1

Téma: Nový fakultní web

Dobrý den,

připravuje se nový fakultní web, jehož rannou alfa verzi naleznete na http://webtest.fel.cvut.cz/en-new/.

Nejdříve se pracuje na anglické verzi, ladí se vzhled, poté bude následovat česká verze. Předpokládané datum spuštění je 1.1. 2015.

Připomínky prosíme do tohoto vlákna.

Děkuji

S pozdravem

Jan Pravda, SVTI

2

Re: Nový fakultní web

Při prvním pohledu na stránku mě zarazila forma časového údaje u Events.
V současné grafické interpretaci si nejsem jist, zda se jedná o datum nebo datum a pod ním čas. Nechtělo by to změnu?
Vláďa Janíček

3

Už jsem to tady na fóru kdysi zmiňoval, že shledávám to heslo "combining electrotechnics and informatics" jako ryzí příklad čenglish: https://forum.fel.cvut.cz/topic/3614/co … formatics/. Je to skutečně tak nutné u něj setrvávat, když i rodilý mluvči ho označí jako awkward? Proč ne radši "combining electrical engineering and informatics"? I když o té informatics mám taky pochyby, ale ta electrotechnics vysloveně tahá za uši...

A dnes, když už je dávno zklidněná atmosféra po oddělení se programátorské FIT, mi stejně přijde toto zdůrazňování, že "my taky učíme počítače", už docela mimo. Nevěřím, že to dnes někoho může oslovit. Ale samozřejmě průzkum veřejného mínění nemám. Nebylo by ale na čase pokusit se toto hlavní heslo či motto nějak aktualizovat? Je přece tolik mnohem více sexy domén, které lze zkombinovat s "electrical engineering". Kupříkladu jsem na "jedné solidní škole" na webu jejich EECS Departmentu našel toto: "EECS is everywhere. We combine the rigor of science, the power of engineering, and the thrill of discovery. Our students change the world."

A ještě poslední věc: je oficiální anglickou verzí názvu školy "Czech Technical University" nebo "Czech Technical University in Prague"?

Zdraví
Zdeněk Hurák
Cathedra of Driving Technique

4

Zdeněk Hurák (hurak) napsal:

Už jsem to tady na fóru kdysi zmiňoval, že shledávám to heslo "combining electrotechnics and informatics" jako ryzí příklad čenglish: https://forum.fel.cvut.cz/topic/3614/co … formatics/. Je to skutečně tak nutné u něj setrvávat, když i rodilý mluvči ho označí jako awkward? Proč ne radši "combining electrical engineering and informatics"? I když o té informatics mám taky pochyby, ale ta electrotechnics vysloveně tahá za uši...

A dnes, když už je dávno zklidněná atmosféra po oddělení se programátorské FIT, mi stejně přijde toto zdůrazňování, že "my taky učíme počítače", už docela mimo.

Plně podporuji změnou motta, opravdu již jsme nyní dál... Pokaždé, když vcházím do fakultní budovy, tak mě tento nápis včetně pseudosošky robota na trávníku posouvá do minulého století...

big_smile  perfektní! Zdeňku to mě dostalo smile  možná bych dal Cathedral

5

A dnes, když už je dávno zklidněná atmosféra po oddělení se programátorské FIT, mi stejně přijde toto zdůrazňování, že "my taky učíme počítače", už docela mimo. Nevěřím, že to dnes někoho může oslovit. Ale samozřejmě průzkum veřejného mínění nemám. Nebylo by ale na čase pokusit se toto hlavní heslo či motto nějak aktualizovat? Je přece tolik mnohem více sexy domén, které lze zkombinovat s "electrical engineering". Kupříkladu jsem na "jedné solidní škole" na webu jejich EECS Departmentu našel toto: "EECS is everywhere. We combine the rigor of science, the power of engineering, and the thrill of discovery. Our students change the world."

A ještě poslední věc: je oficiální anglickou verzí názvu školy "Czech Technical University" nebo "Czech Technical University in Prague"?

