1

Téma: Nabídka volitelných odborných předmětů pro magisterský program KYR

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká nabídka volitelných odborných předmětů pro magisterský program Kybernetika a robotika. V KOSu je tato nabídka při zápisu dle studijního plánu prázdná. V prvním semestru bych měl ve volitelných předmětech podle studijního plánu získat 10 kreditů, tak by mě zajímalo, zda jsou nějaké takové předměty v našem programu vypsány. Například v programu Otevřená informatika jsem našel přímo na stránkách programu tabulku s vypsanými předměty: https://oi.fel.cvut.cz/cs/volitelne-pre … o-programu. Lze najít podobný seznam i pro Kybernetiku a robotiku?

Děkuji

2

Re: Nabídka volitelných odborných předmětů pro magisterský program KYR

Na celé FEL platí pravidlo, že si můžete jako volitelný předmět vybrat libovolný předmět jiného programu nebo oboru – ať už je tam povinný, povinně volitelný nebo volitelný. Na rozdíl od jiných programů, Rada KyR vám nechává úplnou volnost si výběrem záběr rozšířit, směrovat či upevnit. Podle našich předchozích zkušeností je jakékoli „doporučení“ kontraproduktivní a studenty nepřímo k něčemu nutí. Jde tedy proti duchu volitelnosti.

Kromě toho ještě existují předměty čistě volitelné (které nejsou povinné nikde). Protože v minulosti takové předměty bývaly nekvalitní, Rady KyR s jejich vypsáním dosud váhá.

Pokud chcete svůj obzor rozšířit, volte cokoli vhodného - dokonce i něco z jiné fakulty – i když tam mohou nastat problémy s placením, které ej na ČVUT velmi obtížné. Pokud se vám líbí zůstat uvnitř KyR, vyberte si jako volitelný nějaký povinně volitelný předmět jiné oboru KyR.

Pokud opravdu potřebujete poradit, obraťte se na libovolného učitele, který to s vámi probere a určitě poradí. Ale opakuji, nic vnucovat předem vám opravdu nechceme nic.