1

Téma: Spolecna "organizace" pro CVUT/FEL v GitHub repozitarich

Dobry den,

jiz delsi dobu jsem chtel navrhout pouziti spolecne "organizace"(~ namespace) pro projekty vznikajici na FELu, ktere jsou publikovany na GitHubu.
Vyznam by mel byt je prehledne sjednotit (a ev. umoznit lepsi navaznost, kdyz nekdo projekt opusti apod).

(Vim, ze existuje fakultni reseni GitLab https://forum.fel.cvut.cz/topic/3798/re … vych-kodu/ ale zde bych chtel resit projekty, ktere z nejakych dovodu GitLab nepouzivaji).

"Organizace" je vyssi organizacni celek na githubu a projekty maji adresu github.com/{org nebo uzivatel}/{jmeno repozitare}/

Kdyz jsem vyhledaval jmena "FEL" a "CVUT", tak existuje org. CVUT https://github.com/cvut , kterou v souc. dobe spravuje FIT, ale zvou lidi z ostatnich fakult, at se take zapoji jako admini.

Jake projekty by mohly/mely byt publikovany pod (neoficialni) hlavickou CVUT? Napadaji me vsechny zaverecne prace nebo projekty (a jejich forky), na kterych spolupracuje vice lidi z fakulty.
Kandidaty bych videl napr (nijak jsem nehledal, jen tyhle znam):
https://github.com/breznak/openDS/ (BP)
https://github.com/tohecz/ctuthesis (proj. CVUT)

A kdo by mohl/chtel byt "spravcem"? Pokud se nikdo neprihlasi, tak to mohu delat (nepocitam, ze to bude nejak cas. narocne), ale nijak extra o to nestojim.

Dekuji a preji krasny den,
Marek

2

Re: Spolecna "organizace" pro CVUT/FEL v GitHub repozitarich

Dobrý den, jednou z možností je, že se jako správce zapojí SVTI a náš správce GitLabu. Určitě bych nezakládal vlastní organizaci, ale domluvil se s FITem. Myslím, že FIT a FEL bude ze všech fakult ČVUT přispívat nejvíce smile

SVTi a FELK Admin - IT135

3

Re: Spolecna "organizace" pro CVUT/FEL v GitHub repozitarich

Martin Samek (samekma1) napsal:

...se jako správce zapojí SVTI a náš správce GitLabu.

Ano, to zni rozumne smile Mohl byste, prosim, prislusnym lidem preposlat link sem na forum, at se vyjadri a idealne zapoji? Diky

4

Re: Spolecna "organizace" pro CVUT/FEL v GitHub repozitarich

Vstoupil jsem do jednání s FITem. Až budou nějaké výstupy, doplním je.

5

Re: Spolecna "organizace" pro CVUT/FEL v GitHub repozitarich

Obecně si myslím, že by bylo hezké mít projektu vniklé na ČVUT v GitHubu provázané, ale ČVUT je tak velká a různorodá organizace, že bez dalšího dělení do skupin/podorganizací bude výsledek nepřehledný. Takže spíš pro větší celky ČVUT má smysl mít nějakou, trochu i tematicky zaměřenou vlastní GitHub organizaci a tyto nějak propojit. Možná by bylo nejlepší a nejpřehlednější na https://github.com/cvut vytvořit metaprojekt/wiki s odkazy na jednotlivé zajímavé projekty a skupiny. I metaprojekt bude spravovaný přes Git, s kompletní historií a tak je minimální riziko vandalství nebo ztráty obsahu a do projektu by mohl být umožněný přístup "téměr" každému.