1

Téma: Přestup z kombinované do prezenční formy a naopak- magisterské studium

Dobrý den,

řeším takovou jednu životní situaci a potřeboval bych informace o přestupu z kombinované do prezenční formy studia a naopak. Nepodařilo se mi v řádu objevit správnou cestu, jak to provést popřípadě který ze směrů je komplikovanější. Konkrétně se jedná o obor Robotika, kde tento ak. rok budu končit bakalářskou etapu a chtěl bych pokračovat magisterským studiem také v oboru Robotika.

Děkuji za odpovědi.

S pozdravem,
Adam Pavlát

2

Re: Přestup z kombinované do prezenční formy a naopak- magisterské studium

Dobrý den, to je otázka spíše na proděkany, pokud v předpisech (údajně) není ošetřen (třeba si toho tu všimnou), nicméně problém jste uvedl dosti obecně. Implicitně by z toho plynulo, že byste chtěl přejít při nástupu do Mgr. etapy studia, nicméně to je formálně studium nové, tudíž pokud se kombinovaná forma otevře, rovnou se hlásíte do ní; co se přechodu (P⇔K) v rámci dané studijní etapy týče ⇒ stud. proděkani, resp. nejprve referenty.

Adam Pavlát (pavlaad2) napsal:

Dobrý den,

řeším takovou jednu životní situaci a potřeboval bych informace o přestupu z kombinované do prezenční formy studia a naopak. Nepodařilo se mi v řádu objevit správnou cestu, jak to provést popřípadě který ze směrů je komplikovanější. Konkrétně se jedná o obor Robotika, kde tento ak. rok budu končit bakalářskou etapu a chtěl bych pokračovat magisterským studiem také v oboru Robotika.

Děkuji za odpovědi.

S pozdravem,
Adam Pavlát

Naposledy upravil: slamajan (18.10.2015 11:41:51)

3

Dobrý den, děkuji Vám za komentář, myslím, že Vaše poslední věta je odpovědí na mou otázku.

Omlouvám se za obecnost. Situace je takováto: nejsem si jistý, jestli bych zvládl první ročník magisterského kombinovaně a zároveň potřebuji být finančně soběstačný, tudíž by pro mě byla výhodná cesta 1. rok prezenčně, 2. rok kombinovaně.

Pavlát A.

4

Takže Vám jde v podstatě jen o 3. semestr, protože většina práce 4. semestru je již téměr úplně věnována diplomce, takže to je ve skutečnosti „hra“ o 3 měsíce (říjen, listopad, prosinec) ⇒ doporučuji „vydržet“ v prezenční formě. Nicméně k dotazu: Sám nevím, hledejte v předpisech, optejte se na SO, popř. proděkanů.

Dobrý den, děkuji Vám za komentář, myslím, že Vaše poslední věta je odpovědí na mou otázku.

Omlouvám se za obecnost. Situace je takováto: nejsem si jistý, jestli bych zvládl první ročník magisterského kombinovaně a zároveň potřebuji být finančně soběstačný, tudíž by pro mě byla výhodná cesta 1. rok prezenčně, 2. rok kombinovaně.

Pavlát A.

5

Situace je takováto: ...

Na proděkanech bych nechal otázku předpisů, zda a jak lze takovou zvláštnost řešit. Jako garant programu se vyjádřím k principu. Určitě je správná cesta snažit se studovat co nejvíce prezenčně. Tak se totiž skutečně něco naučíte.