1

Téma: softvérové systémy

Keby že vyštudujem tento odbor aké by som mohol robiť zamestnania? systémový alebo softvérový inžinier? alebo aj niečo iné?

2

Re: softvérové systémy

Dobrý den, bakalářský obor Softwarové systémy Vám poskytne znalosti se zaměřením na návrh a tvorbu softwarových systému využitelných v celé šíři aplikaci. Pokud cílíte na inženýrské pozice, je studium tohoto oboru dobrým základem pro magisterské studijní obory programu Otevřená informatika. Jejich přehled naleznete zde:

http://oi.fel.cvut.cz/pro-studenty/magi … o-programu

3

Re: softvérové systémy

Ono je to na stránkách OI, na Wikipedii apod. napsané dost zeširoka, proto zkusím odpovědět jinak: všechno, co teď před sebou na obrazovce notebooku/tabletu/telefonu vidíš, musel někdo vytvořit - navrhnout, naprogramovat... a většina z toho je právě činností softwarového inženýra.

Možných zaměstnání je spousta, záleží také, na co se sám zaměříš. Rozhodně nemusíš listovat inzeráty a hledat jen takové se "systémovým inženýrem" v nadpisu. Toto není učiliště, které učí výrobní postupy pro jednu konkrétní pozici v průmyslu. Naopak, dozvíš se základy (algebru, statistiku, databáze, programování apod.) a na tom pak stavíš dál - na magisterském studiu, v praxi... Místo suchého "softwarového systému" si můžeš představit cokoli od vývoje her přes práci v Google nebo IBM až po vytváření nějakého nového startupu.