1

Téma: OI - Umělá inteligence (magisterské studium)

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak je na tom s náročností tento obor oproti oborům v magisterském studiu na FITu. Nebo jak je na tom tento obor s náročností obecně?

Děkuji...

2

Re: OI - Umělá inteligence (magisterské studium)

Srovnání je nesnadné, protože FIT zná podrobně svoje studijní programy, metody výuky a FEL svoje.

Mezi oběma fakultami je ale zásadní rozdíl ve výzkumných výsledcích učitelů, což ovlivňuje přirozeně vazbu vyučované látky na nejnovější poznatky. Výzkumné výsledky se kvantifikují ve státem vedené databázi RIV.  V hodnocení za rok 2012 dosáhla FEL 29,32 % výsledku celého ČVUT a FIT 0,95 % celého ČVUT. Výkon FEL tedy byl více než 30x větší než výkon FIT. FEL je ale větší, takže výkon na hlavu bude na FEL sice podstatně větší než na FIT, ale ne tak dramaticky. Na FEL se "informatičtí" učitelé na výzkumných výsledcích podílejí nadprůměrně, což by kvantifikaci více posílilo ve prospěch FEL.

Také není jasné, co myslíte náročností. Pro studenta může být náročné, když ho učitelé prohánějí na nepodstatných věcech. Ale to nedělá aní FIT ani FEL. Z hlediska "hodinové a intelektuální náročnosti" odhaduji, že je studium  podobně náročné na FIT i Otevřené informatice na FEL.

Studium na Otevřené informatiky na FEL je vyučováno učiteli, kteří umějí ve výzkumu vymýšlet celosvětově nové věci.  Kdybych si já jako student mohl vybrat, volil bych právě proto Otevřenou informatiku na FEL. Za stejnou hodinovou a intelektuální náročnost bych dostal kvalitnější výsledek.

Na OI v magisterském programu v oboru Počítačové vidění učím předmět Digitální obraz. Jinak se více angažuji v programu Kybernetika a robotika, kde jsem garantem oboru Robotika. Píši to proto, aby bylo jasné, že nejsem nezávislý pozorovatel.

Naposledy upravil: hlavac (17.02.2013 00:41:56)