1

Téma: Připojení KOSu na IdM

Přeposílám informaci od pana Záchy:

Přeji všem dobrý den,

dovoluji si Vás tímto informovat o plánu napojení KOS na IdM včetně základních souvislostí. Jelikož se tento krok dotýká téměř všech uživatelů IS ČVUT, dovolil jsem si informaci rozeslat prorektorům a proděkanům v oblasti studia a vědy, členům ŘK a informatikům na fakultách.

Od pá 14.12.2012 14:00 je vyhlášen stopstav na přidávání a odebírání rolí uživatelům a to jak ze strany správců KOS tak v prostředí IdM. KOS jako takový se všemi funkcionalitami běží dál!

Do st 19.12.2012 cca 11:00 budou probíhat závěrečné kontrolní práce před napojením.

Od st 19.12.2012 cca 11:00 začne skutečná změna rolí v KOS dle schválení v IdM. Začne docházet ke měnám rolí. Někteří uživatelé o role přijdou (nebyly jim schváleny) někteří dostanou roli novou (např. roli učitel dostanou všichni akademičtí pracovníci a prezenční doktotrandi). Ze strany VIC budou probíhat kontroly nového skutečného stavu.

Od pá 21.12.2012 cca 9:00 bude ukončen stopstav přidělování rolí a bude možné žádat o role a schvalovat je v prostředí IdM.

V případě potřeby předejte prosím tuto informaci svým kolegům. V případě zásadních změn Vás budu informovat. Nové informace budou postupně zveřejňovány na http://www.cvut.cz na stránkách KOS a IdM.
http://www.cvut.cz/informace-pro-studen … os/pristup
http://www.cvut.cz/informace-pro-zamest … anager-idm

Předem děkuji všem za spolupráci.

Ing. Petr Zácha, Ph.D.
systémový integrátor IS ČVUT
vedoucí oddělení integrace a koordinace
ČVUT-Výpočetní a informační centrum
tel 22435 8441, 602 465 315

2

Re: Připojení KOSu na IdM

Jan Kybic (kybicjan) napsal:

Přeposílám informaci od pana Záchy:

dovoluji si Vás tímto informovat o plánu napojení KOS na IdM včetně základních souvislostí.

Akce napojení KOSu na IdM právě probíhá. Pokud se stane, že vám systém odebere nějakou roli kterou potřebujete, pak  o znovupřidělení role požádejte elektronicky na adrese
idm.cvut.cz. Chyby a nedostatky hlaste pomocí Helpdesku (jedná se o systém ve správě VIC ČVUT, ale pokud požadavek zadáte do Helpdesku FEL, předáme ho)

Jan Kybic