neklikaci. Sice muzu kliknout dole na Archiv zprav, ale to by tam vubec nemuselo byt. Navic "Archiv zprav" na titulni strane o modernosti moc nevypovida. Oproti titulnim preplacanym stranam pak dalsi casti vypadaji uboze. Treba seznam pracovist, to je jak napsane ve Wordu. Vubec cast Organizace je podivna. Treba pri kliknuti na absolventy se dostanete na stranku Elektra, ktera vizualne nijak nesouvisi. Stejne tak pri hledani zamestnancu.
Nejhorsi je, ze stacilo spustit web na nejake interni adrese (treba pod prihlasenim pres hlavni heslo) a sbirat dotazy uzivatelu k funkcnosti. Udelali bychom to zadarmo (jinak testovani strasne stoji!) a stranky by byly lepsi.

32

doc. Dr. Jan Kyncl (kyncl) napsal:

Přijde mi úsměvné lákat studenty na povrchní obrázky a vzhled. Nalákáme takové, co neznají procenta...

Nejlepší je lákat dobrou formou na dobrý obsah. Například hezkým obrázkem převratného vynálezu. Na hezký obrázek ne-převratného ne-vynálezu či mizerný obrázek hezkého vynálezu moc lidí nenalákáme.

Dále se liší lákání od přijímání, což se často nechápe nebo zaměňuje. Vždyť stojíme o co nejvíce zájemců, abychom si z nich mohli co nejlépe vybrat.

33

prof. Ing. Michael Šebek, DrSc. (sebekm1) napsal:

Jak známo, obecně obrázek (tedy dobrý obrázek) nese více informace (včetně reklamy) a lépe ji lidem předává.

Ano, podívám-li se na titulní stránku nového weby fakulty, vidím pohled na architektonicky nevýznamný dvorní trakt STROJNÍ fakulty na Karlově náměstí (opravte mne, pokud se mýlím). To má prezentovat dynamičnost FEL?? Zamyslel se nad tím někdo ze zodpovědných?
O aktuálnosti databáze obrazových informací týkajících se FEL, která by byla k dispozici pro její pracovníky, již diskuse proběhla. S nulovou reakcí těch, kterých by se to mělo týkat. Zkusme odhadnout, kdy se na náš nový web dostanou obrázky přinášející relevantní informace...

34

prof. Ing. Pavel Hazdra, CSc. (hazdra) napsal:

Ano, podívám-li se na titulní stránku nového weby fakulty, vidím pohled na architektonicky nevýznamný dvorní trakt STROJNÍ fakulty na Karlově náměstí (opravte mne, pokud se mýlím). To má prezentovat dynamičnost FEL??

Podle mne byl tento obrazek prave vybran po dlouhe uvaze a reprezentuje FEL skvele:

1. Udelat tam tu diru trvalo pouze 10 let (dynamicnost).
2. Ta sklenena kostka stala stejne jako deset novych rodinych domu (bohata skola).
3. Obrazek je z jine fakulkty (CVUT je jedna rodina a fakulty se kamaradi).
4. V okne je videt krome oblohy i odraz podlahy (libi se nam divat se nahoru, ale radeji jsme dole).
5. Pocet studentek a studentu na obrazku je shodny (gender balance).
6. Budova hranata a kulata (FEL je rozdelen na dve zcela odlisne casti).

35

prof. Ing. Pavel Hazdra, CSc. (hazdra) napsal:

Jak známo, obecně obrázek (tedy dobrý obrázek) nese více informace (včetně reklamy) a lépe ji lidem předává.

Ano, podívám-li se na titulní stránku nového weby fakulty, vidím pohled na architektonicky nevýznamný dvorní trakt STROJNÍ fakulty na Karlově náměstí (opravte mne, pokud se mýlím). To má prezentovat dynamičnost FEL?? Zamyslel se nad tím někdo ze zodpovědných? ...
O aktuálnosti databáze obrazových informací týkajících se FEL, která by byla k dispozici pro její pracovníky, již diskuse proběhla. S nulovou reakcí těch, kterých by se to mělo týkat. Zkusme odhadnout, kdy se na náš nový web dostanou obrázky přinášející relevantní informace...

A to jsou ostatní zatím použité fotky ještě mnohem horší - viz moje kritika výše.

36

Trochu mě překvapuje, že se k tomuto tématu nevyjádřil ještě nikdo zodpovědný. A přitom určitě fórum čte, protože jednu připomínku (odkaz na logo) již zapracoval. To mlčení má znamenat, že všichni zodpovědní souhlasí s kritikou?