Zdraví
Zdeněk Hurák

+1 LOL to mě dostalo

FELK Admin - IT135

6

Moje připomínky a postřehy (doplnění k tomu co tu již zaznělo):
* web není responsivní - na mobilních zařízeních se nepřispůsobí šířce stejně tak nereaguje na šířku okna prohlížeče, to je dneska nejzásadnější vlastnost protože většina monitorů je 16:9 nebo 16:10 - tento web je naopak 9:16
* je použito mnoho různých druhů a řezů písma, chválí název univerzitním fontem Gesta, jinak ale motto je kurzívou, menu tučně, zbytek je asi Helvetica nebo Arial, v zápatí dokonce podtrženo: "Příliš mnoho not, Vaše Veličenstvo" smile
* web je celkově stísněný na šírku, v prostředním sloupci zůstává velmi málo místa pro užitečný obsah, které je ještě změnšeno o prostor obrázků
* hlavní menu (modrý pruh) je nevzhledné - zbytečně vysoké - vynechaný prostor mezi položkami (neprobarvuje se při najetí myši na položku)
* menu druhé úrovně (postranní levý panel) je díky modrým vodorovným čarám velmi nepřehledný, navíc je tam velmi mnoho položek na jeden pohled
* čtverečkované pozadí mi opticky interferuje s vodorovnými čarami v menu, navíc ty čtverečky působí, jako když tam pozadí chybí
* změna smyslu gradientu v hlavičce u vyhledávacího dialogu - pěst na oko
* orámování bloků "News" a "Events" s jakoby "záložkou" nevypadá pěkně
* u Events není patrné, co číslený údaj znamená (datum, čas, ?) - zavádějící

FELK Admin - IT135

7

"combining electrotechnics and informatics"

Nedělají "combining" spíš na zemědělce?

V každém případě, tohle divné heslo "where it married herself, here it married herself".
Ale "we are from exit" ale stejně "we are lubricated like a fox"

Naposledy upravil: sebekm1 (04.10.2014 13:56:27)

8

Grafika je hrozná. Je to neuveřitelně přeplácané: těch fontů, barev, čtverečků a linek?
Zjevně to dělal nějaký ajťák a žádný grafik to ani neviděl?

Mimochodem, nemá škola nějaký grafický manuál? Nebo je to jiná škola? Polde chybného názvu by to tak vypadalo?

Naposledy upravil: sebekm1 (04.10.2014 13:56:50)

9

Vazeni kolegove,
dekuji za prvni reakce a vase konstruktivni pripominky. Peclive je evidujeme a postupne zapracovavame.  Jsme si vedomi skutecnosti, ze zverejnenim pouhe Alfa verze webu cele akademicke obci fakulty jdeme do rizika, ze bude negativni reakce nad spoustou "nedodelku a chybicek". Ale prave abychom mohli zapracovat tuto zpetnou vazbu a "odbourali" uz urcitou profesni slepotu naseho tymu, jsme tak ucinili. Nebudeme-li reagovat okamzite, tak prosim o shovivavost. Tech podnetu je hodne (pres forum prichazi pouze cast zpetne vazby), takze budeme reagovat "davkove".
Jak jsme zminili v uvodnim prispevku, jedna se o rannou "alfa verzi", pricemz optimisticky termin spusteni je pocatek pristiho kalendarniho roku.  Novy web je jiz kompletne plnen pres redakcni system, coz bylo hlavni motivaci projektu. Dale jsme se snazili drobne pozmenit cleneni webu, aby se zvysila jeho prehlednost (predpokladam, ze o strukture bude jeste probihat diskuze). Rovnez jsme doplnili nektere chybejici texty (zde jeste bohuzel nektere stranky nemaji hotovy obsah), pricemz texty jeste neprosly korekturou. Proto prosim nyni nereagujte na chyby (preklepy) tohoto typu, to bude prinosne az po uvolneni Beta verze (listopad 2014). Posledni vetsi zmena se tyka grafiky, ta take zatim vzbuzuje nejvetsi polemiku. Jsme si vedomi, ze "grafika" webu je klicova a opravdu ji "nesplacal" nejakej "ajtak", ale vychazeli jsme z nekolika grafickych navrhu serioznich grafiku. S tou preplacanosti souhlasim, je ale castecne zpusobena prave dodrzenim noveho grafickeho manualu (o tom asi rekne vice kolega Ing. Pravda). Kazdopadne na uprave / oprave grafiky intenzivne pracujeme.
Zaverem prosim o intenzivni a konkretni zpetnou vazbu.
Dekuji za dalsi namety
J.Koci

Naposledy upravil: koci (05.10.2014 09:21:39)

10

Zase jednou zvitezil design nad ucelem produktu.

