1

Téma: [SOLVED] Pravidla pro přidelení motivačního stipendia

Dobry den,
rad bych vedel, proc se nepriznava motivacni stipendium i studentum, kteri si zvolili "vyssi" verzi statni maturity z matematiky, je-li tomu opravdu tak. Vzdyt https://www.fel.cvut.cz/cz/aktuality/mi … ndium.html na teto strance se pise (cituji): "...uspesne absolvuji v roce 2015 maturitni zkousku z matematiky ve spolecne (statni) casti maturitni zkousky na stredni skole..." "...a to v povinne, ci volitelne casti maturity..."

Ja jsem absolvoval skolni maturitu z matematiky, protoze je u nas na gymnasiu zdaleka nejtezsi, a pote, protoze jsem si jiz vzit matematiku statne nemohl, tak jsem zvolil nepovinnou Matematiku+. Pokud se nepletu, tak tim padem prvni citaci splnuji, protoze jsem uspesne absolvoval statni maturitni zkousku z matematiky. Navic jsem tak ucinil v nepovinne casti maturity, takze bych mel splnovat i druhou podminku.

Kdyz to reknu z lidskeho pohledu, jestli mi stipendium nebude priznano, tak jsem vlastne "bit" za to, ze jsem si zvolil tezsi cestu. Chapu to tak, ze kdyz se stipendium jmenuje "motivacni", meli by na nej mit narok studenti, kteri jsou motivovani. Proc tedy studenti, kteri jsou rekneme "vice motivovani", nemaji narok?

EDIT: Dneska jsem dostal email od pí.Šislerové ze SO, matematika+ se dá uznat. Stránky prý budou upravené.

Naposledy upravil: mandlsim (04.11.2015 14:46:00)