37

Bc. Martin Soukup (soukuma6) napsal:

Trochu mě překvapuje, že se k tomuto tématu nevyjádřil ještě nikdo zodpovědný. A přitom určitě fórum čte, protože jednu připomínku (odkaz na logo) již zapracoval. To mlčení má znamenat, že všichni zodpovědní souhlasí s kritikou?

Přepracoval toho víc. Mimo jiné třeba moji připomínku s http://www.fel.cvut.cz/misc/... Upřímně mě taky dost mrzí, že se tu zodpovědná osoba ještě nevyjádřila. Že o vláknu ví a čte jej je více než zřejmé ;-).

Vitam regit fortuna, non sapientia (Cicero)

38

Bude teď na webu vyhrazen prostor i pro informaci o aktuálním limitu vážených kreditů ke vpuštění do rozvrhu? Abychom věděli, kdy přibližně na nás příjde řada a nemuseli tak zatěžovat KOS.
Děkuji

PS: Možná by se hodila informace i o lichém/sudém studijním týdnu, když už se o tom tady jednou diskutovalo.

Naposledy upravil: wolkemar (13.06.2011 18:28:16)

“Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving" ~Albert Einstein

39

Martin Wolker (wolkemar) napsal:

Bude teď na webu vyhrazen prostor i pro informaci o aktuálním limitu vážených kreditů ke vpuštění do rozvrhu? Abychom věděli, kdy přibližně na nás příjde řada a nemuseli tak zatěžovat KOS.

Letos je tak nesmyslně nízký počáteční práh, že se divím že tam už nejsou všichni.

PS: Možná by se hodila informace i o lichém/sudém studijním týdnu, když už se o tom tady jednou diskutovalo.

Harmonogram

40

Bc. Radek Svoboda (svobora4) napsal:

Letos je tak nesmyslně nízký počáteční práh, že se divím že tam už nejsou všichni.

Pokud nedošlo ke změně, tak práh je počítán na základě "kapacity" KOSu, čili počtu studentů, kteří mohou být připojeni. Takže možná už nám počet studentů klesl téměř ke kapacitě KOSu smile,  nebo poklesl počet těch, kteří již v této době mají většinu zkoušek sad.

41

Ing. Petr Boreš, CSc. (bores) napsal:
Bc. Radek Svoboda (svobora4) napsal:

Pokud nedošlo ke změně, tak práh je počítán na základě "kapacity" KOSu, čili počtu studentů, kteří mohou být připojeni. Takže možná už nám počet studentů klesl téměř ke kapacitě KOSu smile,  nebo poklesl počet těch, kteří již v této době mají většinu zkoušek sad.

Nebo klesl studijní průměr studentů, neboť letos se první den do KOSu dostal každý se studijním průměrem cca 2 (ekvivalent 127 (edit:) [vážených] kreditů).

Naposledy upravil: svobora4 (14.06.2011 08:58:11)

42

Je někde v hlavní stránce odkaz na "http://www.fel.cvut.cz/cz/education/predmety.html"? Na stánku jsem se dostal tak, že jsem si ji tipnul a přímo napsal do prohližeče.

43

Martin Meloun (meloumar) napsal:

Je někde v hlavní stránce odkaz na "http://www.fel.cvut.cz/cz/education/predmety.html"? Na stánku jsem se dostal tak, že jsem si ji tipnul a přímo napsal do prohližeče.

To sice nevím, ale než po tom pátrat a zbytečně ztrácet čas, tak určitě zabere do Google "fel cvut studijni plany", popřípadě "fel cvut rozvrhy". Vpodstatě takto řeším veškeré důležité stránky, které při studiu potřebuji. ;-)

44

Nějak mi chybí a pořád si nemohu zvyknout na to, že to horní menu není drop-down (rozbalovací) a že musím klikat. Je to hloupost, ale dost mě to provokuje smile Kvalita podkladových fotek je děsná. Na úvodní stránce nesedí hover zvýraznění položky kontakty z jejím pravým okrajem.

FELK Admin - IT135

45

Dnes jsem náhodou rozklikl na hlavní stránce popup menu svého prohlížeče a vzpomněl si na položku "Validate source". A výsledek?

Result:     15 Errors, 4 warning(s)

Staré stránky snad validní byly.

46

U mne to dopadlo:

Result:     9 Errors, 1 warning(s)

ale kodování iso8859-2 je v dnešní době ohavnost. Proč tady máme Unicode a UTF-8?

FELK Admin - IT135

47

Pánové,

já nový web vítám, ale sám na jeho realizaci mnohé kritizuji (viz výše) a s mnohou další kritikou souhlasím.

