1

Téma: červený diplom

Za co se dává červený diplom ?
dik

2

Re: červený diplom

Student absolvuje celé studium s hodnocením "prospěl s vyznamenáním", pokud vážený studijní průměr ze všech absolvovaných předmětů během studia má maximálně 1,50, během studia byl nejvýše z jednoho předmětu klasifikován známkou "dobře" a magisterskou státní závěrečnou zkoušku vykonal s výslednou známkou "výborně".

3

yikes
hm, tak asi nic

4

A za toto dostane student při promoci odměnu celých 5000 korun českých. No neber to. Ale odměna by neměla být to, přoč se dobře učit...
Jinak diplom se dává v modrých deskách, ať už s vyznamenáním, nebo bez něj :-(

5

veselm4 napsal:

Tak to jsi mě právě velmi sklamal

6

Hm, mne osobne ten názov "červený" pripadá, akoby to bolo spôsobené niekdajšími politickými pomermi. Mýlim sa?

7

Červený možná proto, že kvůli němu musíš potit krev

8

veselm4 napsal:

A za toto dostane student při promoci odměnu celých 5000 korun českých. No neber to. Ale odměna by neměla být to, přoč se dobře učit...

U nás to bylo tak, že místo celkem decentní tmavě modré barvy byly desky vyvedeny v něčem mezi růžovou a fialovou, no prostě krása. Jo, a dávaly se myslím 3 litry, ale to může souviset s tím, že to bylo bc. studium. To jsou ale problémy, co tu řešíme...

In seeking the unattainable, simplicity only gets in the way.

9

na Bc. studiu se davalo 3k za cerveny diplom a 2k jako nejaka cena dekana, takze v sume to bylo 5k. Ale myslim, ze ne kazdy dostal tu cenu dekana. Jinak desky modre - ubohost:-/

10

kolipak lidí dostává ten "červený" diplom ?

11

veselm4 napsal:

No, muze si pak do CVcka napsat Graduated summa cum lauda, coz mozna neni k zahozeni, kdyz clovek nema zadnou praxi (coz nema, kdyz studuje na cervenej ;-) )

"When you were born, you cried and the world rejoiced. Live so that when you die, the world cries and you rejoice."

12

Ne, že bych studoval na červenej, ale zatim se mi tak daří, a praxi nějakou sem si taky docela sehnal smile

13

komari1 napsal:

Ne, že bych studoval na červenej, ale zatim se mi tak daří, a praxi nějakou sem si taky docela sehnal smile

Tak to si bud vynimka, alebo nemas absolutne ziadny volny cas :-D Ja nejaku prax mam, cervenu krv nepotim a mam kopec volneho casu a tiez si myslim, ze studovat na tejto skole (no offence) kvoli 5k, stipendiam alebo cervenemu diplomu sa jednoducho neoplati :-P (preto tak ani necinim smile sorry za OT)

14

davidt2 napsal:

... muze si pak do CVcka napsat Graduated summa cum lauda, coz mozna neni k zahozeni...

Jen opravim: summa cum laude.

15

hradsp1 napsal:
komari1 napsal:

Tak to si bud vynimka, alebo nemas absolutne ziadny volny cas :-D Ja nejaku prax mam, cervenu krv nepotim a mam kopec volneho casu a tiez si myslim, ze studovat na tejto skole (no offence) kvoli 5k, stipendiam alebo cervenemu diplomu sa jednoducho neoplati :-P (preto tak ani necinim smile sorry za OT)

Ano, s tím volným časem to nebude nic moc...
Na druhou stranu - trávit "volný" čas tím, že jsem sjížděl videa na youtube, mě přestalo bavit, takže mi to docela vyhovuje...

16

komari1 napsal:
hradsp1 napsal:
komari1 napsal:

Ano, s tím volným časem to nebude nic moc...
Na druhou stranu - trávit "volný" čas tím, že jsem sjížděl videa na youtube, mě přestalo bavit, takže mi to docela vyhovuje...

Volny cas na youtube?? No, kazdy podle sveho.. Hlavne bacha at te nepohlti Diskusni forum FEL :-))

17

když jsem tady narazil na toto téma tak se také zeptám abych nezakládal novpou diskusi - za co se dává prospěchové stipendium ? Kde o tom najdu více ?
ěkuji

18

Jak to bylo v minulém semestru najdeš tady:

http://www.feld.cvut.cz/education/stipe … chova.html

je tam i odkaz na Stipendijní řád CVUTu, kde je to podrobněji.

Nejvyšší stipendium bylo tuším 10 a půl tisíce, za téměř čistý průměr 1. Za vážený průměr (1,5;1,8> bylo tuším 2 tisíce. Všechny uvedené částky jsou jednorázové, ne měšíční.

19

hradsp1 napsal:

No nejde jen o to, co dostanes od skoly, za dobu co na ni studujes. Jde i o to, co ti to prinese v budoucnu.
Ja za sebe musim rict, ze se mi dobre znamky uz bohate vratily. Umoznily mi jit studovat do zahranici s docela dobrym stipkem.

Rekl bych, ze dobre znamky se daji velmi dobre vyuzit k tomu, aby otevrely lecktere dvere, ktere pro lidi se spatnymi znamkami zustanou navzdycky zavrene.

20

Dvere u zamestnavatelov otvara kvalitna diplomka pripadne ine prace, cerveny diplom je skor na chvalenie ale v praxi moc nepomoze...

21

Vit Sipal napsal:

...Rekl bych, ze dobre znamky se daji velmi dobre vyuzit k tomu, aby otevrely lecktere dvere, ktere pro lidi se spatnymi znamkami zustanou navzdycky zavrene.

