1

Téma: FYI: Identita a zobrazovani osobnich udaju

Vážení kolegové

Na příštím jednání Řídící komise IS ČVUT se bude jednat o problematice
identity a zpracování osobních údajů. Dokumenty o kterých se bude jednat
najdete v Google Docs na následujících odkazech, doprovodný email pana Petra Záchy z VICu níže.

https://docs.google.com/a/fel.cvut.cz/d … JvuTU/edit
https://docs.google.com/a/fel.cvut.cz/d … dvQJM/edit
https://docs.google.com/a/fel.cvut.cz/d … xWGUM/edit

Pokud máte k věci nějaké připomínky, prosím napiště je formou komentářů
do textu. Já je pak za FEL sjednotím. Pan Zácha chce zpětnou vazbu do
14.1., prosím proto o vaše komentáře nejpozději do 11.1.

S pozdravem,

Jan Kybic, proděkan pro IT

P.S. Ano, úmyslně jsem použil Google Docs místo Alfresco, neboť mi přijde pro tento účel vhodnější - na dokumentu může pracovat více lidí najednou. Ano, jsem si vědom, že se proto možná nedozvím názory některých z vás.

Vážení členové Řídící komise IS ČVUT,
dovoluji si Vám tímto zaslat k prostudování dva materiály a jedno stanovisko:

1) Identita a její vliv na IS ČVUT - tento dokument stanovuje základní teze v problematice evidence identit na ČVUT. Navazuje na koncepci Registru osob z roku 2004, podle kterého je problematika identit dodnes řešena. Současná situace, hlubší znalosti z několikaletého provozu a požadavky fakult nás vedly ke zpracování tohoto koncepčního dokumentu. Cílem je na základě Vašich připomínek dokument dokončit a na jeho základě začít upravovat jednotlivé subsystémy abychom dosáhli požadované funkcionality.

2) Zobrazování údajů uživatelů v subsystémech IS ČVUT - VIC, fakulty a katedry provozují desítky subsystémů ve kterých jsou evidovány a často i zveřejňovány osobní údaje pracovníků a klientů ČVUT. To je zjevně v rozporu se stanoviskem Úřadu pro ochranu osobních údajů. Na základě tohoto stanoviska VIC zpracovalo návrh příkazu, který stanovuje podmínky pro přístup k osobním údajům. I zde žádáme o Vaše připomínky, tak aby příkaz mohl být co nejrychleji vydán a mohli začít práce na úpravách jednotlivých subsystémů.

Rád bych tato dvě témata projednal na lednovém zasedání ŘK (termín nebyl zatím stanoven). Prosím o Vaše připomínky předběžně do 14.1.2013.

Zároveň zasílám tento dokument k připomínkám i vybraným kolegům z IT oddělení Vašich fakult a součástí, se kterými jsem jednotlivá témata v posledních letech konzultoval a řešil.

Předem děkuji za Vaše připomínky
S pozdravem a přáním šťastného Nového roku 2013

Ing. Petr Zácha, Ph.D.
systémový integrátor IS ČVUT
vedoucí oddělení integrace a koordinace
ČVUT-Výpočetní a informační centrum
tel 22435 8441, 602 465 315

2

Re: FYI: Identita a zobrazovani osobnich udaju

Připsal jsem nějaké poznámky k dokumentu číslo 3, týkající ze zejména username a skartace údajů.

FELK Admin - IT135

3

Re: FYI: Identita a zobrazovani osobnich udaju

Martin Samek (samekma1) napsal:

Připsal jsem nějaké poznámky k dokumentu číslo 3, týkající ze zejména username a skartace údajů.

Děkuji, podívám se na to. VIC chtěl poznámky do dneška, takže jsem jim je poslal včera večer.

Jan Kybic