Avšak, v tomto s vámi vůbec nesouhlasím!  Jak známo, obecně obrázek (tedy dobrý obrázek) nese více informace (včetně reklamy) a lépe ji lidem předává.
Je se podívejte na weby špičkových světových technik, třeba
MIT - http://web.mit.edu/ (obrázek umístěn podobně)
Stanford - http://www.stanford.edu/ (obrázky sice menší, ale hodně)
apod.

Ano, o obrazku a 1000 slovech mate pravdu, ale ja na strankach skoly nechci hledat oblicej nejakeho pana (MIT) ani nove atrium (FEL), ale zjistit, jaky mam rozvrh, osnovu predmetu Y152ABC anebo jake besedy se deji v tomto tydnu..

Ted uz obecne:
Subjektivne se mi stranky nelibi, ale objektivne jsou user-unfriendly, pokud hledam nejake informace. Take bych byl aspon pro zachovani stareho webu a uzivatele by si mohli vybrat, ktery budou navstevovat.

Nazoru a pripominek tu padla cela rada, zajimalo by me, jestli se se strankami podle toho neco bude dit? Zatim do prazdnin se myslim nic moc nezmenilo (ale uz na stranky tolik nechodim tongue)

Zdravim, marek

48

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
ani mně se nový web moc nelíbí. Děkuji za Vaše komentáře, zejména ten kolegy Polcara je trefný.
S webem chci něco udělat a také to uděláme. Začít ale chci poradou s odborníky (máme na to katedru). Tato porada se koná v pondělí 1.8.
Kromě dobrého designu by stránky měly být založeny na progresivních technologiích.
Než nové stránky budou připraveny, rád bych nechal udělat pár drobných zásahů k lepšímu vzhledu těch stávajících.
Zatím jsme vylepšili homepage (doufám, že obsahově i graficky a těším se na Vaše připomínky k obému).
Na ostatních stránkách bych rád zatím měl bílé pozadí a zajímavější fotografie uprostřed. Budu rád, když mi někdo nějaké dodá.
Čtenáři tohoto fora jistě najdou inteligentní způsob, jak mi ty fotky poslat. Napište, na jakou stránku byste si danou fotografii představovali.
Dobré fotky budeme střídat.
Na http://www.fel.cvut.cz/glance/ se mi ta fotka zdá přijatelná, tak ji pro začátek jenom zmenšíme.
To, co teď dělám, se nazývá micromanagement a dělat se to nemá.
Váš děkan

There is no replacement for hard work (T. A. Edison)

49

Bc. Marek Otáhal (otahama2) napsal:

Ano, o obrazku a 1000 slovech mate pravdu, ale ja na strankach skoly nechci hledat oblicej nejakeho pana (MIT) ani nove atrium (FEL), ale zjistit, jaky mam rozvrh, osnovu predmetu Y152ABC anebo jake besedy se deji v tomto tydnu..

Jste zřejmě jedním typem uživatele, který hledá konkrétní speciální informaci a chce se k ní co nejsnadněji dostat.
Leč jsou jiné typy uživatelů, kteří nehledají konkrétní informace nebo nehledají nic.
Např. středoškolák zvažující, zda se k nám přihlásit. Novinář píšící článek "o univerzitách". Firma hledající zaměstnance nebo spolupráci. A mnohé mnohé další, až po člověka, který se na stránku dostal náhodou či omylem. I jeho mohou atraktivní stránky zaujmout a přitáhnout.

Pořádný web prostě musí plnit mnoho různých funkcí, někdy i protichůdných. A funkce reklamní je poslední dobou nejspíš důležitější než funkce informační, takový je svět kolem nás.

Naposledy upravil: sebekm1 (28.07.2011 20:58:01)

50

prof. Ing. Pavel Ripka, CSc. (ripka) napsal:

Na http://www.fel.cvut.cz/glance/ se mi ta fotka zdá přijatelná, tak ji pro začátek jenom zmenšíme.
To, co teď dělám, se nazývá micromanagement a dělat se to nemá.
Váš děkan

Vážení kolegové přeji pěkný večer,
Tento vzhled (viz odkaz pana profesora) se mi zdá být přitažlivější, ale rozdíl mezi "Důležité informace" a "Aktuality"? CO je CO? Jinak při dněšním pohledu na současný web musím pochválit návrat aktuality na hlavní stránku v plné velikosti.

"Věc, kterou na světě nejvíce nechápu, jsou daně z příjmů." A.Einstein - http://petr.kollert.cz