Zakladnim ucelem webu univerzity je poskytovat informace, pokud tohle stranka nedela, designem uz se to nenazene. Tento presun informace se zprostredkovava plochou, takze doslova kazdy centimetr ctverecni ma cenu zlata. A ja vidim navrh stranek, ktere maji natvrdo zakodovanou sachovnici vlevo a vpravo (proc? vyviji snad katedra kybernetiky sachovy program?), kde se nedeje informacne nic. Predstavuje to od oka sedminu prostoru, ktery je trestuhodne nevyuzit. Kdybych ucil webovy design, tak za tohle od zkousek vyhodim. Evidentne ho neucim :-). Taky horni pruhy (znak a zejmena hlavni menu) mi prijdou marnotratne vysoke.

To nemluvim o vstupni strance s fotkami, kde pak na obsah (zejmena prehled poslednich clanku) zustane zoufale malo mista. Tohle bylo problemem uz v minule iteraci, klicovy rozpor je, ze se od stranek chteji dve vicemene disjunktni veci. Aby dobre slouzily tem, kteri uz na FEL jsou, a aby lakaly dalsi k nam. Proto znovu opakuji sve doporuceni, at existuji hlavni stranky dve. Jedna reklamni, ktera se ukaze po zadani hlavni adresy, a zaroven studentum/zamestnancum nabidnout zjednodusenou verzi, kterou by si mohli bookmarknout a neotravovala by je grafickymi vychytavkami. Hlavni menu by mohlo byt totozne, nabizi se ale zajimava moznost tridit "aktuality". Ty "chlubive" by sly na obe verze, ale oznameni o terminu vyplneni tohodle a podobne veci by mohly zustat na verzi pro "nas".

Pri zbeznem pohledu se mi tam tlucou barvy (cerna a modra s cervenou), ale to je vec nazoru.

Casove znacky asi navrhoval stejny clovek, ktery se rozhodl dat na CVUT na dvere to nejdulezitejsi (cislo ucebny) skoro nejmensim fontem. Vidim bledemodry obdelnik, v nem pod sebou 0610 a 1010. Co si z toho mam vybrat? Je opravdu takovy problem napsat 6.10. a 10:10, popripade 10.10. a 6:10?

Co ocenuji je, ze sirky elementu jsou proporcni. Kolega prede mnou pripomina moderni sirokouhle monitory, jenze treba zrovna ja tu sirku vyuzivam k tomu, ze na prave polovine mam browser na uzko a na leve pulce mi jede neco jineho. Opravdu nesnasim, kdyz mi pak obsah stranek odjizdi nekam mimo, tento navrh se pruzne prizpusobil.

11

Pro srovnání:

https://engineering.stanford.edu/  - zajímavé je, že studenty lákají i na fotky profesorů!
http://www.eecs.mit.edu/ , ale hezčí je školní http://web.mit.edu/
http://eas.caltech.edu/
http://www.seas.harvard.edu/
http://www.princeton.edu/engineering/

http://www.ee.ethz.ch/
http://www.epfl.ch/index.en.html
http://www.elektrotechnik.rwth-aachen.de/
http://www.cranfield.ac.uk/
http://www.lth.se/english/
http://www3.imperial.ac.uk/

http://www.ntu.edu.sg/Pages/home.aspx
http://engg.hku.hk/home/index.htm

Dost různorodé, grafika není moc hezká skoro nikde, a většinou to je „reklamní“.

Naposledy upravil: sebekm1 (08.10.2014 15:14:02)

12

Petr Habala (habala) napsal:

Zase jednou zvitezil design nad ucelem produktu.

Zakladnim ucelem webu univerzity je poskytovat informace, pokud tohle stranka nedela, designem uz se to nenazene. Tento presun informace se zprostredkovava plochou, takze doslova kazdy centimetr ctverecni ma cenu zlata. A ja vidim navrh stranek, ktere maji natvrdo zakodovanou sachovnici vlevo a vpravo (proc? vyviji snad katedra kybernetiky sachovy program?), kde se nedeje informacne nic. Predstavuje to od oka sedminu prostoru, ktery je trestuhodne nevyuzit. Kdybych ucil webovy design, tak za tohle od zkousek vyhodim. Evidentne ho neucim :-). Taky horni pruhy (znak a zejmena hlavni menu) mi prijdou marnotratne vysoke.