Toto mi prosim ta vysvetli, pretoze zo svojich skusenosti z praxe a tak vobec som nic take nepostrehol. Na zaklade coho to tvrdis? Nejaky konkretny priklad?

22

hradsp1 napsal:
Vit Sipal napsal:

...Rekl bych, ze dobre znamky se daji velmi dobre vyuzit k tomu, aby otevrely lecktere dvere, ktere pro lidi se spatnymi znamkami zustanou navzdycky zavrene.

Toto mi prosim ta vysvetli, pretoze zo svojich skusenosti z praxe a tak vobec som nic take nepostrehol. Na zaklade coho to tvrdis? Nejaky konkretny priklad?

Pokud se rozhodnes nastoupit u firem jako McKinsey, Boston Consulting Group, Roland Berger... tak ty uz po tobe zcela bezne chteji veskere znamky od maturitniho vysvedceni a rozhodne s cervenym diplomem vyrazne roste sance na prijeti. Samozrejme ze kazdy nechce prodat dusi v Consultingu, ale pokud mas cerveny diplom porad mas tu sanci. Bez nej jsou ty dvere mnohem vic privrene.

Pokud se nekomu nezdaji vyse uvedene firmy tak treba i ESA pozaduje, kdyz chces na internship, academic excellence. Zase rikam, mozna nekdo nechce do ESA, ale s cervenym diplomem mam porad i tuhle sanci. Bez nej ji nemam.

Dalsi vec je, ze diky znamkam mas plno moznosti jak jit studovat do zahranici. Ja treba hlavne diky cervenemu diplomy za bakalare dostal moznost jit do zahranici. Tri roky na prestizni univerzite jsou neco, co mi z hlediska kariery at uz v CR nebo v zahranici da vic nez tri roky praxe. Ale zase je to moznost, ktera by se mi bez cerveneho diplomu jen sotva nabidla.

Proto si myslim, ze prave dobre znamky ti umozni plno veci, ktere ti spatne neumozni.

Minimalne z meho pohledu bych jako zamestnavatel ocenil spise cloveka s vyrazne mensi praxi a s cervenym diplomem nez nekoho s praxi a s prospechem pod 2,5. Protoze je blahove verit, ze vsechno co se studia tykalo toho cloveka s cervenym diplomem na te skole bavilo. Takze dokazal, ze je schopny velmi dobre (teda vyborne:-D) zvladnout i veci, ktere ho nebavily. A to je vlastnost a schopnost, ktera se hodi, protoze prace neni vzdy jen zabava.

23

Vit Sipal napsal:

... je blahove verit, ze vsechno co se studia tykalo toho cloveka s cervenym diplomem na te skole bavilo. Takze dokazal, ze je schopny velmi dobre (teda vyborne:-D) zvladnout i veci, ktere ho nebavily. A to je vlastnost a schopnost, ktera se hodi, protoze prace neni vzdy jen zabava.

Mám stejný názor. Coby zaměstnavatel bych se při přijímání nového zaměstnance rozhodoval podle toho, jak byl daný uchazač schopen obstát v předchozích úkolech. A jestliže tím úkolem bylo studium, tak je na místě očekávat výborné výsledky ve studiu.

Nejsem ale samozřejmě personalista, tak co já vím... Když dva dělají totéž, není to totéž. A tak, není šprt jako šprt...:-) Taky vidím, že i mnoho z mých spolužáků, kteří červený diplom neměli, se v praxi chytlo velice dobře.  A asi taky záleží na pozici. Jó, holt, kdyby to bylo tak jednoduché, tak by firmy nevydávaly takové peníze za hledání a rozpoznávání vhodných zaměstnanců.

Ale dobrýma známkama ve škole se nic nezkazí. Mně samotnému to prokazatelně pomohlo k několikaměsíční stáži u Boeingu. Dále, při různých mezinárodních zkouškách (TOEFL, GRE), které jsem skládal ve snaze dostat se na chvíli ven (na výzkumnou pozici), jsem díky červenému diplomu nemusel platit docela tučný poplatek.

24

Jsem sice teprve v prvnim rocniku, ale cerveny diplom rozhodne nedostanu. Bohuzel kazdy neni tak "vysoce inteligentni" aby dostal cerveny diplom.
Tak nejak jsem si ani nemyslel ze bych ho mohl dostat.
Sice se vam rekne vic se ucit a mit lepsi znamky, ale bohuzel ne vsechny predmety jdou lidem dobre. A to natolik aby se  i pri jejich intenzivnim studiu dostali dobrou znamku. Neco proste do te hlavy neleze a neleze. A myslim si ze co se pak zamestnani tyce, tak clovek vi na jakou pozici nastupuje a ma, nebo mel by mit, informace o tom co bude delat. Takze sice bude treba delat veci ktere ho nebavi, ale zvladne je.
A to je podle mne dost velky rozdil mezi NEBAVI a proste NEJDE.
Mam problem s algoritmizaci, nijak se tim netajim,ale take vim ze programator ze me rozhodne nebude. Takze se to snazim "umlatit" na trojec (staci mi) abych mohl pokracovat ve studiu a studovat dal veci, ktere me opravdu bavi a zajimaji.

Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí..

25

Jak to tady tak čtu, začínám uvažovat o založení obchodu s červenými deskami. yikes)

„To je dobře, že vás pálí otázka techniky, nesmíte však techniku zas nějak jednostranně přeceňovat, abyste neupadli do zhoubného technicismu, který mění člověka v mechanickou součástku odlidštěného světa bezduché civilizace.“ Václav Havel