1

Téma: Zivotopis jako priloha k disertacni praci

Dobry den,
zajimalo by mne proc je pri predkladani disertacni prace potreba odevzdavat take zivotopis.

Dekuji,
M. Hekrdla

Naposledy upravil: hekrdmir (22.08.2013 13:47:59)

2

Re: Zivotopis jako priloha k disertacni praci

Pokusim se svou puvodni zpravu jeste jednou lepe preformulovat.

Jsem zastancem nazoru, ze CV, by melo obsahovat presne takove informace, ktere jsou zajimave pro prijemce CV. Napriklad, zadam-li o praci jako pruvodce Starou Prahou, urcite je dobre zminit se o tom jakymi jazyky hovorim, ale neni zase tolik podstatne, ze mym konickem je operni zpev.

Pri ukoncovani doktorandskeho studia je pozadovano CV, a tedy jake informace jsou pro FEL dulezite? Opravdu nevim. Prijde mi to podobne asi jako kdyby firma pozadovala od svych zamestnancu CV pri ukoncovani pracovniho pomeru. Neni logictejsi odevzdavat CV spise pri zadani o pracovni pozici?

Naposledy upravil: hekrdmir (11.10.2013 16:22:46)

3

Miroslav Hekrdla (hekrdmir) napsal:

Dobry den,
zajimalo by mne proc je pri predkladani disertacni prace potreba odevzdavat take zivotopis.
Dekuji,
M. Hekrdla

Aby si (potenciální) externí oponenti mohli udělat představu o autorovi práce?
Totéž členové komise pro obhajobu disertační práce?

4

Musim uznat, ze profesni short bio muze byt pro komisi zajimave.

Na druhou stranu, spolu s disertaci je povinnost odevzdavat podrobny list publikaci vcetne ohlasu a procentualni ucasti autora, vyplnuje se zadost s mistem i datem narozeni, predklada se kopie VS diplomu. A pritom, kopie VS diplomu a stejne tak i CV se odevzdava jiz pri prijimacim rizeni.

Zkratka, mam pocit, ze by se mnozstvi byrokraticke zateze mohlo omezit. Treba tim, ze kdyz se odevzdava CV pri prijimacim pohovoru, coz mi prijde logicke, tak tezko ocekavat, ze se nejak vyznamne zmeni za dobu studia (jinak nez je zachyceno seznamem publikaci). Podobne, nevidim duvod odevzdavat kopii diplomu, kdyz uz byl odevzdavany pri prijimacim pohovoru.

Naposledy upravil: hekrdmir (15.10.2013 00:21:43)

5

Vecne: Pro clena komise ci oponenta muze byt zivotopis zajimavy. Zivotopis o Vas vzdy neco vypovi - treba jen to, jakym stylem jej vytvorite. Pokud jsem clenem komisi na jinych skolach, zivotopisy ctu se zajmem.
Nemyslim si, ze by se zivotopis mladeho vedce za temer 6 let (to je prumerna doba od podani prihlasky ke studiu do obhahoby PhD na FEL) nezmenil. Pokud je opravdu porad stejny, neni nekde chyba?
Mohu odpovedet rovnez formalne: odevzdani zivotopisu spolu s disertaci narizuje nadrizeny predpis - Zasady studia ...., najdete jej napriklad na tomto foru nebo zde: http://fit.cvut.cz/sites/default/files/ … 20CVUT.pdf.

6

Miroslav Hekrdla (hekrdmir) napsal:

Musim uznat, ze profesni short bio muze byt pro komisi zajimave.

Ano, zajímavé je třeba: jak dlouho studoval, kde ve světe byl a s kým tam spolupracoval, na kterých projektech pracoval, jaké ceny dostal, ... a mnohé dálsi. To patří do cv a proto se cv pozaduje.

7

Michael Šebek (sebekm1) napsal:

Ano, zajímavé je třeba: ...

Dekuji za odpoved. Vychazel jsem ze smernic dekana pro obhajoby (http://www.fel.cvut.cz/cz/vv/doktorandi … obhDIS.pdf, clanek 2, 3.c)), kde se pouze uvadi nutnost odevzdat zivotopis. Musim se priznat, ze se mi to na prvni precteni nespojilo s profesnim short-bio.