IMHO, design zatím nezvítězil... jak píše Honza Kočí, jde o vývojovou alfaverzi, jejíž smyslem je sbírat podměty. Sám jsem zajistil dodání konstruktivní kritiky od kvalitního webového grafika a designera. Neštěstím naší fakulty je, že si myslíme, že když už spojujeme tu elektrotechniku a informatiku, tak zároveň rozumíme i grafice, designu, sazbě, uživatelskému komfortu a použitelnosti - bohužel tyto obory mají s elektrotechnikou a informatikou jen málo společného. Asi nejvíc umíme provozovat ty servery na kterých to pak běží smile

Proto znovu opakuji sve doporuceni, at existuji hlavni stranky dve. Jedna reklamni, ktera se ukaze po zadani hlavni adresy, a zaroven studentum/zamestnancum nabidnout zjednodusenou verzi, kterou by si mohli bookmarknout a neotravovala by je grafickymi vychytavkami. Hlavni menu by mohlo byt totozne, nabizi se ale zajimava moznost tridit "aktuality". Ty "chlubive" by sly na obe verze, ale oznameni o terminu vyplneni tohodle a podobne veci by mohly zustat na verzi pro "nas".

V podstatě jste definoval rozdíl mezi "PR prezentací" a intranetem (tedy interním webem pro potřeby zaměstnanců apod). Opravdu potřebujeme, aby každá směrnice, proces a informace o odstávce vody a nepoužitelnosti toalet byla na hlavní stránce FEL na očích uchazečům o studium, odborné veřejnosti, průmyslovým partnerům a médiím? NE - potřebujeme dva weby: PR a interní.

Co ocenuji je, ze sirky elementu jsou proporcni. Kolega prede mnou pripomina moderni sirokouhle monitory, jenze treba zrovna ja tu sirku vyuzivam k tomu, ze na prave polovine mam browser na uzko a na leve pulce mi jede neco jineho.

Opravdu nesnasim, kdyz mi pak obsah stranek odjizdi nekam mimo, tento navrh se pruzne prizpusobil.

Vidíte, já zase používám jeden monitor na výšku a druhý na šířku,  abych nemusel okna skládat vedle sebe. Bohužel responsivní design je nezbytné implementovat z důvodu, že většina uživatelů zvlášť mladší generace prohlíží weby na různých mobilních zařízeních. Tím se vracíme k předchozímu bodu PR prezentace vs. intranet.

FELK Admin - IT135

13

Nejlépe zmáknuté to má Stanford. Pro celou univerzitu zajišťuje jejich ITS (náš VIC) jednotný grafický vzhled a šablony pro redakční systém Drupal. Jmenuje se to Stanford Framework, který je postaven na Open Frameworku vytvořeném tamtéž. Celé je to opensource, takže je komukoliv k dispozici i mimo Stanford. A mimochodem, web naší katedry běží na části kódu z OpenFrameworku, podobně jako komitét IFACu.

FELK Admin - IT135

14

Vidím, že na testovací verzi se aktivně provádějí změny. Moje postřehy:

Header:
* současný překlad motta je opravdu nonsens, určitě lepší je: "Joining electrical engineering and informatics", možná ještě lepší: "Connecting electrical engineering with informatics". Oslovil jsem několik rodilých mluvčí, tak uvidíme co z nich vypadne.
* celek loga a názvu je stále "monstrózní". Navrhuji použít logo, kdy za lvem na štaflích následuje malý text České vys.... rozdělený na několik řádku, a nemělo by tam chybět "in Prague". To by mělo následovat názvem: "Faculty of electrical engineering" a na druhém řádku mottem. Stále platí příliš mnoho barev, fontů, řádek

Tělo:
* buď zrušit oranžově zvýrazněný levý kraj ilustračních obrázků nebo zrušit orámování bloku News (včetně té záložky)
* štítky s datem u událostí působí s přidanými tečkami snad ještě více rušivě -> zrušit a datum začlenit do textu události.
* modrý pruh s hlavním menu, a jeho opakování na spodním okraji udělat stejně široký jako tělo.

FELK Admin - IT135

15

Co třeba takto:

test1

Na tom webu to pak vypadá.. ještě poladit velikosti atd..

test2

FELK Admin - IT135

16

Líbí se mi snaha o modernizaci a používání redakčního systému, ale co se týče grafického vzhledu, tak můj názor je, že není pěkný a začal bych znovu od začátku. Tohle podle mě nemá smysl vylepšovat - je to zbytečně komplikované, nemá to žádný motiv a není to uhlazené (mnoho fontů, velikostí, prvky nejsou zarovnané apod.) Nevěřím tomu, že pěkný design vznikne tak, že se něco nastřelí a pak to tady budeme postupně vylepšovat, ten musí být pěkný od začátku. To je jako bychom kreslili nějaký obraz tak, že by ho jeden načrtl a deset dalších by pak říkalo, co se má upravit.

