1

Téma: Minor obor Umělá inteligence - jak je to s předmětem SAD?

Dobrý den,

při tvrobě rozvrhu podivnou věc: Předmět Strojové učení a analýza dat (jeden z předmětů pro minor AI) je vypsán v KOSu, ale ve vyjádření k anketě z minulého roku píše Prof. Železný, že předmět končí a bude nahrazen předmětem Symbolické strojové učení (https://www.fel.cvut.cz/cz/anketa/archi … index.html). V seznamu předmětů potřebných k splnění minoru AI na webu OI je předmět
SAD stále uveden, přestože v novém oboru Umělá inteligence není ve studijním plánu.

Jaká je situace s tímto předmětem?  Je seznam předmětů potřebných k minoru AI, který je uveden na https://oi.fel.cvut.cz/cs/mgr-minor-umela-inteligence aktuální?? Pokud ne, proč není seznam rok po reakreditaci změněn a kde lze najít aktuální verzi?

Děkuji za odpověď,

Ondřej Lukáš

2

Re: Minor obor Umělá inteligence - jak je to s předmětem SAD?

Vážený pane Lukáši,

SAD již není v nové akreditaci OI, ale letos jsme ho ještě otevřeli kvůli studentům, kteří ho ve staré akreditaci nestihli absolvovat, a také kvůli běžícímu programu BMI. kde je v jednom oboru povinný.

Místo SAD v nové akreditaci učíme SMU, ale není to totožný předmět. SMU je ještě silněji než SAD zaměřen na symbolické modely (hlavně logické). Vedle něho je v OI ještě předmět Statistické strojové učení (SSU).

Pokud jde o AI minor, vypadá to, že jeho popis ještě nebyl aktualizován s novou akreditací, budu o tom informovat jeho garanta.

S pozdravem
Filip Železný