1

Téma: EK vs EEM

Zdravim,

teď se chystám podat přihlášku na FEL ČVUT a rozhoduju se mezi EK a EEM. Chtěl jsem se zeptat na Vaše názory, co si myslíte, že by byla lepší, perspektivnější, zábavnější volba. Kde je lepší uplatnění

Díky moc smile

Jimmy

2

Re: EK vs EEM

Jsem studentem jednoho z programů (EEM), který zmiňujete. Mezi těmito dvěma programy není dle mého názoru rozdíl v kvalitě uplatnění. S oběma totiž seženete bez problémů práci a to i klidně mimo vystudovaný obor. Rozdíl je ale v tom, čemu se během studia budete věnovat. EK je dle mého názoru o malinko více abstraktní, ale náročnost obou programů je srovnatelná. U obou také platí, že je jedno, jestli máte gymnázium nebo průmyslovou školu, protože se nepředpokládají žádné předchozí znalosti.

Dále budu mluvit pouze za svůj program:
Na EEM se naučíte všechno od výroby po užití elektrické energie. Probírají se konstrukce elektráren, přenos a rozvod elektrické energie, elektrické stroje a také různé technologie výroby zařízení. Také jsou zde povinně dvě ekonomiky a dva semestry fotovoltaiky. Drobnou nevýhodou EEM v navazujícím magisterském studiu je málo prostoru pro volitelné předměty oproti Vámi zmiňovanému EK. Uplatnění je možné najít ve firmách jako ČEZ, EON, ČEPS, PRE, Siemens, Philips, ABB, Eaton a mnoho dalších.

Naposledy upravil: pelikpet (11.02.2017 09:35:10)

3

Re: EK vs EEM

Já studoval KME (předchůzce EK) a spokojený jsem nebyl. Dostudoval jsem to jen setrvačností a proto, že jsem nechtěl v půlce někam jinam přestupovat (magistra jsem ale změnil). Znovu bych do toho nešel. Teď se to prý na tom novém oboru mělo změnit, ale to nemůžu soudit.