Připadá mi, že trendem dnešní doby je zjednodušování grafiky. Podívejte se na nové operační systémy, stránky firem (Apple, Samsung, Sony, Microsoft,...) nebo škol (ETH, Oxford, Stanford, MIT,...) a uvidíte minimum stínování, minimum přechodů a zbytečných grafických prvků typu šachovnice na pozadí, ale náš nový web je toho plný. Vzhled musí mít podle mě nějakou ideu, ta se tam nedá dát dodatečně v laické debatě. Takže bych to nechal udělat znovu.

Kéž by se u nás začal kromě kombajnování, eletroniky a informatiky pěstovat i design.

17

Jiří Zemánek (zemanji7) napsal:

Líbí se mi snaha o modernizaci a používání redakčního systému, ale co se týče grafického vzhledu, tak můj názor je, že není pěkný a začal bych znovu od začátku. Tohle podle mě nemá smysl vylepšovat - je to zbytečně komplikované, nemá to žádný motiv a není to uhlazené (mnoho fontů, velikostí, prvky nejsou zarovnané apod.) Nevěřím tomu, že pěkný design vznikne tak, že se něco nastřelí a pak to tady budeme postupně vylepšovat, ten musí být pěkný od začátku. To je jako bychom kreslili nějaký obraz tak, že by ho jeden načrtl a deset dalších by pak říkalo, co se má upravit.

Připadá mi, že trendem dnešní doby je zjednodušování grafiky. Podívejte se na nové operační systémy, stránky firem (Apple, Samsung, Sony, Microsoft,...) nebo škol (ETH, Oxford, Stanford, MIT,...) a uvidíte minimum stínování, minimum přechodů a zbytečných grafických prvků typu šachovnice na pozadí, ale náš nový web je toho plný. Vzhled musí mít podle mě nějakou ideu, ta se tam nedá dát dodatečně v laické debatě. Takže bych to nechal udělat znovu.

Kéž by se u nás začal kromě kombajnování, eletroniky a informatiky pěstovat i design.

+1

18

Jiří Zemánek (zemanji7) napsal:

Jasně. Jako všechno na svět, i dobrý design začíná od nápadu ústřední myšlenky. Zdi si necháváme stavět zedníky, proč by tedy design nemohl navrhnout grafik-designér?

19

Michael Šebek (sebekm1) napsal:

Grafika je hrozná. Je to neuveřitelně přeplácané: těch fontů, barev, čtverečků a linek?
Zjevně to dělal nějaký ajťák a žádný grafik to ani neviděl?

Mimochodem, nemá škola nějaký grafický manuál? Nebo je to jiná škola? Polde chybného názvu by to tak vypadalo?

Já aktuálně, v rámci předmětu Projekt I, vytvářím práci věnující se grafice pro aplikace Android (těžiště je společné pro všechny platformy, řekla bych). O další práci podobného charakteru nevím, což samozřejmě není relevantní informace. Nicméně, existuje několik předmětů zabývajících se (počítačovou) grafikou apod. Co jsem viděla, zajišťuje je zejména Katedra počítačové grafiky a interakce (viz http://dcgi.felk.cvut.cz/courses).

Co se nového fakultního webu týče... Upřímně, napadla mne jedna velice odvážná otázka: Proč se vytváří nový fakultní web? (Přehlédla-li jsem související diskuzi, předem se omlouvám.)

20

Asi nejvýraznějším důvodem pro nový web je nutnost nasazení redakčního systému (CMS), který poskytne standardní rozhraní pro správu obsahu a umožní delegovat odpovědnost za obsah v určitých sekcích na konkrétní osoby. Současný stav, kdy je web tvořen v podstatě hromádkou ručně editovaných textových souborů, je dále neudržitelný.

FELK Admin - IT135

21

Seznam změn:

- úpravy backendu
- přidáno workflow stránek typu Aktuality
- News a Events se zatím stahují automaticky ze stávajícího webu
- upraveny generované stránky Rozvrhy
- úpravy vzhledu
- doplňování textů

22

Na první pohled nedostatky:

Hlavní nabídka se nerozbaluje, nezbývá než metodou pokus-omyl zkusit, jestli tam bude to, co hledám.

