1

Téma: Kontrola identity u zkoušek

Na zkouškách z některých předmětů se vůbec nekontroluje identita studentů a kdokoliv může přijít napsat písemku za někoho jiného, stačí jen do rohu papíru napsat jeho jméno. Jsem jediný, kdo toto vidí jako docela závažný problém?

Naposledy upravil: watzkdav (04.06.2011 18:32:46)

2

Re: Kontrola identity u zkoušek

I me toto zarazi, jelikoz jsem absolvoval nejednu zkousku, kde nikdo moji identitu nezkoumal, stacilo se podepsat a mohl jsem vesele psat zkouskovy test (teoreticky jsem mohl psat pod libovolnym jmenem = psat zkousku za kolegu, ktery by si pote prisel pro vysledky a hodnoceni jiz osobne se svym indexem).

Pokud si dobre vzpominam, tak napr. na Linearni algebre v 1. semestru nas kontrolovali proti indexu i obcanskemu prukazu, takze je zde velky rozdil v jednotlivych zkouskach a osobne bych ocekaval, ze minimalne kontrola vuci indexu bude provadena na vsech zkouskach.

P.S.: Hovorim predevsim o pisemnych zkouskach, na ustni zkousce kontrola vetsinou je, jelikoz zkousejici ihned zapisuje znamky do indexu, ktery kontroluje.

3

Přesně o tom mluvím. Někde mi kontrolovali index a ještě jsem se musel podepsat pro zpětnou kontrolu, kdyby něco, ale jindy ani ťuk.

4

David Watzke (watzkdav) napsal:

Přesně o tom mluvím. Někde mi kontrolovali index a ještě jsem se musel podepsat pro zpětnou kontrolu, kdyby něco, ale jindy ani ťuk.

Nevím, jestli je předpis na kontrolu totožnosti před skládáním zkoušky. Nejednou mě kontrolovali, nejednou mě nekontrolovali. Můžete zkusit za sebe poslat kamaráda. Ale uvědomte si, že ojebáváte sebe a jen Vy na to doplatíte. Nehledě na to, že když se Váš podovod provalí, končíte ne z hodiny na hodinu, ale z minuty na minutu a disciplinární komise toto nebude řešit déle, než pár sekund.

Vitam regit fortuna, non sapientia (Cicero)

5

Bc. Filip Mach (machfili) napsal:

Můžete zkusit za sebe poslat kamaráda. Ale uvědomte si, že ojebáváte sebe a jen Vy na to doplatíte. Nehledě na to, že když se Váš podovod provalí, končíte ne z hodiny na hodinu, ale z minuty na minutu a disciplinární komise toto nebude řešit déle, než pár sekund.

Moc nechápu, proč mi něco takového píšete. Skutečně máte dojem, že bych na to lákal pozornost a potom toho chtěl zneužít? Asi ne, že...

6

A disciplinární komise kontroluje index? Já že bych tam ten provinilec mohl za sebe taky poslat kamaráda smile

7

Posílání kamarádů je běžná praxe na ČZU a v Liberci, cena se pohybuje kolem 1000 Kč za zkoušku + cestovné. Dostal sem už řadu takových nabídek... (tím myslím, abych JÁ složil zkoušku za ně)

Naposledy upravil: svobora4 (05.06.2011 19:54:07)

8

Bc. Radek Svoboda (svobora4) napsal:

Posílání kamarádů je běžná praxe na ČZU a v Liberci

Síla. Jenže si ani nemůžeme být jisti, že to u nás není také.

9

Bc. Radek Svoboda (svobora4) napsal:

Posílání kamarádů je běžná praxe na ČZU a v Liberci

Síla. Jenže si ani nemůžeme být jisti, že to u nás není také.

je

Tohle všechno se tam dělá? To snad není možný!!!

10

Tady jsem o tom neslyšel (může být způsobeno tím, teď jsem na pidioboru, kde se všichni tak nějak známe i s kantory smile), jiná věc je vypracovávání domácích úloh na zakázku.

11

Můžete zkusit za sebe poslat kamaráda. Ale uvědomte si, že ojebáváte sebe a jen Vy na to doplatíte. Nehledě na to, že když se Váš podovod provalí, končíte ne z hodiny na hodinu, ale z minuty na minutu a disciplinární komise toto nebude řešit déle, než pár sekund.

Moc nechápu, proč mi něco takového píšete. Skutečně máte dojem, že bych na to lákal pozornost a potom toho chtěl zneužít? Asi ne, že...

Špatně chápete moji odpověď. Problém tu je, nevím zda se řeší, ale pokus se provalí, problém je velice rychle vyřešen.

