1

Téma: Oznacovanie novych prispevkov

Z inych phpBB for som zvyknuty, ze tema sa oznaci ako precitana az potom, ako ju precitam wink
Tu, z nejakeho divneho dovodu, sa jednotlive thready od-oznacia uz po nejakom case (napr. niekde zareagujem, robim hodinu nieco ine, refreshnem forum a uz nevidim nijake neprecitane thready, aj ked viem, ze predtym nejake este boli a urcite som sa k nim nedostal...)
Z akeho dovodu je to tak, ako to je, alebo si myslite, ze je to spravne??!

2

Re: Oznacovanie novych prispevkov

No a napriklad ked som zalozil toto vlakno, same odseba mi ho oznacilo ako neprecitane, co uz je fakt divne (kto mi neveri, mozem spravit videozaznam smile)

3

jo, to se mi taky stava, ze ho ctu a po par minutach je jako by cely preceny, takze si otviram novy vlakna v tabech

Pojďte studovat silnoproudou elektrotechniku, obor s opravdovou budoucností (protože počítače budou žrát stále více elektřiny:)

4

Forum ktore sa pouziva tu je PunBB, co je troska odlisnejsie od phpBB, napriklad v tom oznacovani prispevkov. Sam som taketo jedno provozoval a ludia si velmi rychlo zvykli na system nasledovny: Po prihlaseni kliknut vpravo hore na "Zobrazit nove prispevky od posledni navstevy" a po precitani prispevkov kliknut na "Oznacit vsechny temata jako prectene". Je to rychle a prakticke wink

5

havrik1 napsal:

Forum ktore sa pouziva tu je PunBB, co je troska odlisnejsie od phpBB, napriklad v tom oznacovani prispevkov. Sam som taketo jedno provozoval a ludia si velmi rychlo zvykli na system nasledovny: Po prihlaseni kliknut vpravo hore na "Zobrazit nove prispevky od posledni navstevy" a po precitani prispevkov kliknut na "Oznacit vsechny temata jako prectene". Je to rychle a prakticke wink

aha tak... no ale kazdopadne tuto funkcnost ma aj phpBB, kazdopadne preferujem iny sposob browsenia..
toto ten problem neriesi...

6

hradsp1 napsal:

aha tak... no ale kazdopadne tuto funkcnost ma aj phpBB, kazdopadne preferujem iny sposob browsenia..
toto ten problem neriesi...

Forum pozadovany zpusob oznacovani prectenych prispevku nepodporuje. Vyplyva to z volby software. Nicmene, snazim se tu udrzovat nejnovejsi verzi, takze objevi-li se v budoucnu, bude k dispozici.

Jede webmaster ve vlaku a slysi <td></td> ... <td></td> ... <td></td>
forum@fel.cvut.cz

7

Oznacovani prispevku za prectene za urcity casovy interval povazuju za velmi nestastne.
Cini to forum spatne citelne a zasadnim zpusobem to zhorsuje jeho pouzitelnost.
Pritom prvni stiznost na tento neduh byla napsana 15.10.2006.
Dnes je 25.02.2008 a tato chyba stale znemoznuje pouzivani Fora FEL.
Prispevky ze ztraci ve velkem mnozstvi ostatnich. Prece neni mozne projizdet cele forum a
kontrolovat jestli na konci kazdeho vlakna neni nahodou neprecteny prispevek.

Prosim o napravu. Doufam, ze na spravnem miste a doufam, ze dostanu jinou odpoved
nez jakou dostavaji mi kolegove jiz dva roky.

Dekuji

"Neexistují náhody, vždy dostanete přesně to, o co si říkáte."  >Benjamin Franklin
"Neverte pocitacum!"                                                            >Pavel Píša (prvni prednaska pocitacovych systemu)
"Byly doby, kdy tohle znal kazdy, kdo sel studovat techniku"    >Vojtěch Bartík (cviceni MA2)

8

tohle je bohužel standardní vlastnost většiny používaných enginů diskusních fór, já osobně mám zkušenosti jen s jediným, který pracuje jinak, a ten je placený (Vbulletin)

Tohle všechno se tam dělá? To snad není možný!!!

9

Jestli je to tak, tak je to velmi smutne.
Prave tuhle vlastnost povazuji za zakladni pozadavek na jakekoliv forum.
Je k placi, jestli si tohle tvurci "většiny používaných enginů diskusních fór" neuvedomuji.

Abych pravdu rek tak se mi tomu vazne nechce uverit.

Naposledy upravil: krivaste (25.02.2008 23:28:38)

"Neexistují náhody, vždy dostanete přesně to, o co si říkáte."  >Benjamin Franklin
"Neverte pocitacum!"                                                            >Pavel Píša (prvni prednaska pocitacovych systemu)
"Byly doby, kdy tohle znal kazdy, kdo sel studovat techniku"    >Vojtěch Bartík (cviceni MA2)

10

ono, když si člověk uvědomí, že potom je potřeba pro každého uživatele skladovat v každém tématu pozici, kterou naposledy přečetl, tak to nemusí být vtipný (pro třeba řekněme 10 000 × 10 000 entit). I když teď se s Karlem Bujačkem koukáme na Simple Machines forum, a to to taky umí, a je free....

Tohle všechno se tam dělá? To snad není možný!!!

11

Jen tak pro zajimavost. Kolik takovych 10k x 10k entit muze zabrat diskoveho prostoru ?

12

Štěpán Křivanec (krivas1) napsal:

Jen tak pro zajimavost. Kolik takovych 10k x 10k entit muze zabrat diskoveho prostoru ?

Sto milionů entit - řádků. Každý se skládá ze dvou dejme tomu 32bitových integerů nesoucích id uživatele a id tématu a nějaký další údaj, já bych tam dal čas posledního přečtení, takže dejme tomu dalších 32 bitů. Celkem něco přes gigabajt jenom v datech. K tomu nutno připočítat režii a indexy, velikost záleží na implementaci. Už jsem viděl i větší tabulky...

Update: Tak jsem to zkusil "nalejt" do MySQL, tabulka i s primárním klíčem má velikost 3,5 GB.

Naposledy upravil: messnp1 (26.02.2008 13:56:31)

13

Uz delsi dobu planuju prenest forum na jiny software. Bohuzel, forum neni jedina moje povinnost, casu je malo a samotny prechod je komplikovana zalezitost. Nicmene verim, ze se mi to jeste behem jara podari.

Jede webmaster ve vlaku a slysi <td></td> ... <td></td> ... <td></td>
forum@fel.cvut.cz

14

Ing. Ivan Novakov (novakoi) napsal:

Uz delsi dobu planuju prenest forum na jiny software. Bohuzel, forum neni jedina moje povinnost, casu je malo a samotny prechod je komplikovana zalezitost. Nicmene verim, ze se mi to jeste behem jara podari.

Dekuji. Doufam, ze se Vam to podari co nejdrive.