Nikdo to po sobě nečetl, např. opakované "examinati.on" bije do očí.

Mějte slitování s těmi, kteří něco hledají pomocí svého mobilního telefonu! Především se mají dostat k informacím, ne k fotce studenta (mimochodem velmi slabého :-)

Na konci stránky čtu: "Za obsah odpovídá: matas" :-)

Závěr: Moc rozsáhlá diskuse, přece to nebudeme všechno číst, abychom zjistili, co už hlásil někdo jiný. PŘEDEVŠÍM SE NA TO MAJÍ PODÍVAT TVŮRCI SAMI, A AŽ ODSTRANÍ ZJEVNÉ CHYBY, PAK SE TEPRV PTÁT NA ZPĚTNOU VAZBU OSTATNÍCH. Ten čas ještě nenastal.

23

Pro inspiraci, MUVS - dle mého názoru lehký, přehledný a velmi elegantní web - takový jaký potřebujeme:

http://www.muvs.cvut.cz/

FELK Admin - IT135

24

Martin Samek (samekma1) napsal:

Pro inspiraci, MUVS - dle mého názoru lehký, přehledný a velmi elegantní web - takový jaký potřebujeme:

http://www.muvs.cvut.cz/

S tím nesouhlasím. Je pravda, že vzhled stránek je uhlazenější než náš návrh, ale jinak bych si z toho příklad nebral. Stránky nejsou responzivní - nepřizpůsobují se šířce okna a na mobilu je prohlížení utrpení. Stránky navíc nejsou atraktivní - je tam příliš moc textu a žádné obrázky, které by usnadnily prohlížení...

K našemu webu:
- Vzhledově se návrh zjednodušil, ale stejně to stále nepůsobí pěkně. Nechci znevažovat vynaložené úsilí, ale bylo by podle mě skvělé, aby to udělal nějaký zkušený profesionál. Myslím, že si to jako relativně velká instituce můžeme dovolit. Při prohlížení internetu si celkem všímám, jak jsou stránky udělané, a náš nový web působí při nejmenším jako stará škola.
- Při návrhu stránek je klíčová orientace na mobilní zařízení. Náš návrh je sice responzivní, ale takovým způsobem, že se při zmenšení rozpadne - texty se překrývají, prvky se nepřeskládají korektně a vznikají objemné bíle díry. Jak se bude lidem se stránkami pracovat, když jim bude na levé straně zůstávat dlouhé menu, které je navíc při zmenšení skoro nepoužitelné?
- Dlouhá menu se podle mého názoru téměř nepoužívají, protože jsou nepřehledná. Dnešní trend je určitě preference scrollování před klikáním, protože to usnadňuje orientaci. Na jednu stránku se dává více obsahu a navigace se dá usnadnit třeba přišpendlenou lištou s odkazy na sekce.
- Jelikož internetové stránky slouží k naší prezentaci, tak by měly působit tak, že jdeme s dobou, ne že jsme ji zaspali. Moderní je třeba práce s typografií, nekonečné scrollování,... (zkuste do Google zadat "modern web design") Neříkám, že tyto prvky udělají ze stránek dobré stránky, ale přijde mi, že bychom měli dát nějak najevo, že víme, jaké jsou trendy.
- Stránky jsou vizuálně neatraktivní. Nejsou tam skoro žádné obrázky a o videích nemluvě. Nejde o to, aby tam byly obrázky za každou cenu, ale když se použijí inteligentně, tak usnadní orientaci - rychleji najdete určitou sekci, uděláte si představu o novinkách, aniž byste všechno pročítali...

Jan Kočí (koci) napsal:

Jsme si vedomi, ze "grafika" webu je klicova a opravdu ji "nesplacal" nejakej "ajtak", ale vychazeli jsme z nekolika grafickych navrhu serioznich grafiku

Chtěl bych Vás poprosit o odkazy na předchozí práci člověka, který za novým webem stojí po stránce designu. Ptám se na to, protože bych si rád udělal představu, kam se ještě může ten návrh posunout.

Naposledy upravil: zemanji7 (23.11.2014 23:41:32)

25

Také zajímavý web: http://www.matfyz.cz

smile

FELK Admin - IT135