1

Téma: Prestup z FS --> FEL

Dobrý den všem,

blíží se konec zkouškového a myslím, že jsem ve fázi kdy dokážu ohodnotit co mě baví a čemu víc věřím. Důvodem proč bych chtěl přestoupit je ten, že zkrátka strojírenství mě nebaví tak jak jsem předpokládal a celkově mně přijde, že elektro má mnohem lepší možnosti po studiu. Chtěl bych se proto zeptat, jaký byste mně doporučili postup. Pokud by to šlo, tak bych rád už v dalším roce pokračoval na FELu(EEM), ovšem samozřejmě snad kromě matiky nemáme žádný předmět podobný. Tím pádem by mě zajímalo, jestli si myslíte, že by mně pomohlo si navolit některé předměty na tento semestr z FELu pro plynulejší přechod? Zkrátka jde mi o to, jestli nemá někdo podobné zkušenosti, případně jak se to dá zvládnout a jestli by se možná spíš nevyplatilo dodělat Bc. na FS a až Ing. na FELu? Děkuji

2

Re: Prestup z FS --> FEL

Pane Mechu,

shodou okolností jsem nedávno odpovídal v roli garanta studijního programu KyR, oboru Robobotika na podobnou otázku studenta FJFI ČVUT, který chce také na FEL přestoupit.

Odpověď dává Vyhláška pedagogického oddělení FEL 9/2012, viz http://www.fel.cvut.cz/education/announce/1209.html

Vašek Hlaváč, katedra kybernetiky FEL

Naposledy upravil: hlavac (20.01.2014 00:38:23)

3

(Mech.) napsal:

Dobrý den všem,

blíží se konec zkouškového a myslím, že jsem ve fázi kdy dokážu ohodnotit co mě baví a čemu víc věřím. Důvodem proč bych chtěl přestoupit je ten, že zkrátka strojírenství mě nebaví tak jak jsem předpokládal a celkově mně přijde, že elektro má mnohem lepší možnosti po studiu. Chtěl bych se proto zeptat, jaký byste mně doporučili postup. Pokud by to šlo, tak bych rád už v dalším roce pokračoval na FELu(EEM), ovšem samozřejmě snad kromě matiky nemáme žádný předmět podobný. Tím pádem by mě zajímalo, jestli si myslíte, že by mně pomohlo si navolit některé předměty na tento semestr z FELu pro plynulejší přechod? Zkrátka jde mi o to, jestli nemá někdo podobné zkušenosti, případně jak se to dá zvládnout a jestli by se možná spíš nevyplatilo dodělat Bc. na FS a až Ing. na FELu? Děkuji

Hezký den,
"dodělat Bc. na FS a až Ing. na FELu" opravdu -pokud jde o EEM- nedoporučuji. Je to jako začít se učit hrát na housle v patnácti, velmi špatně doženete základy.

4

Dobrý den,

děkuji za odkaz k Vyhlášce, pročetl jsem ji a jsem o něco chytřejší.

Pane Kyncl - myslíte si tedy, že když už, tak bude lepší se pokusit o přestup do druhého ročníku, ačkoliv mně budou chybět některé klíčové předměty z prvního ročníku?

5

Předesílám – nestudoval jsem možnosti přestupu, nicméně pokud to s přestupem myslíte vážně a jste ochoten do toho i investovat nějaký čas již v tomto semestru, tak při pohledu na studijní plány by jistě stálo za úvahu i to chodit třeba jen na přednášky daných předmětů a udělat si tak „strejčka“ do 2. semestru příštího roku.
Jestli byste měl zájem probrat věc i osobně, jsem jako absolvent silnoproudého oboru k dispozici.

(Mech.) napsal:

Dobrý den,

Pane Kyncl - myslíte si tedy, že když už, tak bude lepší se pokusit o přestup do druhého ročníku, ačkoliv mně budou chybět některé klíčové předměty z prvního ročníku?

6

...a možná by také nezaškodilo naučit se oslovovat. "Pane Kyncl" se docentovi neříká. Když odmyslím ten titul, tak i neskloňování příjmení je velmi neslušné, a používá se leda tak na základní škole nebo na vojně ("NOVÁK! VZTYK!").

7

(Mech.) napsal:

Dobrý den,

:-) Oslovení mi vůbec nevadí:-)

Podívejte, přednášky jsou veřejné.
Můžete -pokud to samosebou bude pro vás časově možné- chodit na přednášky z Elektrických obvodů a klidně i na "moje" Matematické aplikace (řešíme hodně příkladů "z elektriky"), případně i jiné předměty.
Můžete si číst ve skriptech.
V EEM se vám ale základy strojařiny budou hodit, tak pěkně studujte i na FS.

8

(jirka) napsal:

... na vojně ("NOVÁK! VZTYK!").

To máte z fimů, ne? :-) Ale jo, vlastně máte pravdu, že to dříve bylo běžné, ale jsem toho názoru, že to byl spíše artefakt toho čechoslovakismu. Spousta důstojníků tady totiž byla ze Slovenska, a pro ty to takto bylo spisovně. Česky správně to ale nebylo ani v armádě.

9

Pan docent - Velice se omlouvám za špatné oslovení, nebyl jsem si této informace vědom. Ano, návštěvy přednášek mám v plánu.

Pan Sláma - Víceméně podle toho, co jsem se dočetl tak přestup by měl být možný, hlavním kritériem je úspěšně dokončit první akademický rok, což se mně snad povede. Samozřejmě pokud byste měl čas, tak bych velice uvítal tuto možnost.

10

(Mech.) napsal:

Pan Sláma - … Samozřejmě pokud byste měl čas, tak bych velice uvítal tuto možnost.

Více méně kdykoliv dle dohody, tj. navrhněte několik termínů. Nejlépe pošlete mail uvedený na http://www.fel.cvut.cz/cz/vz/media/kontakty.html.

11

(Mech.) napsal:

Pan docent - Velice se omlouvám za špatné oslovení, nebyl jsem si této informace vědom. Ano, návštěvy přednášek mám v plánu.

Pan Sláma - Víceméně podle toho, co jsem se dočetl tak přestup by měl být možný, hlavním kritériem je úspěšně dokončit první akademický rok, což se mně snad povede. Samozřejmě pokud byste měl čas, tak bych velice uvítal tuto možnost.

Proboha, kašlete na to... já na takové věci opravdu nedržím a pokud se potkáme v magistru EEM, budeme si asi tykat:-)