1

Téma: Definice pojmů "ekonomické řízení podniku" X "finanční řízení podniku"

Dobrý den,

mám problém v orientaci v těchto dvou tématech. Jsou nejspíš vzájemně provázaná. Většinou se uvádí jako "ekonomické a finanční řízení". Chtěl bych poprosit o vydefinování termínu ekonomické řízení podniku, jaké jsou rozdíly mezi těmito termíny a jaké jsou nové trendy v ekonomickém řízení.

Děkuji za rady a relevantní odkazy.

S pozdravem,
Milan

2

Re: Definice pojmů "ekonomické řízení podniku" X "finanční řízení podniku"

Dobrý den,
zkusil jste třeba zajít do knihovny a prolistovat literaturu?
Ohledně finančního řízení je např. tento odkaz:
http://www.strateg.cz/Financni_rizeni.html

Jinak bych doporučil pro začátek prolistovat knihy typu
Manažerské finance od E. Kislingerové anebo Finační řízení podniku od prof. Valacha
a také Podniková ekonomika od prof. Synka.

Knih je spousta a určitě např. ve spolupráci s vyučujícími z oborové katedry najdete něco vhodného.

3

Děkuji za doporučení a odkazy na literaturu. Mě jde o to, jaký je vztah ekonomického řízení podniku x finančního řízení podniku. Finanční řízení vím co je, ale právě vymezení termínu "ekonomické řízení podniku" mi není zcela jasný...

4

Omlouvám se za arogantní tón v předchozí odpovědi. V tomto případě je třeba se obrátit na autora článku nebo textu, kde se toto spojení objevilo. V těch knihách se také o žádném ekonomickém riziku nepíše.

5

Dobrý den,
rozhodně se nemáte za co omlouvat, já si teda žádného arogantního tónu nevšiml. Naopak Vám děkuji za reakci a za odkaz. Procházel jsem několik odborných publikací a článků které měly v názvu něco ve smyslu "ekonomické a finanční řízení" a tyto dva pojmy tam ale nebyly nijak výrazně diferencovány.