1

Téma: Navýšení kapacity volitelných předmětů v mag. studiu

Dobrý den,

dnes jsem si zapisoval v KOSu volitelné předměty na 1. semestr magisterského studia oboru Softwarové inženýrství a s překvapením jsem zjistil, že je již dost z nich obsazeno, a ostatní nejsou za 6 kreditů, ale jen za 4 nebo za 3. Bude se ještě kapacita navyšovat, nebo je tento stav konečný? Zkoušel jsem Bezpečnost informací a systémů, Programování v jazyku C/C++, Softwarové inženýrství pro praxi... Největší zájem bych měl o Bezpečnost informací a systémů, díval jsem se na rozvrh a přijde mi škoda, že takovýto předmět má kapacitu pouze 20 lidí (jestli jsem se správně díval).

Předem děkuji za odpověď,
Martin Egermajer

2

Re: Navýšení kapacity volitelných předmětů v mag. studiu

Martin Egermajer (egermma1) napsal:

Dobrý den,

dnes jsem si zapisoval v KOSu volitelné předměty na 1. semestr magisterského studia oboru Softwarové inženýrství a s překvapením jsem zjistil, že je již dost z nich obsazeno, a ostatní nejsou za 6 kreditů, ale jen za 4 nebo za 3. Bude se ještě kapacita navyšovat, nebo je tento stav konečný? Zkoušel jsem Bezpečnost informací a systémů, Programování v jazyku C/C++, Softwarové inženýrství pro praxi... Největší zájem bych měl o Bezpečnost informací a systémů, díval jsem se na rozvrh a přijde mi škoda, že takovýto předmět má kapacitu pouze 20 lidí (jestli jsem se správně díval).

Martin Egermajer

pěkný den,
informační systém bohužel ve této fázi šk. roku (zápis přímo na předměty) bohužel neumožňuje zaznamenávat tyto neúspěšné pokusy o zapsání. Hlavním problémem je tedy se o podobném problému dozvědět. Prosím tedy vás, ale i ostatní kolegy a kolegyně s podobným problémem, aby psali na oi@fel.cvut.cz. Snažíme se tyto problémy operativně řešit. Snad vás alespoň potěším tím, že v dalších semestrech, kdy vlastnímu zápisu předchází tzv. předběžný zápis tyto potíže obvykle nevznikají.

Zároveň bych znovu rád připomenul, že velká volitelnost v 1. semestru je motivována otevřeností programu OI vůči studentům různých bakalářských programů. Velký volitelný prostor dovoluje zápis předmětů k doplnění znalostí, viz také  http://oi.fel.cvut.cz/pro-zajemce-o-stu … gr-studium. Studentům, jenž takto doplnit znalost nepotřebují, doporučujeme zvážit možnost studovat minor obor, viz http://oi.fel.cvut.cz/pro-studenty/magi … inor-obory. Volitelný prostor lze částečně zaplnit povinným předmětem jiného oboru. Zkuste se případně také zeptat garanta svého hlavního oboru, co by vám doporučil. Zkuste se opravdu trochu rozhlédnout mimo svůj hlavní obor. Magisterské studium je možná poslední dobrou šancí, kdy je na to čas. U obvyklých kombinací hlavního/vedlejšího oboru (major/minor) se snažíme vyjít rozvrhem i kapacitou vstříc.

děkuji za pochopení,
Tomáš Svoboda (člen rady programu, tajemník)

3

Re: Navýšení kapacity volitelných předmětů v mag. studiu

Dobry den,

diky za zajem o predmet BIS. Navyseni kapacity jsme vzhledem k zajmu studentu zvazovali, ale nakonec jsme se rozhodli pro zachovani vyssi kvality a narocnosti a nezvysili jsme pocet paralelek. Dava nam to moznost se studentum venovat individualne, orientovat vyuku smerem, ktery studenti preferuji, rychle reagovat na pozadavky a v neposledni rade plynule prechazet mezi formatem seminare, prednasky a cviceni. Jiz jsme navysili kapacitu na cca 22 studentu, ale vyse jiz jit nemuzeme. Ale tesime se na Vas pristi rok.

V pripade vyrazneho zajmu o tematiku bezpecnosti lze take urcite doporucit souvisejici predmety na telekomunikacich ci na FITu.

Martin R.

Martin Egermajer (egermma1) napsal:

Dobrý den,

Martin Egermajer