Vitam regit fortuna, non sapientia (Cicero)

12

Špatně chápete moji odpověď. Problém tu je, nevím zda se řeší, ale pokus se provalí, problém je velice rychle vyřešen.

Aha. Samozřejmě. Ještě aby se o tom vědělo a procházelo to... Jenže problém je, že ono se na to takto prostě nepřijde, o to jde.

13

Pred cca 4 lety vysel jednoznacny prikaz dekana, ze se musi kontrolovat identita studenta oproti indexu. Zda se, ze nekteri vyucujici na to kaslou. Je to dobra pripominka, predpokladam, ze vedeni zaregistruje a bude pripominat pred kazdym zkouskovym.

14

doc. Mgr. Petr Habala, Ph.D. (habala) napsal:

Pred cca 4 lety vysel jednoznacny prikaz dekana, ze se musi kontrolovat identita studenta oproti indexu. Zda se, ze nekteri vyucujici na to kaslou. Je to dobra pripominka, predpokladam, ze vedeni zaregistruje a bude pripominat pred kazdym zkouskovym.

Jenže na grémiu děkana se neshodli, kdo má povinnost příkazy děkana číst...
A příkaz rektora k požární bezpečnosti má prý 500 stran (podle sdělení na školení)... bez výslovného příkazu to číst nebudu...

15

Mám pocit, že naposledy moji identitu na zkouškové písemce někdo kontroloval tak před třemi lety, od té doby jsem skládal desítky zkoušek bez kontroly u testu. Možná jsem byl před lety kontrolován proto, že to bylo krátce po onom příkazu děkana wink

16

Ono to take muze souviset s technickym pokrokem.

Pred lety stalo udelani fotky docela dost penez a vetsi casovou investici. Prvni velka prilezitost byla ve 14, kdy se potrebovala udelat fotka do obcanky, takze se jich vetsinou rovnou udelal stos a pak se v dalsich letech vyuzivaly na dalsi prukazy, litacky atd. Kdyz pak clovek kouknul do indexu 20-lete slecny ci gentlemana a vykoukl na nej detsky xichtik, melo to i svuj puvab. Do jiste miry to doznivalo jeste okolo 2000. Dneska si lidi praskaj fotky porad, automaty na kazdem rohu, a koukani do indexu je nuda.

17

Podle mě nestačí zkontrolovat pouze index, kde by fotografie šla určitě bez problému zaměnit. Index a občanský průkaz mi kontrolovali najednou jen na zkoušce z algebry. Pouze index mi kontrolovali asi na 60% zkoušek.

“Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving" ~Albert Einstein

18

Kontrolovat index je naprosto k ničemu, neboť záměna fotky je otázkou několika vteřin.

19

Já se do indexu dívám, tím je příkaz splněn.
Ale není to skoro k ničemu:
V našem ARI se spousta bodů získá během semestru, za písemky, kvízy, také DU, písemka na přednášce apod.
Jak kontrolovat identitu při odevzdání DU přes moodle nebo u písemky, kde je přes sto lidí?

Jinak mě spíš trápí umístění hotového DU na web, ve srovnání s tím je záměna dvou lidí při DU prkotina.

Také se mi nelíbí předjímat, že někdo podvádí. Nejsem přece policajt!

Jiná věc je, když už je někdo přistižen, to bych trestal. Třeba opisovat od druhých nesmí studenti ani profesoři.
Za plagiátorství učitelů musí být daleko větší tresty než za opisování studentů.

20

prof. Ing. Michael Šebek, DrSc. (sebekm1) napsal:

V našem ARI se spousta bodů získá během semestru, za písemky, kvízy, také DU, písemka na přednášce apod.

Mohu potvrdit, že body během semestru, které se počítají do hodnocení ZK, jsou dost velkou motivací.

prof. Ing. Michael Šebek, DrSc. (sebekm1) napsal:

Jinak mě spíš trápí umístění hotového DU na web, ve srovnání s tím je záměna dvou lidí při DU prkotina.

Studenti, kteří opisují DU stylem, že například změní názvy proměnných, pozmění komentáře apod., tak jich se stačí jen rychle zeptat, proč je to řešené takhle, jak to vlastně funguje a hned poznáte, jestli byl student opravdu autorem či ne. Každopádně si tímhle opisující škodí hlavně sobě.

“Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving" ~Albert Einstein

21

Já například kontroluji identitu i při zápisu zápočtu do indexu. Zažil jsem, že studentův kolega přišel napsat místo něj opravný zápočtový test.

FELK Admin - IT135