1

Téma: scanner, nebo snímací senzor?

Ahoj všem,
potřeboval bych poradit od zkušených lidí, tak doufám že tu jsem správně  wink Potřeboval bych převést papíry s daty do binární podoby do PC, ať v podobě fotografického formátu, co používají fotoaparáty, nebo v podobě pdf, či jiného formátu. Jde mi o to, aby převod byl co nejkvalitnější, přičemž bych použil scanner, ale má nevyhovující rozměry, potřebuji aby měl rozměr 12 x 8 cm. Napadlo mě, že by my mohl nějaký elektrotechnik takový scanner udělat, pokud je to vůbec možné, pokud není, napadlo mě, aby byly zachovány tyto rozměry, použít snímací senzor, který by snímky ukládal do nějakého adresáře v PC. Pokud by si tady na to někdo troufnul, nebo někdo věděl nějaké řešení k této situaci, tak mi prosím napište. Děkuji Lukáš Hubička

2

Re: scanner, nebo snímací senzor?

http://large-format-scanner-review.toptenreviews.com/

Ony ty scannery existují... bohužel podle tuším EU pravidel je na formáty větší než kinofil nějaká extra daň (nejsem si jistý, jestli daň, nebo odvod autorským svazům) a tak se tady obtížně shánějí.

Některé kombinované scannery (A4 nebo kinofilm) větší formáty umějí, ale rámeček do nich a případně programové vybavení jsou přizpůsobené kinofilmu.

Na vašem místě bych zkusil nejprve"znásilnit"  nějaký běžný A4 nebo kinofilm scanner.

Sice nejsem z KME, ale s problémem jsem se setkal jako kdysi fotoamatér používající formát 6*9cm...