1

Téma: přestup na EEM

Ahoj pravděpodobně budu přestupovat z OI na EEM. Podmínky pro pokračování do dalšího semestru splňuji, takže by s přestupem neměl být problém. Nevíte zda přestup povolí každému, kdo splňuje podmínky?
Většinu předmětů z 1. semestru by mi mohli uznat, proto bych potřeboval vědět, jestli se dají zvládnout předměty z 3. semestru, které bych si zapsal aniž bych měl hotové předměty z 2. semestru. A jestli by případně některé předměty z letního semestru nešly zapsat v zimním.
Díky za pomoc

2

Re: přestup na EEM

Velká návaznost předmětů z 2. semestru na 3. není, jedině snad vícedimenzionální analýza s teorii elmag. pole + možná obvody - i když, jestli je umíš dobře ze střední, tak nebude problém ;-).

3

A u těchto předmětů:

Materiály pro výkonovou elektrotechniku
Elektrické stroje a přístroje 1
Elektroenergetika 1/2
Komunikace a elektronika
Výkonové součástky a technologie
Výkonová elektronika 1
Výroba výkonových zařízení
Elektrické pohony a trakce 1

jde při testech spíše o měření, nebo výpočty. Je možné se na testy (při kterých by se něco měřilo) připravit doma, nebo je to spíše o práci při cvičeních?

4

Dobry vecer, za katedru pohonu tedy predmety VE1, PO1 a SP1 nevidim problem. Predmety na sebe sice volne navazuji ve smyslu, ze na strojich proberete co to je elektricky stroj, na vykonovce co to je polovodicovy menic a na pohonech jak se predchozi dva chovaji dohromady. Nevim ve kterem jste semestru/rocniku, ale v druhem semestru se probiraji predmety jako el. obvody, el. mereni, ktere by Vam mely dat jiste zaklady znalosti. Bohuzel realita byva podle mych zkusenosti cviciciho dost jina:-( Takze nebojte na nasich predmetech vam dovysvetlime co budete potrebovat.

Co se tyce testu, tak jsou zamereny na problematiku probiranou na cvicenich, ale jsou pouze na papir, zkouska je pak vzdy ustni.

J. Bauer - k13114

Naposledy upravil: bauerja2 (03.06.2013 23:24:21)

5

Ještě bych chtěl požádat o radu ohledně přestupu.
Nejsem si jistý, jestli se do absolvovaných předmětů, v žádosti o uznání předmětů, mají psát jen ty, které se obsahově shodují s povinnými předměty v novém programu.
S touto žádostí mám jít za vedoucími kateder pro uznání jednotlivých předmětů a následně žádost předat studijnímu oddělení?

Díky za pomoc

6

Já bych do žádosti psal všechny předměty, na kterých se na katedrách dohodnu, že mi je uznají....
Jinak ano, žádost musí podepsat vedoucí katedry nebo jím pověřený zástupce a pak se nese na PeO.