1

Téma: Elektroinženýrství a elektrotechnika

Mám otázku pro lidi, kteří tomu rozumí: Je elektroinženýrství stejný obor jako elektrotechnika? Protože na ČVUT je jenom aplikovaná elektrotechnika. Uvažuji, jestli mám jít studovat nejprv aplikovanou fyziku a až pak to zkusit v zahraničí na to elektroinženýrství, elektrotechnika se mi zdá jako trochu jiný obor, jako kdyby se srovnávala biochemie a molekulární biologie.
Druhá otázka je taková: Mohl bych kdyžtak jít studovat genové inženýrství, i kdybych měl bakaláře v té aplikované fyzice nebo elektroinženýrství? Mluvím teď o magisterském studiu. Zajímá mě totiž jak elektroinženýrství, tak genové inženýrství. V každém z těchto oborů mám pár oblastí, kterým bych se chtěl věnovat a zajímají mě. Chtěl bych tyto dva obory propojit. Je to možné? Abych třeba znova nestudoval po druhé bakaláře.

2

Re: Elektroinženýrství a elektrotechnika

(Nicco) napsal:

Druhá otázka je taková: Mohl bych kdyžtak jít studovat genové inženýrství, i kdybych měl bakaláře v té aplikované fyzice nebo elektroinženýrství? Mluvím teď o magisterském studiu. Zajímá mě totiž jak elektroinženýrství, tak genové inženýrství. V každém z těchto oborů mám pár oblastí, kterým bych se chtěl věnovat a zajímají mě. Chtěl bych tyto dva obory propojit. Je to možné? Abych třeba znova nestudoval po druhé bakaláře.

Když se k tomu nikdo nemá... Jde to. Já jsem třeba vystudoval bakaláře na ekonomce v Plzni a magistra na ČVUT FIT. Musel jsem udělat přijímačky a samozřejmě jsem v průběhu studia narážel na to, že některé znalosti, které se předpokládaly, nemám (typicky všechna práce s elektřinou), ale s trochou úsilí se to dalo zvládnout.

Vím, že jsou školy/obory, kde to možné není, typicky práva nebo medicína, kde nemají studium rozdělené na bakalářskou a magisterskou část. Jak je to konkrétně s genovým inženýrstvím nevím, zeptal bych se na studijním oddělení - ale takhle spatra nevidím důvod, proč by měl bakalář odjinud vadit.

3

Re: Elektroinženýrství a elektrotechnika

Urcite takova moznost je, i kdyz nejspis je nutne nejprve udelat bakalare v jednom oboru a aplikovanou fyziku/elektro v druhem. Minimalne v CR takovou kombinaci (genove inzenyrstvi + elektro) nemame. Osobne bych zacal tou aplikovanou fyzikou jako bakalare a geny jako magistra.

Naposledy upravil: polcatom (19.12.2013 17:22:03)